0

Garanti Bankası, Türk bankacılık sektörünün liderleri arasında yer almaktadır.  Türkiye’de yüzlerce şubesi olup müşterilerine çeşitli finansman destekleri sağlıyor. Garanti Bankasının sağlamış olduğu bu hizmetler yalnızca şube üzerinden yapılmamaktadır. Garanti Bankası ATM, internet bankacılığı ve mobil bankacılık, Garanti çağrı merkezi ile de hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Bu duruma ek olarak ATM üzerinden ve  şubelerden de gerçekleştireceğiniz pek çok işlem bulunuyor.  Bu işlemlerden bazıları için güvenlik tedbiri uygulanmaktadır. Uygulanan bu tedbirlerden birisi de Garanti Bankası ATM para yatırma limiti ve para çekme limiti 2019 işlemleridir.

Yazımızın devamında sizlere Garanti Bankası para çekme ve yatırma limitlerini iletelim.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti 2019

Garanti Bankası ATM para çekme limiti 2019 kişilerin hesaplarını korumak amaçlı tedbir amaçlı uygulanmaktadır. Para çekme limiti ile günlük olarak çekebileceğiniz para miktarı belirtilmektedir. Hesabınız uygulanan bu limit ile güvence altını alınır.

Garanti bankasının uygulamış olduğu limit tutarı ise 2 bin TL ‘dir. Bu limit dahilinde bir günde en fazla 2 bin TL çekebilirsiniz. Eğer bu limitten fazla bir para çekmek istiyorsanız para çekme işleminiz sırasında belli bir miktarda komisyon ücreti alınacaktır.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti 2019

Garanti Bankası ATM para yatırma limiti 2019  yine banka tarafından müşterilerinin hesaplarını güvence altına almak amacıyla uygulanmaktadır. Bu doğrultuda uygulanan Garanti Bankası günlük para çekme limiti ise 12 bin TL kadardır. ATM’lere yatıran paraların 10 TL ve katları olması gerekmektedir. 12 bin TL’nin üzerinde para yatırabilmek için bir sonraki günün beklenmesi gerekmektedir. Ayrıca para yatırma işlemlerinde tek seferde yatırılacak olan banknotların en fazla 40 kadar olması gerekmektedir.

Garanti ATM İşlem Ücretleri

Garanti bankası ATM üzerinden yapılan işlemler için bankanın uygulamış olduğu işem tutarları bulunuyor. Bu tutarlar standarttır. Tüm Garanti Bankası kullanıcıları için uygulanır. İşlem ücretlerini aşağıda sizlere maddeler halinde aktaralım.

  • ATM üzerinden kartla farklı bir kişinin banka hesabına aktaracağınız para için 8 TL işlem ücreti ödersiniz.
  • Karsız olarak yapılan işlemler için banka tarafından 12 TL  işlem ücreti alınacaktır.

Yatıracak paranın tutarları;

  • 500 Türk Lirası üzeri olması durumunda kişilerden alınacak ücret 15 TL’ye çıkarken,
  • Mesai saatleri dışında yapmış olduğunuz para yatırma işlemleri için ise  15 ile 18 TL arasında ücret kesintisi yapılmaktadır.
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir