0

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019

Kadınlar özellikle evlilik hayatına adım attıktan sonra çalışmaları zor olabiliyor. Çeşitli sebeplerden dolayı çalışamayan kadınlar için günümüzde pek çok banka ihtiyaç kredisi aldı altında kredi vermektedir. Ev hanımı olan, çalışmayıp SGK ‘sı olmayan kadınlara kredi veren bankalara başvuru yapılarak 36 aya kadar vadeli kredi kullanabilirsiniz. Günümüzde sigortalı çalışmayan en az 20 milyon kadın bulunmaktadır. İhtiyaçların karşılanabilmesi için ev hanımlarına kredi veren bankalar 2019 araştırmasını sizler için derledik. Yazımızın devamında detayları sizinle paylaşacağız.

Ev Hanımlarına Kredi 2019

Bankaların ev hanımlarına kredi sunmuş olduğu kredi avantajları bulunuyor. Bazı bankalar güncel kampanyalarını yayımlayarak ev hanımlarına özel kredi imkanı sunup, bazı bankalar ise belirlemiş oldukları kriterlere göre kredi desteği sunmaktadır. Bir evde tek kişinin çalışıyor olması gider masrafını karşılamayabilir, bu durumda çeşitli sıkıntılara neden olabilir. Geçtiğimiz yıllarda ev hanımlarına kredi verilmiyordu. Bankalar müşteri açığını kapatmak için ev hanımlarını potansiyel müşteri olarak görmüşlerdir. Yıl sonuna da yaklaşılması nedeniyle bankalar kredi başvurularında gerekli kolaylığı sağlamaktadır. Kredi kullanmak için geliriniz olmasına gerek kalmıyor. Öncelikle krediden yararlanmak isteyen ev hanımları banka şubelerine giderek başvuru yapması gerekmektedir. Banka gerekli başvuru sonrası vereceği krediyi güvence altına almak için teminat şartı bulunmaktadır.  Teminat istenen şeylere örnek vermek gerekirse eğer ev, arsa, araç tapusu, iş yeri, başka kişilerin oturduğu eviniz var ise ev kirası birer teminat aracıdır. Bunlardan herhangi birisini teminat olarak bankaya sunabilirsiniz. Eşinizin geliri var ise, gelir belgesini de teminat olarak gösterebilirsiniz. Pek çok banka ev hanımlarına kredi veriyor. Bu bankalardan bazıları iletmek gerekirse eğer, Garanti Bankası, ING Bank, QNB Finansbank, Yapı Kredi bankasını örnek gösterebiliriz.

Ev hanımları Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

Gösterdiğiniz teminata göre bu durum değişkenlik gösterebilir. Örnek verecek olursak eğer 100.000 Türk Lirası değerindeki arabayı teminat olarak gösterilirse eğer bankalar yaklaşık 30-50 bin arası ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Buna ek olarak eşiniz asgari ücret çalışanı ise maaş geliri bankaya teminat olarak gösterilerek 10.000 Türk Lirasına kadar kredi alınabilir. Daha önceki yazılarımızda belirtmemize istinaden BBDK tarafından alınan karara göre kredi vadesi 48 aydan 36 aya indirilmiştir. Ev hanımların kullanabileceği vade oranı ise 36 ay olacaktır. Bu durumlar için yine de en sağlıklı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”124″]

Ev Hanımları Kredi Şartları 2019

Bankaların her kredi için uyguladığı standart prosedürler vardır. Ev hanımları da kredi alabilmesi için gereken şartları maddeler halinde iletiyoruz.

  • Geliriniz olmasa bile adınıza alınmış kredi kartı, fatura ödemelerinizin düzenli olması gerekmektedir. Ödemeleriniz kötü olursa eğer kredi notunuzu etkileyip banka tarafından başvuru sürecinize ret talebi almanızı sağlayabilir.
  • Kredi almak için teminat gösterilmesi (ev,arsa,araba,eşinizin geliri vb.) eğer evinizden çalışıyor ve para kazanıyorsanız bu durumu da teminat olarak gösterebilirsiniz.
  • Eğer teminat gösterecek kişi yok ise kefil göstererek alabilirsiniz.

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir