0

Kobi tanımı içerisinde yer alan ve vergi levhalı olarak faaliyet gösteren her türlü esnafa veya işletmelere esnaf kredisi bankalar tarafından verilmektedir. Bankadan alacağınız kredi bireysel değil işletme adına olması gerekiyor.

Esnaf kredisi veren bankalar listesi ve şartlarını sizlere ileteceğiz. Bankanın gerekli olan evraklarını temin etmeniz durumunda aşağıda ileteceğimiz bankalar üzerinden esnaf kredinizi kullanabilirsiniz. Esnaf kredisi faiz oranları diğer kredi türleri ile karşılaştıracak olursak eğer daha fazla değişkenlik gösterdiğinizi iletebilir. Bu durumun nedeni ise kredi limiti ve vade oranlarının daha uzun olmasıdır.

Esnafa Kredi Veren Bankalar 2019

Bankaların tüketicilere sunduğu kampanyalar ve bu kampanyaların adları bulunuyor. Bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu kampanya adları ile esnafa kredi veren bankalar 2019 listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Banka ve KampanyasıVadeÜst Kredi Limiti
QNB Finansbank KOBİ Kredisi 36 Ay 50.000 TL
VakıfBank Esnafa Özel Kredi 36 Ay 50.000 TL
ING Bank Esnaf Kredisi 36 Ay 50.000 TL
DenizBank Esnafa Hızlı Kredi 48 Ay 80.000 TL
İş Bankası Esnaf Kredisi 48 Ay 150.000 TL
Halkbank İşletme Kredisi 60 Ay 150.000 TL
Ziraat Bankası Girişimci Kredisi 60 Ay 250.000 TL
Şekerbank Esnafım Kredisi 84 Ay 250.000 TL
Yapı Kredi KOBİ Kredisi 36 Ay Yok
TEB Esnafa Özel Kredi 48 Ay Yok
Garanti Bankası Ticari Kredi 48 Ay Yok

Bankaların verdiği vade oranları ve kredi üst limitlerini de belirttik. Belirtilen bu kredi üst limitleri bankaların kampanyalarına ve kredi başvurusunda bulunan işletmenin mali verilerine ve bulunduğu sektörüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Esnaf Kredisi Şartları 2019

Esnaf Kredisi Şartları 2019

Esnaf kredisi şartları 2019 detaylarını aşağıda maddeler halinde sizlere iletelim.

  •  Şirketin ve sahiplerinin bankalarla kredi ve kredi çalışmalarının düzenli olması yani kredi sicillerinin kötü olmaması gerekmektedir. Çalışmalarınız düzgün değilse, kredi skorunuz etkilecektir. Bu durumda kredisi sicilinizi etkileyip kredi alamamanıza neden olabilir.
  • Esnaf kredisi almak için bankaya beyan edeceğiniz tüm gelirlerin yasal olarak belgelenebilir olması gerekmektedir.
  • Şirket ortaklarının krediyi onaylaması ya da şirket adına kredi kullanmak isteyen kişinin noter üzerinden yetkisinin olması gerekmektedir.
  • Şirketin mali verileri genel olarak zarar durumunda olmaması gerekmektedir. Bu durum banka tarafından değerlendirilmektedir.
  • Şirketin borcu olmaması veya genel vergi borçlarından dolayı e-haciz işlemi görmemiş olması gerekmektedir.
  • Aile bireylerin oturduğu taşınamaz esnaf kredisi için ipotek verilmek istiyorsa eş rızasının olduğunu gösteren belge banka da imzalanması gerekmektedir. Bu durum taşınamaz sahibinin evli olması durumunda gerekiyor.

Esnaf Kredisi 2019 Faiz Oranları

Esnaf kredisi faiz oranları işletmenin faiz gösterdiği sektöre, genel piyasaya oranlarına ve kredi tutarı ile vadesine değişkenlik gösterebiliyor.

Esnaf kredisi 2019 faiz oranını öğrenmek istiyorsanız başvurmak istediğiniz banka şubelerine gidip faiz oranlarını öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Faiz oranı bilgi aktarımı için gişe görevlisi sizlere yardımcı olacaktır. Ek olarak çağrı merkezi üzerinden de faiz oranı hakkında bilgi alabilirsiniz. Esnaf kredisi 2019 faiz oranları detayını öğrendikten sonra kredi hesaplama işlemlerinizi banka araçlarından yapabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 3 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir