0

En çok tercih edilen kredi arasında yer alan ihtiyaç kredisi için gerekli evrakları 2019 hakkında tüm bilgileri, şartları sizlere ileteceğiz. İhtiyaç kredileri, kişilerin tüketimleri sonrası oluşabilecek ihtiyaçlar için kullanılan kredidir. Her bankanın kişilere sunduğu ihtiyaç kredisi var. Kredi başvurusu yapmadan önce bankanın sizden isteyeceği evrakları bilmeniz size avantaj sağlayacaktır. Bu belgelerin neler olduğunu size aktaralım.

  • Nüfus cüzdanınız, pasaport veya ehliyetiniz de olur. Kimliği olmayan kişiler kredi kullanamaz. Bu bilgiyi bankaya sunmanız gerekiyor.
  • İkamet belgesi ve bankaya başvuran kişinin adına gelmiş olan son 3 aya ait fatura olması lazım. (elektrik, su, doğalgaz,telefon gibi)
  • Gelir belgesi. Özel sektör çalışanı veya memursanız maaş yazısı ya da maaş bordrosu olması lazım. İmza sirküleri de yeterli olabilir. Emekli bir kişiyseniz emekli hesabı cüzdanınız, Serbest meslek veya şirket ortağıysanız vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu olması lazım. Buna ek olarak ticaret sicil gazetesi – oda kayıt belgesi

Bu belgeler yeterli olacaktır. Bankanın talep ettiği farklı belgeler de olabilir. Başvuru sırasında sizlere bu belge detayları tekrar iletilecektir.

[ilgiliicerik icerik_id=”750″]

İhtiyaç Kredisi Şartları 2019

Her kredi de olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de şartlar bulunuyor. Bu şartlar bankadan bankaya değişkenlik gösterebiliyor. Sizlere bankaların ihtiyaç kredisi şartları 2019 detaylarını maddeler halinde iletelim.

  • İhtiyaç kredisi başvurusu için öncelik yaşınızdır. 18 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Bazı bankalar için bu yaş sınırı 20 olabilir.
  • Bankaya gelir kaynağı göstermeniz lazım. Bu geliri belgeyebiliyor olmanız önemlidir. Yani SSK kaydı sahibi olmalı ya da vergi levhası olan bir şirket sahibi olmanız gerekmektedir. Bankalar kredi onayı alabilmek için levhanızda kar gözükmesi veya 3 aylık SSK girişi sahibi olmanız gerekiyor.
  • Kredi notunuz. Bankalarla borç ilişki geçmişiniz, fatura ödemeniz, kredi veya kart ödemeleriniz düzenli olması lazım. Kredi notunuz standart altındaysa kredi alamazsınız kredi notu hakkımda bilgiler sitemizde yer almaktadır.
  • Bankalar tarafından eskisi kadar kredi kullandırılması için kefil istenmiyor ancak banka uygun görürse kefil göstermeniz gerekebilir.
  • İhtiyaç kredisi en fazla 36 ay vade ile verilmektedir ancak ipotek ile krediyi alacaksanız 120 ay vadeye kadar bankalardan kullanabilirsiniz.
  • İpotek verecekseniz eşinizin rızası bankaya yazılı iletilmesi lazım.

İhtiyaç kredi şartları ilettiğimiz gibidir. İhtiyaç kredisi alırken en uygun olan krediyi seçmeniz önemli. En uygun ihtiyaç kredisi 2019 hakkında detaylar sitemizde yer almaktadır. Çeşitli araştırmalar yaparak avantajlı ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi almak günümüzde oldukça basitleşti. Bankanın istediği evrakları ve kredi şartlarını yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Bu evrakları ve şartları yerine getirdikten sonra başvuracağınız bankayı belirleyip en yakın şubesine gitmeniz gerekiyor. Bankada bulunan görevli temsilci ile başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Şubeye gitmeye üşenirseniz eğer krediye uygun olu olmadığınızı öğrenmek için bankaya ait web sitesi üzerinden ön başvuru talep formunu doldurup onaya gönderebilirsiniz. En geç 2 iş günü içerisinde bu süreç değerlendirilip banka tarafından aranacaksınız. Krediye uygun olduğunuzda evrakları temin edip kredinizi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi nasıl alınır sorusunun cevabını da sizlere iletmiş olduk.

Aklınıza takılan diğer tüm soruları yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir