Gübre Fiyatları 2019

tarafından
172
Gübre Fiyatları 2019

Gübre Fiyatları 2019 yazımızda çiftçilere verilen destekler ve gübre fiyatları hakkında detayları ileteceğiz.

Ülkemizde tarım ile uğraşan kişilerin üretim yapabilmesi, bu ürünleri verimli bir şekilde yetiştirilmesini için gübre verilmesi gerekmektedir. Tarımcılık işlerinde gübrenin hem kalitesini hem de uygun maliyetini araştırıp öğrenmek gerekmektedir. Kaliteli bir gübre ürünün bir o kadar verimli olmasını sağlar. Mahsullere atılan gübreler, ürünün gelişimine zarar vermektedir. Zararı engellemek adına dikkatli ve kontrollü çalışma yapılması gerekiyor. Tarım kredinin verdiği gübreler dışında bazı firmalarda çiftçilere gübre satışı yapmaktadır.

Gübretaş, igdaş, Dap, Tros Dap gibi firmaların gübre satışı yaptığını belirtelim. Aşağıda sizlere Tarım ve Orman Bakanlığı gübre desteği hakkında detayları ve güncel fiyat listesini iletelim.

Tarım ve Orman Bakanlığı Gübre Desteği

2019 yılı içerisinde Tarım ve Orman Bakanlığı gübre desteği almak için üretim yaptığınız yıl içerisinde çiftçi kayıt sistemine dahil olmanız gerekiyor. Destekleme fiyat tutarlarını aşağıda bulabilirsiniz.

ÜrünlerGübre Desteği
Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf, Tritikale8 TL
Çeltik, Pamuk8 TL
Aspir8 TL
Yağlık Ayçiçeği, Soya fasulyesi, Dane Mısır, Patetes8 TL
Kanola, Sağan, Yaş çay, Fındık, Yerm8 TL
Nadas-

Yukarıda iletmiş olduğumuz destekler dekar başına iletilmektedir. Destekleme başvurusu kabul edilenler, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaralarının son dört hanelerine göre belirlenen tarihlerde ödemelerini alabilirler. Gübre desteği tüm ürünler için dekar başına 4’er TL olarak belirlenmiştir.

Güncel Gübre Fiyatları

Güncel Gübre Fiyatları

Öncelikle sizlere gübre çeşitlerini iletmek istiyoruz. Azotlu gübreler, Fosforlu gübreler, Potasyumlu gübreler, Dap gübreler, Kompeze gübreler olarak beş çeşit gübre bulunmaktadır. Gübreler bölgenin iklim şartlarına, toprak durumuna, ekeceğiniz bitki cinsine veya kullanılan gübre çeşidine göre değişkenlik gösteriyor. Burada önemli etkense bitkinin gübreye ihtiyaç duyduğu dönemde, ihtiyaç duyulan besinleri (su, gübre) takviye etmek olacaktır. Aşağıda güncel gübre fiyatları detaylarını görebilirsiniz.

GübrelerKGFiyat
18 46 DAP Kompeze Gübre Fiyatı / Bagfas50 Kg200,00 TL
20 20 0 Kompeze Gübre Fiyatı (Bagfaş)50 Kg140,00 TL
15 15 15 Kompeze Gübre Fiyatı (Bagfaş)50 Kg135,00 TL
Amonyum Sülfat AS Gübre Fiyatı (Bagfaş)50 Kg85,00 TL
Üre %46 Azot Gübre Fiyatı (Gübretaş)50 Kg130,00 TL
13 24 12 + ME + FE + Kompozit Akıllı Gübre Fiyatı (Gübretaş)50 Kg160,00 TL
Nitro Power %33 Azot Gübre Fiyatı (Gübretaş)50 Kg130,00 TL
TSP Triple Süper Fosfat Gübre Fiyatı 50 Kg140,00 TL
Gübre-Gübre Organik Toz Gübre2520 TL
Azotlu Üre Gübresi50 Kg200,99 TL
Asgan Super 8.202567,40

Gübre Fiyatları Önemli Notlar

  • Belirtilen gübre fiyatları perakende satış fiyatı olarak belirlenmiştir.
  • Fiyatlara KDV dahil değildir.
  • Taksitli alımlarınızda fiyat artışı olabilir.
  • Nakliye duruma dahil olmayan fiyattır.
  • Fiyatlar döviz kuru ve sezon durumuna göre değişkenlik gösterebilir.
  • Fiyatlar ortalama üzerinden verilmiştir. Bilgilendirme amaçlıdır.

Satın alınan gübrelerin çoğu yurt dışından temin edilmektedir. Her alışverişte olduğu gibi ülkenin bulunduğu ekonomik durumlar, dolar kuru bu fiyatları etkileyebilir. Yükselen ve azalan enflasyona göre gübre fiyatlarında da değişkenlik olabiliyor. Her firmada farklılık gösteren gübre fiyatları çiftçilere ulaşana kadar bir çok işlemden geçmektedir. İşlem farklılıklarına göre de fiyatlarda değişkenlik olabiliyor. Gübre ve diğer tarımsal maliyetler için devlet destekli kredilerden de yararlanma hakkına sahipsiniz. Özellikle kuruluş amacı çiftçilere yardım etmek olan Ziraat Bankası pek çok çiftçi kampanyası bulunmaktadır.

Our Reader Score
[Total: 2 Average: 5]