0

Hangi bankanın altın hesabı daha avantajlı? Sık sorulan bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.  Günümüzde özellikle yeni evlenen çiftler düğünde elde ettikleri altın takılarını ve birikimlerini evde yastık artında saklamak yerine daha güvenli olan bankalarda değerlendirme yoluna gitmektedirler.

Hangi Bankadan Altın Hesabı Açmalıyım?

Bankalar güvenli olmanın yanı sıra yüksek faiz oranları ile birikimlerinizi ve altınlarınızı değerini artırarak para kazanmanızı sağlamaktadır. Sizde altın hesabına en yüksek faiz veren banka faiz oranlarını ve banka karşılaştırması yaparak en yüksek kazancı olan banka ve vade seçeneği ile bütün yatırımlarınızı bankaya yatırarak birikimlerinizi daha hızlı arttırabilirsiniz. En yakın şubeye giderek yüksek faiz kazandıran bankadan e-vadeli mevduat hesabı açarak günlük, aylık, 32 günlük, yıllık veya sizin belirlemiş olduğunuz vadede faize paranızı veya altınızı yatırarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bankalarda açılan mevduat hesapları yerine bankaların mobil İnternet şubelerinden kolaylıkla açılabilen e-vadeli mevduat hesaplar yüksek kazanç sağlamaktadır. Peki, hangi bankadan altın hesabı açmalıyım? Hali hazırda çalışmakta olduğunuz bankanızın mobil İnternet bankacılığı şubesini kullanarak vadeli altın hesabı açabilirsiniz.

Garanti BBVA Vadeli Altın Hesabı

Hangi Bankanın Altın Hesabı Avantajlı

Garanti bankası yüksek faiz getirisi ve sunmuş olduğu çeşitli vade seçenekleri ile tercih edilen bankaların başında gelmektedir.

Mevcut altınlarınızı veya birikimlerinizi en yakın Garanti şubesine getirerek artıracağınız garanti bankası vadeli altın hesabı ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Garanti vadeli altın hesabı açtırırken bankaya yatıracağınız en alt limit 100 gram altın olarak belirlenmiştir. En alt limit dahilinde açılan hesaba güncel faiz oranı ile birlikte birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Ayrıca vadeli altın hesabı açtırdığınız zaman herhangi bir komisyon kesintisi olmamakla birlikte sadece vade sonunda faiz geliriniz üzerinden yüzde 15 stopaj kesintisi yapılacaktır. Bunun dışında bir ücret tarafınızın talep edilemez.

Sizde Garanti Bankası vadeli altın hesabı ile birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız en yakın garanti şubesine giderek veya İnternet bankacılığı üzerinden açacağınız hesaplar üzerinden altınınızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı 

Ülkemizin en büyük ve eski bankaların başında gelen Türkiye iş bankası vatandaşlarının kazançlarını artırmak için getirisi yüksek faiz oranlarıyla vadeli altın hesap açtırarak birikim yapmalarına fırsat sağlamaktadır.

İş bankası vadeli altın hesabı  açarak düzenli faiz geliri elde edebilirsiniz. Elinizde bulunan sadece 10 gram altında ile vadeli altın hesabı açtırmanız mümkündür. Türkiye iş bankası üzerinden açacağınız vadeli hesapla ilgili  herhangi bir kesinti ya ücret kesilmektedir. Banka güncel faiz oranı uygulamakla beraber sadece vade sonunda elde ettiğiniz faiz gelirleriniz üzerinden yüzde 15 stopaj vergisi kesintisi yapılmaktadır.

Bunun dışında ek bir ödeme banka tarafından alınmamaktadır Sizde en yakın iş bankası şubesine giderek veya iş bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden başvurunuzu gerçekleştirerek altınlarınızı güvenli bankada saklama ve değerlendirme yoluna gidebilirsiniz.

Garanti Vadeli Altın Hesabı 2019

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı

Devlet destekli olmasının yanı sıra her zaman ülke vatandaşlarının menfaatleri doğrultusunda çalışmasından ve güvenilir olmasından dolayı tercih edilen bankaların başında gelmektedir.

Ziraat bankası vatandaşlarının birikimleri arttırmak ve tasarruf alışkanlıklarını sağlamak için yüksek faiz oranları ile müşterilerine vadeli altın hesapları açtırarak kazançlarını artırma fırsatı sağlamaktadır. Ziraat bankası vadeli altın hesabı açılırken diğer bankalar olduğu gibi bu bankada da en alt yatırım limiti 100 gram altındır. Altın hesabından kazanç sağlamak istiyorsanız minimum 30 günlük vadelerde altınlarınızı hesaba yatırmanız gerekmektedir.

Ziraat bankasında en fazla 400 güne kadar vade kullanılmaktadır. En yakın Ziraat bankası şubesine giderek veya mobil bankacılık üzerinden vadeli altın hesabınızı açtırabilirsiniz.

HSBC Vadeli Altın Hesabı

HSBC bankasını diğer bankalarla karşılaştırıldığı zaman faiz oranı daha yüksektir. HSBC vadeli altın hesabı için minimum en alt limit 300 gram olmakla beraber minimum 32 günlük vadelerle faiz verirken maksimum vade sayısı 385 gün olarak belirlenmiştir. Sizde en yüksek faiz oranı ile birlikte alınlarınızı yatırmak istiyorsanız en yakın HSBC şubesi üzerinden yada İnternet bankacılığı üzerinden başvurunuzu yaparak kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 12 Average: 2.9]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir