arama

  Esnaf Kredisi

  Esnaf Kredisi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star (No Ratings Yet)
   Loading...

  Kobi tanımı içerisinde yer alan ve vergi levhalı olarak faaliyet gösteren her türlü esnafa veya işletmelere esnaf kredisi bankalar tarafından verilmektedir. Bankadan alacağınız kredi bireysel değil işletme adına olması gerekiyor.

  Esnaf kredisi veren bankalar listesi ve şartlarını sizlere ileteceğiz. Bankanın gerekli olan evraklarını temin etmeniz durumunda aşağıda ileteceğimiz bankalar üzerinden esnaf kredinizi kullanabilirsiniz. Esnaf kredisi faiz oranları diğer kredi türleri ile karşılaştıracak olursak eğer daha fazla değişkenlik gösterdiğinizi iletebilir. Bu durumun nedeni ise kredi limiti ve vade oranlarının daha uzun olmasıdır.

  Esnafa Kredi Veren Bankalar 2019

  Bankaların tüketicilere sunduğu kampanyalar ve bu kampanyaların adları bulunuyor. Bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu kampanya adları ile esnafa kredi veren bankalar 2019 listesini aşağıda bulabilirsiniz.

  Banka ve KampanyasıVadeÜst Kredi Limiti
  QNB Finansbank KOBİ Kredisi36 Ay50.000 TL
  VakıfBank Esnafa Özel Kredi36 Ay50.000 TL
  ING Bank Esnaf Kredisi36 Ay50.000 TL
  DenizBank Esnafa Hızlı Kredi48 Ay80.000 TL
  İş Bankası Esnaf Kredisi48 Ay150.000 TL
  Halkbank İşletme Kredisi60 Ay150.000 TL
  Ziraat Bankası Girişimci Kredisi60 Ay250.000 TL
  Şekerbank Esnafım Kredisi84 Ay250.000 TL
  Yapı Kredi KOBİ Kredisi36 AyYok
  TEB Esnafa Özel Kredi48 AyYok
  Garanti Bankası Ticari Kredi48 AyYok

  Bankaların verdiği vade oranları ve kredi üst limitlerini de belirttik. Belirtilen bu kredi üst limitleri bankaların kampanyalarına ve kredi başvurusunda bulunan işletmenin mali verilerine ve bulunduğu sektörüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

  Esnaf Kredisi Şartları 2019

  Esnaf Kredisi Şartları 2019

  Esnaf kredisi şartları 2019 detaylarını aşağıda maddeler halinde sizlere iletelim.

  •  Şirketin ve sahiplerinin bankalarla kredi ve kredi çalışmalarının düzenli olması yani kredi sicillerinin kötü olmaması gerekmektedir. Çalışmalarınız düzgün değilse, kredi skorunuz etkilecektir. Bu durumda kredisi sicilinizi etkileyip kredi alamamanıza neden olabilir.
  • Esnaf kredisi almak için bankaya beyan edeceğiniz tüm gelirlerin yasal olarak belgelenebilir olması gerekmektedir.
  • Şirket ortaklarının krediyi onaylaması ya da şirket adına kredi kullanmak isteyen kişinin noter üzerinden yetkisinin olması gerekmektedir.
  • Şirketin mali verileri genel olarak zarar durumunda olmaması gerekmektedir. Bu durum banka tarafından değerlendirilmektedir.
  • Şirketin borcu olmaması veya genel vergi borçlarından dolayı e-haciz işlemi görmemiş olması gerekmektedir.
  • Aile bireylerin oturduğu taşınamaz esnaf kredisi için ipotek verilmek istiyorsa eş rızasının olduğunu gösteren belge banka da imzalanması gerekmektedir. Bu durum taşınamaz sahibinin evli olması durumunda gerekiyor.

  Esnaf Kredisi 2019 Faiz Oranları

  Esnaf kredisi faiz oranları işletmenin faiz gösterdiği sektöre, genel piyasaya oranlarına ve kredi tutarı ile vadesine değişkenlik gösterebiliyor.

  Esnaf kredisi 2019 faiz oranını öğrenmek istiyorsanız başvurmak istediğiniz banka şubelerine gidip faiz oranlarını öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Faiz oranı bilgi aktarımı için gişe görevlisi sizlere yardımcı olacaktır. Ek olarak çağrı merkezi üzerinden de faiz oranı hakkında bilgi alabilirsiniz. Esnaf kredisi 2019 faiz oranları detayını öğrendikten sonra kredi hesaplama işlemlerinizi banka araçlarından yapabilirsiniz.

  Our Reader Score
  [Total: 3 Average: 5]