Faizsiz Kredi 2019

tarafından
147
Faizsiz Kredi 2019

Faizsiz kredi 2019 hakkında yazılan makalemizde öğrenmek istediğiniz veya sorduğunuz soruların cevaplarını iletmeye çalışacağız. Son yıllarda bankaların rekabetleri doğrultusunda kredi kullanımları oldukça arttı. Ülkemizde bulunan tüm bankalar çeşitli avantajlar ve kampanyalar ile tüketicilere ürün sunmaktadır. Ülkemizin ekonomik durumlarını da göze aldığımızda ihtiyaçlarımız doğrultusunda kredi kullanabiliyoruz. Dolar kurunun 2018 yılı içerisinde bir anda yükselmesi nedeniyle almak istediğimiz tüm ürünlere, yiyeceklere, giyeceklere zam geldiğini biliyoruz. Durum böyle olunca da bankalar da faiz oranlarını da oldukça yükseltti.

Eğitimlerimiz, tatilimiz, hobilerimiz, kişisel giderlerimiz gibi ihtiyaçlarımız için kullandığımız kredilerin bankalar tarafından faizsiz olarak kredi verilmese de düşük faizli kredi imkanı sunuluyor. Faizsiz kredi kullanmak isteyen kişiler nasıl yol izlemesi gerekiği hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”381″]

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Dünyada adı İslami Bankacılık olarak geçen veya faizsiz bankalar olarak bilinin finans kuruluşları bulunuyor. Bu kuruluşlar Türkiye’de katılım bankası adı altında hizmetlerine devam etmektedir. Faize karşı olan, helal kredi almak isteyen kişiler bu kuruluşları tercih etmektedir. Bu finans kuruluşları bankacılık işlemlerini kar ve zarara katılıma prensibine bağlı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Katılım bankası ismiyle adlandırılması bu nedenden ötürüdür. Faizsiz kredi veren bankalar 2019 bankacılık prensiplerini ve faydalanabileceğiniz hizmetleri sizlere aşağıda bulabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası

Tüm ihtiyaçlarınızı konut, taşıt ve ihtiyaç finansman ürünlerini ziraat katılım bankası aracılığı ile yapabilirsiniz. Mevduatınızı değerlendirebileceğiniz bankada katılım hesabı ve altın hesabı da oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak kredi kartı ve banka kartı hizmetlerinden de yararlanabileceğinizi aktarmak isteriz.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk finansman ürünlerinin dışında katılım hesaplarıyla da müşterilerine çeşitli destek ve hizmetler sunmaktadır. Sale Plus, Altın Kart, İhtiyaç Kartı ve Seyyah kart gibi ihtiyaçlarınıza yönelik bankanın sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım bankası ile Vkart üzerinden para çekip, her türlü para işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödemenizi bile yapabilirsiniz. Cari hesap işlemlerinizin yanı sıra katılım hesabı, konut, taşıt, arsa gibi tüketici finansmanlarından yararlanabilirsiniz.

Türkiye Finans

Türkiye Finans katılım bankacılığı üzerinden taşıt, konut ve ihtiyaç ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Dilediğiniz gibi tl veya döviz hesapları açıp kar oranlarından yararlanabilirsiniz. Kobi müşterilerine de ekstra kampanyalar mevcuttur.

Albaraka Türk

Albaraka katılım üzerinden mobil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında bireysel ihtiyaç kredilerinin tamamından yararlanabilirsiniz. Bankanın word ile anlaşması olan gold, platinum ve klasik kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

Yukarıda iletmiş olduğumuz katılım bankaları dışında Bank Asya ve Emin Evim üzerinden bireysel kredilerden yararlanmanız mümkündür. Katılım bankaları faiz üzerinden değil kar üzerinden çalıştığını hatırlatmak isteriz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Faizsiz Kredi Hesaplama 2019

İslami bankacılığın yani katılım bankaların kar ve zarara katılma prensibi ile çalıştığını iletmiştir. Sistemin işleyiş şekli; müşterilerden fon toplayıp real sektör de kredi olarak kullandırılarak el de edilen karların bankanın belirlemiş olduğu kar oranlarına göre müşterilerine dağıtılmasıyla gerçekleşir. Kredi kullandırılırken bankanın dikkat ettiğini en önemli faktör, finansmanların şirkete değil, değerlendirilecek projeye yapılması olmuştur. Katılım bankaları da Türkiye de bulunan diğer bankalar gibi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BBDK ya bağlıdır. Bu denetimler banka müfettişleri tarafından yapılıyor. İslami kararlar doğrultusunda hareket eden katılım bankalarının bünyesinde onay alınması gereken islami karar kurulu bulunmaktadır.  Bu kurullar piyasaya yeni sürülecek ürünlere uygunluk için onay vermektedir. Faizsiz kredi hesaplama 2019 işlemlerini başvuracağınız katılım bankası web sitesi üzerinden kar yapı oranlarını hesaplayabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Başvurusu

Krediye başvurmak için uygun görmüş olduğunuz bankanın web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bankaların hemen hemen hepsi web üzerinden yapılan başvurulara kredi onayı verebiliyor. Kredi işlemlerinizi tamamladığı hızlı ve kolay bir şekilde kredinizi bankadan alabilirsiniz. Faizsiz kredi başvurusu için banka şubelerini de tercih edebilirsiniz. Müşteri temsilcileri aracılığı ile bu işlemleri hızlı yapmanız mümkündür.

Hangi katılım bankası daha karlı yazısına tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Faizsiz kredi, sadece İslami düşünceye sahip olan kesim tarafından değil, borçlanmadan ekonomik ve ticari faaliyete katılarak parasını değerlendirmek, ekonomiye can vermek isteyen kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Faizsiz kredi sunan bankalardan konut finansmanı, ihtiyaç ve taşıt finansmanı gibi pek çok üründen yararlanabilirsiniz. Buna ek olarak hesap işlemleri de yapabilirsiniz.
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]