Hesaptan Hesaba Para Aktarma 2019

tarafından
169
Hesaptan Hesaba Para Aktarma 2019

Bankalarda hesabı olan kişiler hesaptan hesaba para aktarma 2019 işlemi yapabilirler. Gelişen teknoloji ile banka hesabımızdan başka bir hesaba para aktarımı dakikalar içerisinde gerçekleşiyor. Bu işlemi ilk kez yapacak kişiler için para aktarma işlemleri alternatif yollarını, havale ve eft detaylarını sizlere ileteceğiz.

Hesaptan hesaba para aktarma işleminin iki alternatif yolu var. Bunlar eft ve havale yöntemidir.  Eft ve havale ile para transferi işlemleri yapabilirsiniz. Havale işlemi bir bankada bulunan hesaptan, aynı bankada bulunan farklı hesaba para aktarma işlemine havale adı verilmektedir. Havale işlemi yapabilmek için, para transferi yapacağınız hesabın bilgilerini bilmeniz lazım. Havale işlemi IBAN numarası ile yapılabilir. IBAN numarası bilmediğiniz durumlarda, hesap numarası ile yapılır. Hesap numarasına ek olarak şube kodu ve hesap sahibinin isminin iletilmesi gerekiyor. Bu bilgileri teyit etmeniz yanlış girmemeniz önemlidir.

[ilgiliicerik icerik_id=”899″]

Parayı aktaracağınız hesap sahibi isminin yanlış yazılması durumunda para gönderim işlemi tamamlanmaz.  Mobil ve internet bankacılığı, ATM , şubeler üzerinden havale işleminizi yapabilirsiniz. Bankalar havale işlemleri için zaman zaman kampanyalar veya ek bilgiler yayımlayabiliyor. Bankaların bu bildirimlerini takip etmeniz size avantaj sağlayabilir. Havale işlemleri için haftanın her gün ve saati yapılabilir. Havale transferi için herhangi bir saat sınırlaması bulunmuyor. Diğer konumuz olan EFT hakkında detayları sizlere iletelim.

Bir bankada bulunan hesabınızdan başka bankaya para transfer işlemleriniz EFT üzerinden yapılmaktadır.  EFT işlemini tamamlayabilmek için parayı göndereceğiniz hesabın IBAN bilgisi ve hesap sahibi adı ve soyadını bilmeniz gerekmektedir. Havale işleminde ilettiğimiz gibi isimde yapılabilecek bir harflik hata para aktarım işlemlerinde soruna neden olmaktadır. Dikkatli olmanız gerekiyor. Para transfer işlemlerinizi banka şubesi, internet ve mobil bankacılık, atm işlemleri üzerinden yapabilirsiniz.

Bankaların eft işlemleri için belirledikleri saat aralığı bulunuyor. Bu saatler arası para transferinizi yapabilirsiniz. Bu durum genellikle iş günlerinde saat 16:45’a kadar yapılan işlemler karşı hesaba aktarılmaktadır. 17:01’den sonra yapacağınız işlemler ise bir sonraki güne sarkacaktır. Hafta sonları bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Haftanın ilk 5 günü saat 16:45’a kadar havale işlemleri yapılabilir.

Hesaptan Hesaba Para Aktarma Garanti 2019

Garanti bankası üzerinden eft ve havale işlemleri yapabilirsiniz. Garanti bankaları arasında havale işlemlerinde ek ücret alınmamaktadır. Garanti bankası üzerinden başka bir bankaya para transfer işlemlerinde bazı ek ücretler alınıyor. Hesaptan hesaba para aktarma garanti 2019 eft ücretlerini aşağıda sizlere iletiyoruz.

 • Alo Garanti üzerinden yapılan EFT  55 TL 
 • Alo Garanti üzerinden GEÇ EFT İ 65.00 TL 
 • Cep Şubesi EFT işlem ücreti 5,25 TL
 • Cep Şubesi Geç EFT işlem ücreti  7,75 TL
 • Şubeden EFT işlem ücreti 60.00 TL
 • Şubeden Geç EFT işlem ücreti 25.00 TL
 • GarantiOne EFT işlem ücreti 2.50 TL
 • İnternet Şubesi EFT işlem ücreti 5.50 TL
 • İnternet Şubesi Geç EFT işlem ücreti 8.00 TL

Belirttiğimiz maddelerde görüleceği üzere ATM, garanti şubeleri, internet ve mobil bankacılık üzerinden para transfer işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Hesaptan Hesaba Para Aktarma Garanti 2019

Hesaptan Hesaba Para Aktarma Ziraat 2019

Ziraat bankasınında da para transferi yapabilmeniz mümkün. Yukarıda detayları ilettiğimiz internet bankacılığı, mobil bankacılık, atm ve ziraat bankası şubelerinden eft ve havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat bankaları arasında havale ücreti alınmamaktadır. Banka bankaya eft üzerinden yapacağınız işlemlerde ise aşağıda bulunan tutarlar kişilerden tahsil edilir.

 • İnternet EFT işlem ücreti 4,50 TL
 • ATM üzerinden EFT ücreti 10 TL 
 • Mobil Bankacılık EFT ücreti 4,50 TL
 • Mobil Bankacılık geç EFT ücreti 6 TL 

Hesaptan hesaba para aktarma ziraat 2019 bilgilerini sizlere ilettik. Bankalarla ilgili sormak istediğiniz tüm soruları bizlere iletebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]