Havale Hangi Saatlerde Yapılır 2019

tarafından
143
Havale Hangi Saatlerde Yapılır 2019

Ülkemizde bankacılık işlemleri arasında yer alan para transfer işlemleri iki şekilde gerçekleştiriliyor. Bunları iletecek olursak EFT ve Havale olarak iki işleme ayrıldığını söyleyebiliriz.

Eft İle havale arasında fark bulunuyor. EFT işlemleri herhangi bir banka hesabından farklı bir banka hesabına para aktarımı için kullanılır. Havale işlemi ise aynı banka üzerinden, bankanın farklı şubesine veya hesap numarasına para aktarımı için kullanılmaktadır. Eft ve havale işlemleri için bankanın belirlemiş olduğu saatler bulunuyor. Havale hangi saatte yapılır 2019 sorusunu cevaplayacak olursak eğer bankaların eft işlemi için belirlediği saat uygulamasını havale işlemlerinde uygulamıyor. Para transferi için herhangi bir saat süresi bulunmamaktadır. Dilediğiniz anda havale yapacağınız banka hesabınızdan, aynı bankanın farklı hesaplarına havale işlemini yapabilirsiniz. Haftanın 7 günü 24 saat havale işlemini dilediğiniz zamanda kullanabilirsiniz.

Kişiler özellikle resmi tatil veya hafta sonları havale işlemi yapılıp yapılamayacağı konusunda bilgi sahibi olmak için detaylı araştırmalar yaparlar. Bankanın resmi tatilde veya hafta sonları hizmet vermesi önemli değil. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık veya atm üzerinden 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde transfer edeceğiniz para, bankanın farklı bir hesabına transfer edilebilir. Hızlı havale işlemi yapmak için bankanın iban numarasını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Havale Ücreti Almayan bankalar 2019

Havale ücreti almayan bankalar 2019 listesini ve bankaların eft ücretleri hakkında tüm detayları ileteceğiz. Bazı bankaların eft işlemlerinde işletim ücreti aldıklarını iletmiştik. EFT ücreti almayan bankalar olduğu gibi havele ücreti de almayan bankalar bulunuyor.  Bu bankalar genelde katılım bankaları olmuştur.

  • Halkbank ATM üzerinden ücretsiz havale işlemi yapılabilir.
  • Ziraat Katılım Bankası telefon mobil ve İnternet bankacılık üzerinden havale yapılabilir.
  • Vakıfbank Mobil uygulama üzerinden havale yapılabilir.
  • Albaraka Türk telefon, atm ve internet bankacılığı üzerinden ücretsiz havale yapılabilir.
  • HSBC bankası atm üzerinden havale yapabilirsiniz.
  • Kuveyt Türk telekom ve internet, mobil bankacılık üzerinden havale işlemi yapabilirsiniz.
  • Türkiye Finans katılım bankası atm üzerinden havale işlemi yapılabilir.

Havale Hangi Saatlerde Yapılır Ziraat 2019

Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası üzerinden pek çok kişi işlemlerini halletmektedir. Ziraat Bankası havale işlemleri diğer tüm bankalarda olduğu gibi 7/24 yani haftanın 7 günü dilediğiniz saatte yapabilirsiniz. Hesabınızdan, bankada kayıtlı bulunan kendi hesabınıza veya farklı hesaba havale işlemlerini ücretsiz yapabilirsiniz. Bu durumu kullanmak için bankanın atm, mobil ve İnternet bankacılığı üzerinden yararlanabilirsiniz. Ek olarak bankanın çağrı merkezi de bu konu hakkında sizleri yönlendirebilir.

Havale ve eft işlemleri için tüm bilgileri bize sorabilirsiniz. Buna ek olarak kartsız para çekme nasıl yapılır 2019 başlıklı makalemizden para çekme işlemi ile alakalı tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]