0

Bankaların tüketicilere sunduğu hizmetlerden arasında esnek hesapta yer alıyor. Ülkemizde pek çok vatandaşın tercih ettiği esnek hesaplar tüketicilere pek çok avantaj sağlamaktadır.

Banka kartınızda para olmadığı anda esnek hesabınızdan para çekip veya esnek hesabınızdan ödeme yapabilirsiniz. Esnek hesap başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle esnek hesap açtırmak istediğiniz banka şubesini netleştirmeniz gerekmektedir. Banka şubelerine giderek esnek hesap başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sırasında belirlenen limitler dahilinde günlük harcamalarınızı esnek hesap üzerinden yapabiliyorsunuz. Esnek hesap da bankanın belirlemiş olduğu belli bir faiz oranı bulunuyor. Harcadığınız tutar karşılığında belirlenen faiz oranlarına göre harcadığınız tutarı geri ödemeniz gerekmektedir.

Bu duruma ek olarak esnek hesap limitinizi dileğe bağlı olarak yükseltme yapabiliyorsunuz. Bu durum ise maaşınızla orantılı bir şekilde yapılacaktır. Maaşınız düşükse yüksek limitli esnek hesap talebiniz onaylanmaz. Bankaya başvuru yaptığınızda bu durumlar zaten banka tarafından sizlere iletecek. Banka özelinde esnek hesap detaylarını sizlere iletelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”911″]

Esnek Hesap Garanti 2019

Garanti bankası Avans hesap olarak da bilinen esnek hesap başvurularınızı garanti üzerinden yapabilirsiniz. Acil para ihtiyacınızı, hesabınızda para yokken bile nakit çekim işlemi yapabilirsiniz. Aylık ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli paranız olmaması durumunda maaş hesabınıza veya banka kartınıza bağlı olarak tanımlanan limitler dahilinde işlem yapabiliyorsunuz. Bu işlemler için sadece faiz sisteminden etkilenir, komisyon ödemezsiniz.  Esnek hesap Garanti 2019 özelliklerini iletecek olursak;

 • Banka ve tüketici isteği ile belirlenen limitler dahilinde günlük para çekim işlemi yapabilirsiniz.
 • Esnek hesap üzerinden yapılan işlemlerden ek ücret alınmaz.
 • Hesabınız eksi(-) limitte kaldığı süre boyunca faiz ücreti yansıtılır.
 • Günlük faiz oranları, vergiler ve masraflar bu duruma dahildir.
 • Hesap limitiniz maaşınıza bağlı olarak yükseltilip veya düşürülebilir.
 • Esnek hesabınızı dilediğiniz kapatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Esnek Hesap Garanti 2019

Esnek Hesap Akbank 2019

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Akbank üzerinden esnek hesap açtırabilirsiniz. Nakit desteği almak için açmış olduğunuz bu hesaplardan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Esnek hesap Akbank 2019 başvuru işlemlerini müşteri hizmetlerini arayarak veya Akbank şubelerine giderek yapabilirsiniz. Bu duruma ek olarak İnternet şubesinden veya mobil şubelerden açabilirsiniz. Banka ile görüşerek başvuru talebinizi iletip ek hesap limitiniz yetersiz geliyorsa limit arttırma talebinde de bulunabilirsiniz.

Esnek Hesap Ziraat 2019

Esnek hesap açtırmak istiyorsanız Ziraat Bankasını tercih edebilirsiniz. Ek hesap olarak da adlandırılan bu işlemin başvurusunu;

 • Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası İnternet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası Mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden esnek hesap açabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası Müşteri hizmetleri aracılığı ile esnek hesap açtırabilirsiniz.

Esnek hesap ziraat 2019 işlemleri için üstte belirtmiş olduğumuz yollar ile talebinizi bankaya iletip esnek hesaptan yararlanabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir