0

Faturalı hattan para çekme  işlemleri hakkında sizlere genel bilgi aktarmak istedik. Faturalı hattan para çekmek için internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanıyor olmanız gerekmektedir. Hesabınızda para var ise internet bankacılığından para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu duruma ek olarak faturalı hattan banka hesabına para gönderme işlemi ve faturalı hattan mobil ödeme işlemleri hattında sizlere ileteceğimiz bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Gönderme

Günümüzde pek çok bankacılık işlemleri yapabiliyoruz. Eğer yanımızda kredi kartı yoksa acil nakit ihtiyacımız olabiliyor. Bu durumda faturalı hattan banka hesabına para gönderme 2019 işlemlerinin mümkün olup olmadığını kendimize sorabiliyoruz. Faturalı hattan banka hesabına para gönderme işlemi İnternet Bankacılı veya Mobil bankacılık işlemlerini kullanarak yapabiliriz. Bu durum için banka hesabımızda bakiye olması yeterli olacaktır.

Faturalı hat bakiyesinden banka hesaplarına para gönderme işlemi malesef yapılamıyor. Sadece İnternet Bankacılık işlemlerini kullanarak para gönderimi sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak alışveriş yaptığınız sistemde online mobil ödeme varsa mobil ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Faturalı hattan mobil ödeme nasıl yapılacağına dair aşağıda sizlere detayları ileteceğiz.

Acil İhtiyaçlarınız İçin Faturalı Hattan Para Çekme

Faturalı Hattan Mobil Ödeme İle Para Çekme

Öncelikle mobil ödeme nedir bundan bahsetmek gerekiyor. Kullanmış olduğunu mobil operatör yani Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom gibi hatların anlaşmalı olduğu yerlerden sadece bir sms veya  online ödeme ile alışveriş, ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz ödeme şeklidir. Bu işlem hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapmanızı sağlar.

Bu alışveriş işlemini yapabilmeniz için alışveriş yapmak istediğiniz yerin web sitesi mobil ödeme için cep telefon numaranızı girmenizi isteyecektir. Cep telefonunuzu girdiğinizde SMS olarak telefon numaranıza onay mesaj gelecek. SMS de gelen onay kodunu sisteme girdiğiniz anda ödemeniz gerçekleşmiş olacaktır.

Yapılan bu ödeme tutarı hattınızın faturasına yansıyacak ve o ay içerisinde gelen borç ekstresinde ödemiş olduğunuz tutarı göreceksiniz. Eğer hattınız ön ödemeliyse TL bakiyesinden düşecektir. Faturalı hattan mobil ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle faturalı hattın mobil ödemeye açık olması gerekmektedir.

Acil İhtiyaçlarınız İçin Faturalı Hattan Para Çekme

Faturalı Hattan Nakit Çekme

Vodafone mobil ödeme servisleri için belirlemiş olduğu işlem limiti bulunuyor. Bu limit tek seferlik yapılan işlemlerde 120 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Günlük yapabileceğiniz işlem limiti ise 200 TL, Aylık toplam işlem limiti 300 TL olarak belirlenmiştir. Bu işlemi gerçekleştirmek için hattınızı mobil ödemeye açmak istiyorsanız “MOBILODEME AC” yazıp 7878’e ücretsiz SMS göndermeniz gerekmektedir. Mobil ödemeye kapatmak içinse 7878’e “MOBILODEME KAPAT” yazıp mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Turkcell faturalı hattan TL gönderme için günlük limitte 100 TL olarak belirtilmiştir. Aylık limit ise 750 TL olarak belirlenip yapmış olduğunuz ödemelerde belli tutarda işlem ücreti alınmaktadır. Türk Telekom mobil hat kullanıcılarında ise bu durum 300 TL lik alışveriş limitine sahip olabilirsiniz.

Faturalı hattan nakit çekme işlemleri oldukça yaygınlaştı. Bu hizmetten dileyen herkes yararlanabilir.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir