Gazilere Devlet Destekli Sıfır Faizli Kredi 2019

tarafından
151
Gazilere Devlet Destekli Sıfır Faizli Kredi 2019

Gazilere Devlet Destekli Sıfır Faizli Kredi 2019

Gazilere devlet destekli sıfır faizli kredi 2019 vatanı için ağır bedeller ödemiş olan gazilerimizi yakından ilgilendiren bir konu. Elbette devletimizin ve bazı özel işletmelerin bu gibi uygulamalarla şehit yakınları ve gazilere sunduğu fırsatlar toplumumuz tarafından her daim desteklenerek olumlu karşılanıyor. Devlet destekli sağlanan faizsiz ev kredileriyse TOKİ ve devlet anlaşmalı bazı şirketler tarafından hayata geçirilmiş durumda. Gaziler ve şehit yakınları TOKİ’den ya da devlet anlaşmalı diğer inşaat şirketlerinden faizsiz kredi elde edebiliyorlar. Bunun yanı sıra gaziler ve şehit yakınlarına tahsis edilen bu kredilerin ödemesinde daha esnek vade sayıları ve vade farkı ücretinin uygulanmaması gibi durumlar da söz konusu oluyor. Gazilerin ve şehit yakınlarının bu gibi imkanlardan yararlanmak için ihtiyaç duyduğu tek şeyse hak sahipliği belgesidir. Bu belgenin alınması içinse sosyal güvenlik kurumuna dilekçe yoluyla başvurulması gereklidir. SGK en geç 60 gün içerisinde belgeyi oluşturarak başvuruyu yapan şehit ve gazi yakınlarının kayıtlı olduğu ikamet adreslerine göndermektedir.

 

Gazilere Kredi Veren Bankalar 2019

Bütün bankalar kredi verirken kredi almak isteyen kişinin mal varlığı, aylık maaşı, mali sicili gibi konulara göre karar veriyor. Dolayısıyla bütün bankalar bu gibi başlıklarda yeterli olan gazilere kredi verecektir. Ancak bu kredinin vatandaşın gazi olup olmamasıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla özel bankaların birçoğunda gazilere özel bir kredi uygulaması bulunmamaktadır. Gazilere kredi veren bankalar 2019 genellikle devlet bankalarından oluşmaktadır. Günümüzde Halkbank, Vakıfbank, Ziraat bankası gibi devlet bankalarının gazilere ve şehit yakınlarına uygun faizli ya da faizsiz kredileri bulunmaktadır. Faizsiz kredilerde banka yalnızca enflasyon oranında bir ücret talep etmektedir. Dolayısıyla bankanın bu tip kredilerden herhangi bir karı ya da zararı bulunmamaktadır. Şehit yakınlarına ve gazilere özel bankalar arasında Denizbank vefa kredisi uygulamasıyla avantajlı kredi olanağı sağlamaktadır.

[ilgiliicerik icerik_id=”2235″]

Gazilere İhtiyaç Kredisi 2019

Gazilere ve şehit yakınlarına özel olarak normal kredilerden daha avantajlı bir şekilde ihtiyaç kredisi sunan tek banka Halkbank olmakta. Halkbank uyguladığı daha düşük faiz oranıyla ve daha esnek vade sayısıyla şehit yakınlarına ve gazilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Bunun yanı sıra şehit yakınlarında ve gazilerde kredi çekiminde tahsis edilen ücretler ve dosya masrafı gibi kalemler söz konusu olmuyor. Bu imkandan faydalanmak için gerekli belgeler ise şehit yakınları için şehadet belgesi, gaziler içinse muharip gazi belgesi olmakta. Böylece sizlere gazilere ihtiyaç kredisi 2019’dan bahsetmiş olduk.

 

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]