0

Hibe herhangi bir kurumun yahut kuruluşun, karşılığı olmadan size verdiği kredi seçeneğidir diyebiliriz. Bunu ülkemizde yapan çeşitli kurumlarda  vardır. Özelilikle projenize göre verilen hibeler ve hibe kredileri, bu konuda gerçekten önemli bir artı sunmaktadır. Hibe kredisi 2019 firmaların ve özel şirketlerin, ihtiyaçları doğrultusunda alabileceği bir kredi değildir. Bu tamamen, yeni kurulan işletme ya da şahıs şirketleri için geçerli  bir hizmettir.

Hibe Kredisi Almak

Türkiye üzerinde ise bu hizmetler ve destekler çok nadir verilmektedir. Özellikle belirli gruplara verilir. Bu konuda en büyük girişim, tabii ki de sizin de genellikle duymuş olduğunuz KOSGEB olmakta. KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan ama halk arasında kısaltması ile yani KOSGEB olarak bildiğimiz kurumdur. Örnek olarak KOSGEB, iş yeri açanlar için 50.000 TL hibe kredisi veriyor. Bununla birlikte diğer kurumlar da bu hizmetleri sunuyor peki ama hangileri? Hemen aşağıdaki yazımızda hibe kredisi almak detaylarını iletelim

 • Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı (projeniz olursa ve kabul edilirse alabiliyorsunuz)
 • KOBİ destekleme idareleri başkanlığı ( destek projesi)
 • Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu (4 farklı programıyla birlikte)
 • Sanayi ve Ticari Odaları ve Bağlı Kuruluşları (dönem dönem)
 • Kooperatifler (Sektörler dahilinde)
 • Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu,
 • Kalkınma Ajansları (Tüm Türkiye Geneline Bölge Bölge)
 • Diğer kurum ve özel kuruluşlar (Bakanlıklar özel finans kuruluşları ve özel bankalar)

Bu bölgeler üzerinde sunulan hibe kredileri, ihtiyaçlarımıza dair çözüm üretmek için sürekli çalışmalar yapmaktadır.Ayrıca yeni yapılacak yönlendirmeleri ve yıllık planları her zaman açıklıyor. Sitelerinden yapacağınız kontroller ile hangi şartlarda ne gibi hizmetlerin verileceğini kontrol edebilir ve bu kapsamda sizlerde bir çalışma yapabilir ve ihtiyaçlar dahilinde çözümlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

2019 Hibe Kredisi Nasıl Alınır 

2019 Hibe Kredisi Nasıl Alınır 

Hibe kredisi almak isteyen vatandaşlar krediyi nasıl ve nereden alacakları hakkında pek fazla bilgi sahibi değillerdir. 2019 hibe kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtı sizlere verecek olursak öncelikle Kosgeb tarafından açılan kurslara katılmanız gerekiyor. Kosgeb, karşılıksız kredi hizmeti hiç kimseye  vermiyor. Bunun için çeşitli kurslar açıp ve burada başarılı olup, sadece bu işlere odaklanmak isteyenler için, çeşitli sözleşmeler kapsamında bir çalışma sunmaktadır. Bu sayede daha çok  güvenli ve çok daha verimli bir kredi hizmetine ulaşılmış oluyor. Aynı şekilde diğer kurumlar için de belirli başvuru şartları vardır. Şöyle düşünelim. Her kurum ya da hibe kredisi verecek olan kuruluş, belirli şartlar kapsamında veriyor.

Özellikle sektörel boşluklar ve yeni olan meslekler için teşvik niteliği taşıyan bu krediler, bazen vergi indirimi şeklinde olur iken, bazen de masrafların karşılanması yönünde karşımıza çıkıyor. Parça parça bölünen bu kredi hizmetlerinden  daha fazla nasıl faydalanabileceğinizi ise çok kolay öğrenebilirsiniz.Tamamıyla kredi almak istediğiniz kurumun sitesine girerek, orada yer alan şartları oluşturmanız yeterli olacaktır. Her kurum kendine özel şartları sürekli oluşturduğu için bu her zaman değişken bir durum olacaktır.

Hibe Kredisi Alma Şartları 2019

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kredi notu yetersiz olmamak,
 • Devletin vermiş olduğu hibe kredilerinden daha önceden faydalanmamış olmak,
 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmak,
 • KOSGEB tarafından açılan girişimcilik eğitim programlarına katılmak ve bu programı başarı ile bitirmek,
 • Girişimcilik eğitim programlarından edindiğiniz bilgi ve sertifika ile kurmak istediğiniz iş yeri hakkında iş planı veya proje hazırlamak,
 • Hazırladığınız iş planını veya projeyi KOSGEB komisyonuna sunmak,
 • Sunduğunuz iş planının KOSGEB komisyonundan onay alması gereklidir.

Hibe kredisi alma şartları 2019 detaylarını sizlere iletmiş olduk.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir