0

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Acil nakit ihtiyacı hayatımız her alanında karşımıza çıkabilir. Bu nakit ihtiyaçlarını çözebileceğimi en çok kullanılan yönlerden birisi ihtiyaç kredisidir. Kişiler zaman içerisinde ön göremediği anlar nedeniyle zor durumda kalabilir. Alışveriş yaptığımızda, araç veya konut almak istediğimizde nakit ihtiyacımız olabilir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda alternatif çözümler düşünmeye başlarız. Bankadan kredi almak bu çözümler arasındadır ancak burada dikkat edilmesi gereken ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 hakkında sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

İhtiyaç Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

İhtiyaç Kredisi Nedir, sorusunun cevabı bankaların kişilere sunmuş olduğu kredi kampanyalarından birisi diyebiliriz. Tüketici kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Bu kredi kişiler tarafından nakit ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. İhtiyaç kredisinin üzerinden evlilik kredisi, eşya kredisi, eğitim kredisi, tatil kredisi gibi pek çok kampanyalardan yararlanıp bankanın bize sunmuş olduğu vade seçeneklerini tercih edebiliriz. Kredi kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu faiz oranıdır. 

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi almak için öncelikle kredi veren bankalara başvurmanız gerekmektedir. Banka sizden başvuru için bazı belgeler isteyecektir. Bu belgeleri temin etmeniz durumunda krediye uygun olup olmadığınız size bildirilecektir. Başvurunun  olumsuz sonuçlanmasının bazı sebepleri olabilir. Banka size vereceği krediler de şartlar sunmaktadır. Bu şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Peki bu şartlar nedir? bu sorunun cevabını size detaylı açıklamak istiyoruz.

İhtiyaç Kredisi Şartları 2019

Her yıl olduğu gibi bankanın krediyi kullanmak isteyen kişiye karşı koyduğu şartlar vardır. Bu şartları maddeler halinde iletecek olursak eğer;

  1. İhtiyaç kredisi başvuru yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız,
  2. Kredi notunuz ortalama altında olmamalı, faturalarınız ve borçlarını düzenli ödüyor olmanız,
  3. Gelir kaynağı gösterebilmeniz, SSK kaydınız olması, (şirket sahibi iseniz vergi levhası olması)
  4. Gelir kaynağınıza göre banka kredi vermekte kararsız kalırsa eğer kredinize kefil olacak kişi bildirilmesi gerekmektedir.

Bu şartlar sağlanıldığı takdir de banka size kredi verebilir. Ek olarak bankaların ihtiyaç kredisi yasal olarak en fazla 48 ay vade ile verilebiliyor. İpotek gösterilecek kredi çekilecekse bu süre 120 ay vadeye kadar çıkabilir.

Kredi İçin Gerekli Evraklar 2019

İhtiyaç kredisi için gerekli belgeler aşağıda iletilmiştir.

  • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
  • İkametgah, başvuracak kişi adına kayıtlı son 3 aya ait fatura
  • Kişi gelir belgesi, ssk dökümü

Gelir belgesi kişi durumuna göre değişmektedir. Özel sektör çalışanları veya mermurlar için maaş bordrosu, imza sürküleri yeterli olacaktır. Emekliler için emekli hesabı cüzdanı, şirket sahibi veya ortak olan kişiler için vergi levhası, bilanço ve gelir tablosu gerekmektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”246″]

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

İhtiyaç kredisi konusunda yardımcı olan bankalardan birisi de ziraat bankasıdır. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 30.11.2018 itibari ile %2,25 olarak açıklamıştır. İhtiyaç kredisine başvuracak kişilere örnek verecek olursak eğer 50.000 Türk Lirası tutarında ihtiyaç kredisi kullanacak kişinin 36 ay vade ile geri ödemesinin aylık tutarı 2.269,73 TL olarak belirtilmiştir. Toplam geri ödeme tutarı ise 81.970 TL’dir. Bu belirtilen miktarlar başvuracağınız faiz oranına göre değişmekte olup en güncel bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisi 2019

Halkbank kredi kullanacak kişiler tarafından en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Halkbank ihtiyaç kredisi 2019 güncel faiz oranı 30.11.2018 itibari ile %2,50 ‘dir. Kredi kullanacak kişiler örnek olarak, 30.0000 Türk Lirası tutarında kredi kullanırlarsa, 30 ay vade ile geri ödemesinin toplamı 45.917,40 Türk Lirasıdır. Faiz oranı bankaya başvurduğunuz güne göre değişkenlik gösterebilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi 2019

Akbank ihtiyaç kredisi bir diğer alternatif bankalarınızdan birisidir. Bankanın müşterile uyguladığı güncel faiz oranı %2,89 oranındadır. Bu bilgi değişkenlik gösterebilir. En güncel bilgiyi krediyi kullanacağınız bankadan alabilirsiniz. Akbank üzerinden kullanılan krediye 30.11.2018 tarihi ile örnek verecek olursak 25.000 Türk Lirası tutarındaki krediyinin 12 ay vade ile geri ödemesi 31.111,76 Türk Lirasıdır. 

İng Bank İhtiyaç Kredisi 2019

İng Bank ihtiyaç kredisi diğer bankalara göre faiz oranı biraz daha uygundur. Bankanın belirtmiş olduğu faiz oranı %2,19 oranındadır. Kullanacağınız krediye örnek vermek gerekirse 30.11.2018 tarihinde kullanacağınız kredi 20.000 Türk Lirası tutarında olduğunu düşünürsek, 24 ay vade ile toplam geri ödemesi 27.319,12 Türk Lirasıdır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi 2019

Vakıfbank faiz oranını %2,39 olarak açıklamıştır. Bu durumu baz alacak olursak eğer 30 Kasım 2018 itibari kredi kullanan tüketici 25.000 Türk lirasının 36 ay vade de geri ödemesi 40.540,40 Türk Lirası olacak şekilde hesaplanmıştır.

Yukarıda belirttiğimiz bankalar dışında  diğer bankalarında sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri mevcuttur. En güncel bilgiyi banka şubeleri veya çağrı merkezlerinden alabilirsiniz. Aklınıza takılan diğer soruları veya görüşleri yorum yazarak belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir