Evli Kişilerin Kredi Notları Birbirini Etkiler Mi (Eşim kara listede ne yapabilirim )

tarafından
143
Evli Kişilerin Kredi Notları Birbirini Etkiler Mi (Eşim kara listede ne yapabilirim  )

Evli vatandaşlar, ne kadar ödemelerinizi düzenli yapıyor olsanızda evli olduğunuz için bu konudan çekindiğinizi duyar gibiyiz. Eşlerin düşük kredi puanları birbirlerini etkiler mi ? etkiler ise nasıl etkiler yazımızda sizlere detaylı olarak anlatacağız !

Az limitli kredi tutarlarında (3.000 TL, 10.000 TL vb.) kredi başvurusu gerçekleştiren vatandaşlar, her ne kadar bu detaya çok dikkat etmiyor olsalar da, özellikle araba model değişimi ve ev değişimine gidecek kişilerde , eşlerinin sahip oldukları düşük KKB skorunu da göz önünde bulundurulmaktadır.

KKB Skorun önemi çekilecek kredinin türüne göre değişkenlik göstermektedir !

 

[ilgiliicerik icerik_id=”2207″]

İlk etapta vatandaşların farkında olmaları gereken şey, kredi notunun çekilecek olan kredi türüne göre etkisinin değiştiğidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi düşük tutarlı ihtiyaç kredileri, düşük tutarlı taşıt kredileri için gerçekleştirilecek kredi başvurusunda genellikle bireysel kredi notunuz yeterli olsa da, konut kredisi gibi yüksek meblağlara tekabül eden kredi başvurularında bankalar hane halkının genel kredi skoruna da göz atmaktadırlar.

Bankalar, vatandaşlara kredi imkanları sunarken evde kalan kişilerin toplam gelirine göre , aylık taksit tutarlarının haneye giren gelir durumunun yarısını geçmemesine özen gösterirler. Bu durum, vatandaşların kredi borcunu rahat bir şekilde ödeyebilmesi için oldukça önemlidir. Bu yüzden, özellikle yüksek tutarlara tekabül eden miktarlarda kredi kullanmak isteyen vatandaşların eşlerinin sahip olduğu gelir durumu ve sahip oldukları kredi notu da bankalar tarafından önemle inceleniyor.

Eşinizin Kredi Skor Puanı Düşükse Kredi Çıkar Mı ?
Eğer eşinizin yasal takibe düşmüş bir kredi ya da kredi kartı borcu varsa ya da kredi notu oldukça düşük seviyelerdeyse yüksek tutarlarda kredi çekmeniz oldukça zordur. Bu durumda tavsiyemiz, düşük miktarlarda kredi çekerek eşinizin sahip olduğu borçları temizleyerek hane halkının KKB skorunu yükseltmek olacaktır.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]