Günlük Faiz Veren Bankalar 2019

tarafından
133
Günlük Faiz Veren Bankalar 2019

Günlük Faiz Veren Bankalar

Kısa vadeli yatırımlarla sermayesini enflasyondan korumak isteyen ve faiz geliri elde etmek isteyen yatırımcılar için günlük faiz veren bankalar oldukça iyi bir fırsat. Bilindiği üzere bankalarda vadeli ve vadesiz mevduat hesabı olmak üzere iki tip hesap vardır. Vadeli mevduat hesaplarında genel olarak paranızı bankada belirli bir süre boyunca tutmanız karşılığında paranıza sabit bir oranda faiz uygulanır. Ancak paranızı vadesinden önce çekmek istediğinizde uygulanan faiz getirisinin ciddi bir kısmı kesintiye uğrar. Eskiden böyle olmasına rağmen bankalar günümüzde daha esnek uygulamalarla yatırımcıların günlük olarak faiz geliri elde etmesini ve kesinti olmadan istediği zaman parasını çekebileceği yeni uygulamalar oluşturmuş durumda. Artık e-vadeli mevduat hesaplarıyla siz de günlük faiz geliri elde edebilirsiniz. Bankaların oluşturduğu bu hesaplar e-mevduat hesabı şeklinde de isimlendiriliyor. Üstelik bu e-mevduat hesaplarında uygulanan faiz normal mevduat hesaplarında uygulanan faizden daha fazla oluyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”1985″]

Günlük Faiz Veren Bankalar 2019

Bilindiği üzere bankalar kredi, mevduat hesabı gibi birçok uygulamada benzer fırsatlar ortaya koyarlar. Günümüzde birçok bankadan e-vadeli mevduat hesabı oluşturarak günlük faiz geliri elde edebilirsiniz. Bu bankalar Yapıkredi, Garanti, ING Bank, Denizbank, QNB Finansbank, Akbank gibi bankalardır. Üstelik günlük faiz veren bankalar 2019’ hesabınız varsa ve internet bankacılığı kullanıyorsanız e-vadeli mevduat hesabı oluşturmak için bankaya gitmenize bile gerek yok. Günlük faiz veren bankalar 2019’da uygulanan faiz oranları birbirinden farklı da olsa aralarında ciddi farklar bulunmuyor. E-vadeli mevduat hesaplarında paranızı ne kadar uzun süre tutarsanız kazandığınız günlük faiz oranı da artıyor. Ancak paranızı çektiğinizde ya da bu hesaplardan yapacağınız fatura ödeme para gönderme vb gibi işlemlerde o ana kadar elde ettiğiniz faiz gelirinden herhangi bir kesinti söz konusu olmuyor.

 

Günlük Faiz Hesaplama 2019

E-vadeli mevduat hesaplarında uygulanan faiz oranı yıllık faiz oranıdır. Banka bu size sunduğu bu faiz oranıyla paranızın bankada 365 gün kalması karşılığında ana paranızın faiz oranı kadar getiri sağlayacağını vaat eder. Örneğin 10000TL’niz olduğunu varsayarsak ve bu 10000TL’yi 1 yıl kadar bankada tuttuğunuzu düşünürsek 1 yılın sonunda paranız 12000TL olmaktadır. Günlük faiz hesaplamasındaysa %20 faiz oranı sonucunda 1 yılın sonunda elde edeceğiniz 2000TL faiz getirisi 365’e bölünmektedir. Siz de bu yöntemle günlük faiz getirinizi hesaplayabilir sizin için en avantajlı bankadan e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Böylece günlük faiz hesaplama 2019 konusunu da netleştirmiş olduk.

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]