0

Hangi Hisse Senedi Alınır 2019 sorusuna cevaplar vermeye çalışacağız. Hisse senetleri detaylarına inmeden önce 2018 yılı içerisinde piyasalar oldukça oldukça hareketli bir sene geçirdi diyebiliriz. Türkiye’ye benze gelişen ülkelerin piyasaları oldukça dalgalanmıştı. 2019 yılında da bu durumun devam edebileceğini söyleyebiliriz. Bretix ve Fed kaynaklı nedenlerden dolayı baskı altına girerek borsanın değer değişiminin standart durumlardan farklılık gösterdi. Düşük bütçeli yatırımlar bu durumdan zaman zaman zarar ettiğini söyleyebiliriz.. Yaşanan bu düşüşte  Uzun vade ve orta vadede yatırım yapanlar ise kazançlı alım ve satım fırsatları yakaladı.

2018 yılı içerisinde favori olarak pek çok hisse senedi paylaşılmıştı. Bu favoriler de birinci sırada ASELS yer alıyor. THY’nin de hisse senetleri iyi rakamlara çıktı diyebiliriz. Bu durum da yatırım yapan kişileri oldukça memnun etti. 2018 yılı borsa sektörü için karlı bir yıl olduğundan, daha önce borsada işlem yapmamış kişiler bile borsa işlerine yatırım yapmaya başladılar. Borsaya giren kişilerin büyük bir bölümü ASELS ve GARAN gibi hisselere yönelip kart satışları yapmış oldular.  Kısa sürede yatırımcılara kar sağlayan bu hisselerin geçtiğimiz yıllara göre daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. 2019 yılı için şimdiden yatırım yapacak kişilerin sayısı oldukça fazla. Doğru hisseyi seçmek önemlidir. Piyasayı iyi okuyup alım ve satımın ne zaman yapılacağını bilmeniz gerekiyor. 2019 yılı hisse senedi hakkında merak edilen sorularınızın cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Son 10 yılın en yüksek getirili hisselerini öğrenmek ve hangi hisse senedinin kazandırdığını bilmek için yazımızı okuduktan sonra aşağıda bulunan ilgili içeriğe tıklayarak detayları görebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1596″]

Hangi Hisse Senedine Yatırım Yapmalı 2109

Hisse senedini doğru seçmeniz önemlidir. Doğru tercihi yapmazsanız zarar yapabilirsiniz. Hangi hisse senedine yatırım yapmalı 2019 diye soracak olursanız favori görülen HALKB ve ASELS olduğunu söyleyelim. Bu hisselerin 2019 yılı içerisinde artışa geçeceği uzmanlar tarafından tahmin edilmektedir. Yazımızı detaylandırıp sizlere borsa hakkında tüm detayları ileteceğiz. Mantıklı kararlar verip, doğru hisse senedini seçtiğinizde yüzünüz gülecektir. Borsa da bulunan hisse senetlerini hep beraber inceleyelim.

Borsada Favori Hisseler 2019

Her yatırım yapan kişinin borsadan beklentisi farklıdır. Yatırım ve yükseliş beklentileri farklı olsa bile, diğer yıllarda olduğu gibi 2019 yılı içinde belli bir hisseler ön plana çıkmaktadır. 2019 yılı için dalgalanmaların fazla olabileceğini söyleyelim. Fed ve Bretix piyasaları baskı altına aldığını iletmiştik. Bu nedenden dolayı yaşanan belirsizlikler 2019 yılında kalktığında borsa hisseleri oldukça çeşitlenecektir.

Borsada favori hisseler 2019 konusunda yatırımcıların neredeyse ortak bir kararı ver diyebiliriz. Geçen yıl en çok yükselişi yaşan hisselerin aynı şekilde devam edeceğini düşünülüyor. Uluslar arası piyasa baskısına rağmen 2018 yılında yükseliş sağlayabilen ASELS , HALKB gibi hisseler 2019 da iyi bir başlangıç yapması beklenmektedir. Bu hisse senetlerine yatırım yapacak kişi sayısı oldukça fazladır.

[ilgiliicerik icerik_id=”1392″]

Çeşitli araştırmalar yapıp yatırım yapabileceğiniz en uygun hisseyi seçmek yine size kalıyor. Piyasayı iyi analiz etmeniz, gelişmeleri sıkı takip etmeniz gerekmektedir. Doğru tercihler sonrası alım-satım yaparak oldukça kart elde edebilirsiniz. Hisseler hakkında tüm gelişmeleri de sizlere ileteceğiz.

Our Reader Score
[Total: 4 Average: 3.5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir