0

Evlilik kredisi 2019 yılı içerisinde bankalar tarafından tüketicilere sunulan kampanyalarla alabilmek mümkündür. Evlenmeyi tercih eden çiftlerin düğün masrafları, ev masrafları ve eşya masrafları gibi pek çok giderler için finansmana ihtiyaç duyabiliyor. Bu durumda da bankaların tüketicilere sunduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanabiliyoruz.

Evlilik için birikim yapan kişiler, birikimlerinin yetmediği durumlarda gerekli finansman bankalar tarafından sağlanıyor. Bu durumda yapmanız gereken bankanın şartlarını yerine getirmek olacaktır.  Bu şartları aşağıda sizlere kısaca iletelim.

  • En fazla 36 ay vade ile kredinizi kullanabilirsiniz.
  • Kredi tutarı, kişi gelirine bağlı veya bankanın belirlediği kampanya şartlarına göre değişkenlik göstermektedir.
  • KKDF ve BSMV vergilerine tabi tutulursunuz.
  • Evlenecek çiftler ayrı ayrı veya birbirlerine kefil olarak kredi kullanabilir.
  • Kefil durumu ise kişinin gelir durumuna göre veya geçmiş kredi performanslarına göre yani kredi skoruna göre belirlenmektedir.
  • Çoğu bankalarda taksitli erteleme imkanı sunmaktadır. 3 ay ertelemeli kredi 2019 yazımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Kredi şartlarına uygun duruma geldiğiniz de banka tarafından krediye uygun bulunursunuz. Daha sonra başvuru işlemlerinizi tamamlayıp gerekli kredi desteğini alabilirsiniz. Krediyi alabilmek için banka ön başvuruyu tamamlamanız ve gerekli evrakları bankaya teslim etmeniz yeterli olacaktır.

Evlilik Kredisi Faiz Oranları 2019

Bireysel ihtiyaç kredisi altında yer alan evlilik kredisi faiz oranları 2019 yılı içerisinde değişkenlik göstermesi bekleniyor. Bankaların en güncel kredi faiz oranlarını listeler halinde ileteceğiz. Evlilik için ihtiyaç duyulan krediler bankalar tarafından belli oranlarla tüketicilere sunuluyor. Bu krediler için krediye uygun hale gelmeniz gerekmektedir. Krediye uygundan kasıt ise bankanın yukarıda iletmiş olduğumuz şartları yerine getirmeniz, ek olarak banka sicilinizin iyi durumda olması gerekmektedir.

Bankalarla yapmış olduğunuz çalışmaların düzenli olması, borçlarınızı düzenli ödemeniz bankaların kredi verirken dikkat ettiği en önemli maddeler arasında yer alıyor. Borçlarınızı düzenli ödemediğiniz her an risk statüsünde yer alıp banka tarafından kredi almanız mümkün olmuyor veya kredi almak için teminat göstermek zorunda kalabiliyorsunuz. Evlilik kredisi faiz oranları 2019 detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

  1. ING Bank Evlilik Kredisi Faiz Oranı %2,29
  2. İş Bankası Evlilik Kredisi Faiz Oranı %2,60
  3. Akbank Evlilik Kredisi Faiz Oranı %2,63
  4. Burgan Bank Evlilik Kredisi %2,79

Bu ilettiğimiz bankalar üzerinden evlilik kredisi kullanabilirsiniz. Evlilik kredisi faiz oranları 2019 yılı içerisinde değişkenlik gösterebileceği için başvuracağınız anda bu oranları tekrar teyit ettirmeniz gerekmektedir.

Evlilik Kredi Hesaplama 2019

Alacağınız evlilik kredilerini iyi hesaplamanız gerekiyor. Bankaların uygulamış olduğu faiz oranları üzerinden çekeceğiniz kredi tutarı ve vade üzerinden hesaplamaları yapmanız gerekmektedir. Evlilik kredisi adı altında ihtiyaç kredisi alacağınızdan dolayı pek çok kredi hesaplama araçları bulunuyor. Çekeceğiniz bankanın sitesi üzerinden de evlilik kredisi hesaplamasını yapabilirsiniz.

Buna ek olarak kredi hesaplama 2019 yazımızdan detayları kontrol edebilirsiniz. Bankadan çekeceğiniz kredi için şubeye gittiğinizde gişe görevlisi olan kişi sizlere hesaplama konusunda yardımcı olacaktır. Talebinizi ve sorunuzu dile getirmeniz yeterli olur. Bankalar müşteri potansiyelini yükseltmek için gerekli destekleri kişilere veriyor. Evlilik kredisi hesaplama 2019 işlemleri oldukça basit olacaktır.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir