Hangi Hisse Senedine Yatırım Yapmalı 2019

tarafından
154
Hangi Hisse Senedine Yatırım Yapmalı 2019

Hangi hisse senedine yatırım yapmalı 2019 sorusuna cevap vermeden önce hisse senetleri hakkında ön bilgi verelim. Hisset senetleri borsa işlemlerinde parasını değerlendirmek isteyen kişilerin yatırım yaptığı alandır. Yatırım yapılan hisse senetleri uzun vade de yüksek kazanç getirip, hem de değer kazandığında kar edebilirsiniz. Bu durum kısa zaman içerisinde de gerçekleşebilir. Önemli olan doğru zamanda yatırım yapmaktadır. Her yatırımcının kendisine ait stratejisi ve beklentisi vardır. Bu durum kişinde kişiye farklılık gösterir.

2019 yılı içerisinde borsa da hisse senedine yatırım yapmaya karar verdiğinizi var sayarsak, nereye yatırım yapmalıyım, hangi hisse senedini seçmeliyim sorularını araştırıp hareket etmek çok doğru olmayabilir. Bu yanlışlardan yola çıkarak 2019 yılı hisse senetleri hakkında sizlere tüm detayları aktarmaya çalışacağız. Piyasa değerlerini iyi takip edip oldukça kazançlı kar elde edebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1587″]

Aselsan Hisseleri 2019

2018 yılı içerisinde pek çok hisse konuşuldu. En fazla konuşulan hisse senedi ise ASELS yani Aselsan hisset senetleri olmuştur. 2018 de değer kazancı fazla olan ASELS, 2019 yılına yüksek verimlilik ile başlayacağı tahmin ediliyor. Aselsan Hisseleri 2019 yılı içerisinde sermaye artırımı beklenmektedir. Halka arz gibi değer artıran hamleler de bekleniyor. 2019 yılı içerisinde Aselsan hisselerinin favori hisseler başında birinci sırada olması şaşırtıcı durum değil.

Kişilerin ortak tercihi olan Aselsan hisseleri, genel olarak piyasadan uzakta daha güvenli olarak görülmektedir. Özellikle borsada yaşanan belirsizlik nedenlerinde ASELS hisseleri daha çok tercih edildiğini sizlere iletebiliriz.

Türk Hava Yolları Hisseleri 2019

THYAO olarak da adlandırılmaktadır. En yüksek kar sağlayacak hisselerden birisi de Türk Hava Yolları Hisseleri 2019 olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda operasyonel nedenlerden dolayı zarar açıklanmış olsa bile, filo genişlemeleri ile yatırımcılara güven veren şirket olmuştur. Yatırımcılar Türk Hava Yolları’nın 2019 yılı seferlerinin artacağını düşünüyor. Özellikle üçüncü havalimanının açılması ile birlikte hisselerin değer kazanacağı tahmin edilmektedir. THYA hisseleri bu nedenle favori hisse arasında gösterilmektedir.

Yatırımcılar tarafından düşünülen THYAO, baskılara açık ve düşük potansiyelli senet olabilir ancak piyasa doğru okunursa eğer hem orta hem kısa vade de çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”700″]

Kardemir Karabük Demir Çelik Hisseleri 2019

2018 yılı içerisinde Aselsan kadar adından söz ettiremeyen KRDMD, pek çok yatırımcıya göre favori hisseler arasında gösterilmektedir. Bunun nedeni ise hızlı değer kazanan senet olmasıdır. 2017 yılında başlayan oldukça stabil bir çizgide ilerleyen yükselişi nedeniyle hisseleri diğer yıllara göre daha fazla yatırım alıyor.

Kardemir Karabük Demir Çelik, hisselere yatırım yapacak kişileri 2019 yılında kendilerine oldukça çekmektedir. Düzenli ve dengeli yükselişinin olması, uzun ve kısa vadeli yatırımlar için uygundur. KRDMD’nin favori gösterilmesine şaşırmamak lazım.

Ülker Hisseleri 2019

2018 yılı içerisinde ülker hisseleri yatırımcıların yüzünü güldüremedi diyebiliriz. Bu durum nedeniyle yatırımcıların büyük kısmı 2019 hisse senedine yatırıma endişe ile yaklaşmaktadır. Bu durum için en büyük etkenlerden biri hisselerin büyük kısmının yurtdışına taşınmış olmasıdır. Şirket devri ve diğer farklı etkenler nedeniyle oldukça düşük yapılan Ulker senetleri, her şeye rağmen 2019 yılı içerisinde yatırımcıların tercihleri arasında yer alıyor.

Uzmanlar tarafından riskli olarak tanımlanmış olsa bile Ulker hisseleri 2019 yılında hem alım hem satış konusunda kar fırsatı yaratacak gibi görülmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz yatırımlar dışında favori gözüken diğer yatırımları sizlere maddeler halinde iletmek isteriz.

  • Koza Anadolu Madencilik Hisseleri – KOZAA 
  • Emlak Konut Gayrimenkul Hisseleri – EKGYO 
  • TÜPRAŞ Hisseleri – TUPRS 
  • Pegasus Havayolları Hisseleri –  PGSUS 
  •  Bim Birleşik Mağazalar Hisseleri – BIMAS 

iletmiş olduğumu bi hisseler favori olarak gösterilmektedir. Hisse Senetlerine yatırım yapacak kişilerin bu hisseleri iyi araştırıp analiz etmesi sonucu çeşitli kar elde etmelerine neden olabilir.

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]