0

Halkbank vatani görevini yerine getirirken şehit veya gazi olan insanlara ve onların ailelerine Halkbank vefa ihtiyaç kredisi 2019 ‘u sunmaktadır. Yalnızca şehit ve gazi ailelerine sunulan bu kredilerin en önemli özelliği kredi faiz oranlarının normalden çok daha düşük olmasıdır. Vefa ihtiyaç kredisi ve vefa konut kredisi sunan Halkbank’ın yanı sıra aynı kredi uygulamalarını TEB’de sunmaktadır. Diğer bankaların oldukça üstünde bir limitle sunulan vefa ihtiyaç kredileri 50.000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Sunulan bu kredilerin geri ödenmesinde de uzun vadeli bir ödeme planı yapabilmek mümkündür. Kredilerin ödemesi için 48 aya varan vade imkanı sunulmaktadır.

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

% 2,00 faiz oranıyla verilmeye başlanan krediler yıllardır devam eden enflasyon sonucunda Halkbank vefa ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yükselme göstermiştir. Çeşitli ödeme planlarına göre uygulanacak faiz oranı değişebilmektedir. Maksimum 36 ay vadeyle verilen kredilerin vadesi arttıkça faiz oranları da artmaktadır. 36 ay vadede ise faizler %2,39’ a kadar çıkmaktadır. Ancak bu oran diğer bankaların konut kredisine uyguladığı faiz oranlarına göre oldukça avantajlıdır. Örneğin aynı tutar ve aynı vadeler için başka bir bankadan alınan ihtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranları %2,50 ve %3,00 arasında değişkenlik göstermektedir. Bu durum ise alınacak olan kredide ciddi bir maliyet farkının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

[ilgiliicerik icerik_id=”265″]

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

Bu tip vefa kredilerinden faydalanmak isteyen şehit ve gazi yakınlarının en çok merak ettiği konulardan birisi ise Halkbank vefa ihtiyaç kredisi hesaplama 2019’un nasıl olacağıdır. Örneğin 10000 TL tutarında ihtiyaç kredisi almak isteyen şehit veya gazi ailesinin ödeme planının oluşturulmasını ele alalım. Bu ailenin ihtiyaç kredisini 36 ay vadeyle ödemek istediğini düşünelim. Bu durumda uygulanacak ihtiyaç kredisi faizi aylık %2,39 oranında olmaktadır. Bu durum ise ihtiyaç kredisinden faydalanmak isteyen ailenin 36 ay vadeyle yaklaşık olarak aylık 450 TL gibi bir taksit tutarıyla ödeme yapması gerektiği anlamına gelmektedir. Aylık 450 TL olarak ödenen 36 taksitin sonucunda krediden faydalanan ailenin toplam ödeyeceği tutar 16.200 TL olmaktadır. Diğer bankaların ihtiyaç kredilerine uyguladığı faiz ve vadeler sonucunda ödenecek olan toplam tutara bakıldığında 16.200 TL oldukça düşük bir tutardır. Sağlanan ihtiyaç kredisinin yıllık maliyet oranın ise %40’tır. Halkbank bu uygulamasıyla şehit ve gazilere verdiği önemi , şehit ve gazi ailelerine ayrıcalıklar sunarak göstermiştir.

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi Şartları

Halkbank vefa ihtiyaç kredilerinden faydalanabilmek için Halkbank vefa ihtiyaç kredisi şartları’nı sağlamak gerekmektedir. Kredi başvurunda gerekli belgeleri tamamlayan her aile başvuruyu gerçekleştirebilmektedir. Başvuruda İstenen belgeler ise kredi başvurusunu yapacak aile bireyinin nüfus cüzdanı , gelir belgesi , sosyal güvenlik kurumunda tahsis edilmesi gereken ve başvuruyu yapanın şehit yakını olduğunu gösteren belgedir. Gazi olmuş bir bireyin krediye başvurabilmesi içinse muharip veya malul belgesi istenmektedir. Bu belgeleri sağlayan şehit aileleri ve gazi aileleri veya gaziler hiçbir istisna olmaksızın vefa ihtiyaç kredilerinden faydalanabilmektedir.

Siz de şehit veya gazi ailesiyseniz Halkbank vefa kredisi kampanyasından yararlanabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir