0

Vatanı için paha biçilemez bedeller ödemiş şehit ve gazi yakınlarına özel olarak sunulmakta olan Halkbank vefa konut kredisi 2019 oldukça avantajlı kredi imkanları sağlamaktadır.

Halkbank başlattığı bu kredi uygulamasıyla şehit ve gazi yakınlarına 10.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Bu sayede birçok şehit ve gazi yakınını konut sahibi yapabilmeyi planlayan Halkbank aynı zamanda şehit ve gazilere sunduğu ayrıcalıklarla hem maddi hem manevi anlamda Türkiye vatandaşlarına desteğini sunmaktadır.

Halkbank’ın öncülüğünde gerçekleşen bu uygulamayı diğer bankalarında desteklemesi beklenirken ilk destek Türkiye Ekonomi Bankasından gelmiştir.

Halkbank Vefa Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

Şehit ve gazi yakınlarına sunulan vefa konut  kredisi faiz oranları %0,80 gibi oldukça düşük bir orandan uygulanmasına rağmen artan enflasyonun sonucunda günümüzde Halkbank vefa konut kredisi faiz oranı 2019 %2,09 oranına kadar yükseliş göstermiştir.

Vefa konut kredisinden faydalanmak isteyen şehit ve gazi yakınlarının kredi almadan önceki güncel faiz oranını takip etmesi oldukça önemlidir. Bu sayede şehit ve gazi yakınları geri ödemekte sıkıntı yaşayabileceği kredi anlaşmalarından korunmuş olacaklardır. Diğer bankalarda konut kredisi alınması durumunda ödenmesi talep edilen ve kredi tutarının %1 ‘i oranında olan ödemlerse Halkbank vefa ihtiyaç kredisinde talep edilmemektedir. Ancak yine de ödenmesi gereken bazı tutarlar söz konusudur. Bu tutarların konutun fiyatının belirlenmesinde görev alan ekspertiz için ve  olası bir ipotek durumuna karşılık olarak ipotek tesisi için ödenmesi gerekmektedir. Ekspertiz için 650 TL gibi ücret ipotek tesisi içinse 155 TL gibi bir ücret ödemek gerekmektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”485″]

Halkbank Vefa Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

Halkbank Vefa Konut Kredisi Hesaplama 2019

Halkbank vefa konut kredisi hesaplama 2019 kredi olanaklarından faydalanmak isteyen şehit veya gazi ailelerinin en çok merak ettiği konulardan biridir. Örneğin 100.000 TL tutarında konut kredisi almak isteyen şehit veya gazi ailesinin aldıkları bu krediyi 120 ay vadeyle geri ödemek istediklerini varsayalım. Bu durumda uygulanacak faiz oranı %2,09 olacaktır.  Bu ise kredi alan şehit veya gazi ailesinin yaklaşık olarak aylık 2280 tl gibi bir kredi taksiti ödemesi anlamına gelecektir.

Aylık 2.280 TL olarak ödenen 120 taksitin sonucunda ödenen toplam tutar ise  yaklaşık olarak 273000 TL olacaktır. Krediden faydalanabilmek için  gereken diğer masrafların toplamı ise 805 TL tutarındadır. Bu tip bir kredinin yıllık maliyet oranı ise %28,5’tir. Diğer bankalardan alınan 120 ay vadeli konut kredilerinde bu oran %40 civarında oluşmaktadır. Bu durum sağlanan vefa konut kredisinin sağladığı ciddi avantajı göstermektedir.

Halkbank Vefa Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler 2019

Vefa konut kredisinden faydalanmak isteyen şehit ve gazi yakınlarının kredi başvurunda bulunabilmek için Halkbank vefa konut kredisi için gerekli belgeler 2019 tamamlamaları gerekmektedir. Belgeleri tamamlamayan aile yakınlarının başvurusu hiçbir istisna olmaksızın gerçekleştirilmeyecektir.

Bu belgeler yine şehit ve gazi yakınlarının çeşitli ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla ciddi avantajlar sunan Halkbank vefa ihtiyaç kredisi başvurusuyla aynıdır. Bu belgeler şehit yakınının nüfus cüzdanı , gelir belgesi veya maaş bordrosu , alınmak istenen konutun tapu fotokopisi ve yalnızca gaziler için gerekli olan muharip belgesidir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir