Hisse Senedi Almak 2019

tarafından
163
Hisse Senedi Almak 2019

Hisse senedi almak 2019 borsada işlem yapan birçok yatırımcı için oldukça önemli bir konudur.

Yatırımcılar genel olarak yükseleceğini öngördükleri hisse senetlerini satın alarak kar elde etmeyi amaçlarlar. Ancak yatırımcılar için bu hisse senetlerini doğru değerden satmak da oldukça önemlidir. Bunun için hisse senedinin yükseleceği maksimum değerin de öngörülmesi gerekmektedir. Özellikle hisse senedi piyasasında ani iniş ve çıkışlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bazı yatırımcılar bu gibi iniş çıkışlara alım ve satım yaparak ani tepkiler verirken, bu gibi iniş çıkışların olabileceğini öngören yatırımcılar daha soğukkanlı davranarak hisse senetlerini ellerinde tutmaya devam ederler. Elbette hisse senedi alımında söz konusu ülkenin ekonomisi ve hisse senedi alınacak şirketin hizmet verdiği ya da üretimde bulunduğu sektörün analizi oldukça önemlidir. Her iki konuda da yapılacak araştırmalar sonucunda elde edilen veriler genel bir fikre ulaşılmasında yeterli olsa da hisse senedinin gelecekte değer kazanıp kazanmayacağıyla ilgili kesin bir öngörüde bulunmak için yetersizdir. Günümüzde küreselleşen dünya ekonomisi, ekonomi ve siyasetin içe içe geçmesini ve çeşitli ülkelerin piyasaları için farklı riskleri beraberinde getirmiştir. Ekonomi ve siyasetin bu ilişkisi piyasaların siyasi gelişmelere verdiği tepkilerin oldukça keskinleşmesiyle sonuçlanmıştır. Buna örnek olarak ABD başkanı Trump’ın çelik ve alüminyumda gümrük vergisini iki katına çıkartması örnek verilebilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”1592″]

Bu gelişmenin sonucunda ithal girdi olarak çelik ve alüminyum kullanarak üretimde bulunan şirketlerin hisse senetleri ciddi bir değer kaybına uğramıştır. Dolayısıyla günümüzde hisse senedi alımında bu gibi siyasi risklerin analizi de oldukça önemlidir.

Hisse Senedi Nasıl Alınır

Hisse Senedi Nasıl Alınır 2019

Günümüzde kitle iletişim araçlarının gelişmesi ve İnternet bankacılık ve borsa işlemlerinde yaygın olarak kullanılması hisse senedi alım işlemini de oldukça kolaylaştırmıştır. Hisse senedi satın almak için öncelikle aracı kurumun belirlenmesi gerekmektedir. Günümüzde birçok banka hisse senedi alım satımı konusunda aracılık yapmaktadır. Tek yapmanız gereken bu bankalardan yatırım hesabı açmaktır. Bazı aracı kurumlar hisse senedi nasıl alınır 2019 konusunda teknik analiz için sunduğu yardımcı uygulamalar ve eğitimlerle yatırımcı için daha cazip bir seçenek haline gelmeyi başarmışlardır. Örneğin birçok yatırımcı GCM Forex, İntegral Menkul, Işık FX gibi aracı kurumları tercih ederek borsa da işlem yapmaktadır. Bu gibi aracı kurumlarda yatırım hesabı açarak ve bu hesaba para yatırarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada önemli olan ise aracı kurumların yapacağınız işlemler üzerinden alacağı komisyon tutarıdır. Dolayısıyla yatırım hesabınızda almak istediğiniz hisse senedinin ve aracı kurumun talep edeceği komisyon değerinin toplam tutarı kadar para bulunması gerekmektedir.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]