Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

tarafından
198
Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar, çalışma hayatı bulunmayan ev hanımları tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde tüketici profili ne olursa olsun genel olarak bankalar kredi kartı hizmetini sunmadan önce bazı kriterleri baz almaktadır. Ancak ev hanımları, bankaların sunduğu avantajlardan yararlanarak kredi kartı sahibi olabilmektedir.

Genel olarak ek kart hizmeti ev hanımlarına gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar tarafından verilmektedir. Ancak ek kart dışında gelir belgesi sunulmadan da kredi katı sahibi olunabilmektedir. Ülkemizdeki bazı bankalar bu hizmetlerini ev hanımlarına özel olarak sunmaktadır. Kredi kartı limiti düşük olsa da bu avantajdan yararlanılmaktadır.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 Listesi

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da hizmetlerini sunmaya deva etmektedir. Bu kredi kartları düşük bir limitte olsa da anlık ihtiyaçların giderilebilmesi açısından oldukça avantajlıdır. Ancak ev hanımlarının bankanın başvuru koşullarına uyum sağlanması beklenmektedir. Örneğin; bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermeden önce kredi notunu değerlendirmeye almaktadır.

Ev hanımlarının daha önce kullandığı bir kredi ya da kredi kartı bulunmaması durumunda kredi notu 0 olarak belirlenmektedir. Bu da bankalar tarafından olumsuz algılanmaktadır. Ancak ülkemizdeki kimi bankalar ev hanımlarına özel olarak kredi kartı hizmeti sunduğu için kredi notu belirleyici olmamaktadır. Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar 2020 yılında şunlardır:

  • Ziraat Bankası
  • Odeabank
  • Şekerbank
  • Fibabank
  • Denizbank
  • TEB

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında yerini almaktadır. Gelir belgesi olmasa dahi aylık olarak sabit gelirini olduğunu kanıtlayan ev hanımları bankanın kredi kartı avantajlarından yararlanabilmektedir. Bununla birlikte hiçbir geliri olmayan ev hanımları da bu bankanın sunmuş olduğu ev hanımlarına özel düşük limitli kredi kartından yararlanabilmektedir.

İhtiyaçların giderilmesi ve taksitli alışveriş yapılmasını sağlayan, ev hanımlarına gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında İş Bankası da yer almaktadır. 500 TL ve 1500 TL arasında değişen limitle ev hanımları İş Bankası’ndan kredi kartı alabilmektedir. Bunun için mal sahibi olunması, kira gelirinin olması veya kefil olunması yeterlidir. İş Bankası ev hanımlarına kredi kartı limiti sahip olunan özelliklere göre değişmektedir.

Odeabank da ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında bulunmaktadır. Ancak Odeabank’tan ev hanımlarının gelir belgesi sunmadan kredi kartı alabilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan ev hanımları, minimum 500 TL limitli kredi kartına sahip olabilmektedir.

Ev Hanımlarına Teminatlı Kredi Kartı

Günümüzde sigortası bulunmayan, ev hanımlarına gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar teminatsız kredi kartı hizmetini de sunmaktadır. Bu kredi kartı ürünü sayesinde sadece ev hanımları değil; herhangi bir geliri olmayan herkes kredi kartı sahibi olabilmektedir. Ancak bu kişilerin, kredi kartı alacakları bankada bir birikimi olmak durumundadır.

Söz konusu bankanın vadesiz hesabına teminat yatıran kişiler, teminatları doğrultusunda belirlenecek olan limit ile kredi kartı sahibi olabilmektedir. Ancak bu kartlarda taksi özelliği bulunmamaktadır.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]