0

Gümüş hesabı olan bankalar pek çok gümüş yatırımcısının merak ettiği hususlardan biridir. Değerli madenlerden biri olan gümüşe son yıllarda rağbet oldukça artmış, yatırımcılar güvenli liman olan altının yanında, gümüş yatırımları da yapmıştır. Bu durumda güvenebilecekleri bankalardan gümüş hesabı açmak isteyen bireyler banka arayışı içine girmiştir.

Altın hesaplarında bulunan devlet güvencesi, gümüş için de aynı şekilde geçerlidir. Güvenli bir yatırım aracı olan gümüş, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu adı altında devlet tarafından korunmaktadır. Altın gibi gümüşte güvenilir bir yatırım durumundadır.

Peki, hangi banka gümüş hesabı açıyor? Vadeli ve Vadesiz gümüş hesabı açan bankalar hangileri? Birlikte inceleyelim.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar 2020

Gümüşe yatırım yapan bireyler bankalardan açtıkları hesaplarla Türk Lirası ya da Dolar ile gümüş alım-satım işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Gümüş madeni, genellikle büyük ölçekli yatırımcıların tercihi olduğu için her bankada bulunmayabilir. Gümüş hesabı açan bankalar listemizde bulunanlardan bir tanesini seçerek, internet bankacılığından, ATM’lerden ya da ilgili bankanın şubesine giderek gümüş hesabı açabilmek mümkündür.

  • Kuveyt Türk
  • Türkiye Finans (TFX Target)
  • Denizbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Bankalarda açılan hesaplar sonrası, gümüş alım-satımı gram baz alınarak yapılır. Hemen hemen her bankada asgari gümüş alım limiti 1 gram civarındadır. Çoğu bankada bu limit uygulanır. Ayrıca kişisel olarak açılan gümüş hesaplarında yapılan işlemlerden, çoğu banka komisyon ücreti almayabilir.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar

Vadesiz Gümüş Hesabı Olan Bankalar

Vadesiz olarak geçen gram hesapları 24 ayar olarak açılabilir. Ayrıca vadesiz açılan gümüş hesaplarından aynı bankaya kayıtlı başka bir gümüş hesabına kısa sürede havale yapabilmek mümkündür. Hesaplardan yapılan gümüş alım-satım sonrası, sahip olunan gümüşleri fiziki şekilde bankadan temin etmek mümkün olmayabilir. Aşağıda yer alan bankalardan vadesiz nitelikte gümüş hesabı açabilirsiniz.

  • Türkiye Finans (TFX Target)
  • DenizBank
  • Kuveyt Türk

Dilediğiniz bankadan vadesiz gümüş hesabı açarak gümüş ticaretine başlayabilirsiniz. İşçilik kaybı yaşamayacağınız gümüş hesaplarından, gün boyu güncellenen piyasa fiyatlarından gümüş alımı yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı bulunan bankalardan 7/24 gümüş alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Vadeli Gümüş Hesabı Açan Bankalar

Vadeli olarak gümüş hesabı olan bankalar Akbank şubelerinden açtırılamamaktasır. Yukarıda da bahsedildiği gibi, gümüş hesabı yüksek ölçekli yatırımcıların tercih ettiği bir yatırım aracı olduğu için her bankada hesap açtırılamayabilir. 7/24 hizmet desteği bulunan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) aracılığı ile vadeli gümüş hesabı açtırılabilir.

Yatırımcılar CepteTeb uygulamasını kullanarak kendilerine bir vadeli hesap açabilir. Uygulamanın ana sayfasında bulunan “yatırım kartı” seçeneğine tıklayarak menülerde çıkan size uygun yatırım türünü seçebilirsiniz. Yatırımcılar, açılan hesap sonrasında gümüş alım-satım işlemlerini bu hesaptan gerçekleştirilebilirler. CepteTeb uygulamasından Türk Lirasının yanında Dolar karşılığı ile gram bazında gümüş satın alabilmek de mümkündür.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansci

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir