0

Bankalardan alınan krediler için son derece önemli olan kredi notu hakkında tüm detayları sitemiz aracılığı ile sizlere iletiyoruz.

Eşimin kredi notu kredi çekmemi engeller mi? 2019 yılı içerisinde merak edilen soruların başında yer almaktadır.  Eşin ve hanehalkının kredi skorlarının kredi talebini etkileyip etkilemediği sorusunun cevabı kişinin çekeceği kredi türüne, miktarına, başvuru yaptığınız finans kuıruma ve kredi notuna göre değişkenlik gösterecektir. Bu sebeplere göre değişkenlik gösterse bile eşinizin veya hanehalkınızın düşük olan kredi skoru az ya da çok kredi talebinizi etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Eşim Yasal Takipte Kredi Kullanabilir miyim? 2019

Kredi veren kurumlar tarafından önemli olan eş olma durumu daha çok gelir ve gider dengesi açısından değerlendiriliyor. Kredi ödemeleriniz bir gider kalemi olduğundan dolayı finansman alacağınız kurumlar mümkün oldukça eşinizin gelirini ve kredi notunu incelemek isteyecektir. Ancak, bu duruma istisna olarak, bankalardan alacağınız düşük tutarlı ihtiyaç kredileri için eşinizin gelir veya kredi notunu değerlendirme işlemi duyulmuyor. Bu durumu açıklayacak olursak eşinizin kredi notu çok düşükte olsa kredi kullanılmasında sorun yaşayamazsınız. Kredi tutarlarınız çok yüksek olmadığı sürece kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi veren kurumlar genelde eşin kredi skorunu görmek istedikleri için, eşiniz aktif bir yasal takip durumunda ise kredi kullanmanız çok zor olacaktır. Bu durumu daha net açıklayacak olursak eğer, yasal takibi devam eden bir kişinin eşi kredi veren kurumlardan ufak tutarlı kredi çekebilir. Yüksek tutarları olan ihtiyaç, taşıt veya konut kredisi gibi başvuruların onaylanması oldukça zordur onaylansa bile istisna bir durumdur.

[ilgiliicerik icerik_id=”1850″]

Eşimin Kredi Notu Düşük Kredi Kullanmama Engel Olur mu? 2019

Yukarıda belirttiğimiz bilgilere istinaden kredi notu düşük olan bir kişi ile aktif yasal takip durumunda olan bir kişi arasında kredi veren kurumların değerlendirme sürecinde büyük farklılıklar bulunduğunu iletelim. Yasal takip sürecinde olan bir kişi, finans kurumları için en riskli grup içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle kredi değerlendirilmesi yapılamaz. Kredi notu düşük olan kişilere ise kişi gelirine göre değerlendirme yapılmaktadır. Bu durumun detayı ise kredinin asıl borçlusu eşiniz olduğundan, sizin yapacağınız başvurularda kredi talebinin onaylanma ihtimali yüksektir. Bu durumda kredi talebinde bulunacak kişinin kredi notunun yüksek olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Eşimin kredi notu düşük kredi kullanmama engel olur mu? 2019 sorusunun cevabını sizlere iletmiş olduk. Sormak istediğiniz bilgileri yorumlarda belirtebilir diğer içeriklerimize anasayfadan ulaşabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir