Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

tarafından
136
Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

Faizsiz taşıt kredisi veren bankalar 2019 oldukça konuşulması bekleniyor. Peki, faizsiz taşıt kredisini hangi banka veriyor, kredi almak için şartlar nelerdir, sorusunu sizler için araştırdık. yazımızın devamında detayları bulabilirsiniz.

Faizsiz Taşıt Kredisi 2019

Araç alacak kişilerin en çok araştırdığı konu olan faizsiz taşıt kredisi 2019 yılında hangileridir sorusudur. Ülkemizde pek çok kişi arabaya ihtiyaç duyabilir. Ülke nüfusumuzun git gide artması nedeniyle metrobüs, metro, halk otobüsleri gibi toplu taşıma araçların çok fazla kalabalık olması kişileri rahat etmektedir. Yaşanan bu sorunlar nedeniyle her üç kişiden birinin hayali araba almaktadır. Araba almak için bir birikiminiz olması gerekiyor. Yazımızın devamında faizsiz kredi veren bankaların detaylarını ileteceğiz.

Faizsiz Taşıt Kredisi Hangi Banka Veriyor?

Faizsiz taşıt kredisi almak isteyen kişiler yapmış oldukları araştırmalar sonucu pek çok bankayı tercih ediyor. Bizde gerekli araştırmaları yapıp bu durumu merak eden kişilere detaylı bilgi vermek istedik. Türkiye’de tüm bankalar ve pek çok finansman kuruluşları araç açmak isteyen kişilere kredi vermektedir. Vatandaşlar arabayı sadece kullanmak için değil bir yatırım olarak da görmektedir. Bu nedenle bankalara taşıt kredisi için fazla talep geliyor. Hal böyle olunca bankalar kullandırdıkları kredilerde faiz yerine kar yapı tercih etmektedir. Faizsiz kredi veren bankaları örnek vermek gerekirse eğer, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Finans Katılım bankasını gösterebiliriz. Peki faizsiz kredi almak için şartlar nelerdir sorusunun detaylarını aşağıda iletelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”257″]

Faiz Kredi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Krediyi almak isteyeceğiniz katılım bankaları faiz yerine kar payı aldığını söylemiştik. Katılım bankalarını diğer banka kuruluşlarından ayıran en önemli özelliklerden biri kullanıcılara sağlanan kaynak banka bünyesindedir ve faiz oranından değerlendirme yapılmamaktadır. Kısacası katılım bankaları faizli mevduat hesabı yapmıyor. Taşıt kredisi almak isteyen kişiler için istenen bazı şartları yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunları maddeler halinde sizlere iletmek istiyoruz.

  • Bankaların dikkat ettiği en önemli nokta kredi notu puanınızın ortalama altında olmamasıdır. Kredi kotu kişinin banka sicilidir. Ödeyemediğiniz faturalar, aksatmış olduğunuz kart borçlarınız  kredi notunu doğrudan etkiliyor. Kredi notunuzun yüksek olması için düzenli ödeme alışkanlığınız olması lazım.
  • Tüm bankalar için geçerli 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekiyor.
  • SSK’lı çalışan olmanız, yani ispatlanabilir geliriniz olması lazım. Kredi alabilmek için ssk girişiniz ise en az 3 ay olması gerekiyor.

Belirtmiş olduğumuz bu şartları sağladığınız sürece ilgili bankalara gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar, tarafınızdan ekstra belge isteyebilir. Bu durum bankadan bankaya değişmektedir.

Taşıt kredisi almak için aklınıza takılan diğer tüm soruları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]