0

Fransa geçmişten bu güne Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olması yönünden önemli bir pozisyondadır.

Bu yüzden ülkemizde şu günlerde birçok insan Fransa asgari ücret 2019 değerinin ne olduğunu merak etmekte ve internette bununla ilgili birçok arama yapmaktadır. Ülkemizin coğrafi konumu itibariyle stratejik bir konuma sahip olması yanında yaşadığı ekonomik zorluklar, Türk insanın geçim şartlarını git gide zorlaştırmaktadır. Özellikle 2018 yılı yaz aylarında yaşanan Rahip Brunson krizi ve FED faiz artırımları ekonomik anlamda önemli ölçüde bir açmaz yaratmış ve daralan ekonomi Türk vatandaşlarını göç yolları aramaya yöneltmiştir. Coğrafi konumu ve ülkemize kıyasla ekonomik şartlarının iyi olması, Türk vatandaşlarını Fransa’da iş olanağı bulmak ve yaşamak konusunda fikir sahibi olmaya yöneltmektedir. Yaşam standartlarının bir ölçütü olarak Fransa asgari ücret değerlerini bu makalemizde siz okurlarımızla paylaşmak istedik.

[ilgiliicerik icerik_id=”1993″]

Fransa Asgari Ücret Ne Kadar 2019

Özelikle son dönemde Sarı yelekliler hareketi Fransa başta Avrupa’da birçok ülkeyi derinden etkilemiş ve ekonomi tabanında geçmişten bugüne ortaya çıkan sorunlar Fransız halkının Sarı yelekliler hareketini başlatmasında önemli rol oynamıştır. Fransa ekonomisi için son derece önemli olan Fransa asgari ücret ne kadar 2019 sorusuna cevabı da burada önem kazanmaktadır. 2018 yılında 1498,47 Euro olarak onaylanan Fransa asgari ücret; dar gelirli Fransa halkına yeterli gelmemiş ve büyük bir kesim tarafında hükumete zam talepleri yapılmıştı. Bu taleplere ve eylemlere karşılık hükumet yaklaşık 100 avroluk bir zamla 2019 Fransa asgari ücretini 1600 Euro olarak kesinleştirmiş ve bunun yanında vergi yasalarında yapılan iyileştirmelerle 2019 yılı itibariyle Fransa’da aylık 2000 Euro altında aylık maaş alan emeklilere de uygulanan birçok vergi ve kesinti kaldırıldı. Ayrıca asgari ücret olan 1600 avro altında maaş kazanan vatandaşların da yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olacağı duyulan haberler arasında yer almaktadır.

Fransa Çalışma Saatleri 2019

Çalışma saatleri konusunda en rahat koşullara sahip ülkelerden birisi de Fransa. Yasal çalışma süresi haftalık 35 saat olarak belirlenmiş ve emeklilik yaşı kanunlarda 67 olarak ifade edilmektedir. Fransa’da emeklilikte yer alan bazı özel şartlar da yok değil. Örneğin zorunlu olan emeklilik planlamasında yeterli miktarda ödeme yapıldığı takdirde 62 yaşında da emekli olmak yasalar çerçevesinde gayet mümkündür. Sonuç olarak Fransa çalışma saatleri 2019 konusu da bu şekilde açıklığa kavuşmaktadır. Sonuç olarak Fransa yaşam standartları asgari ücret ve çalışma anlamında avantajlı konumunu artırarak devam etmektedir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir