Eşimin Kredi Kartı Borcunu Nasıl Öğrenebilirim 2019

tarafından
140
Eşimin Kredi Kartı Borcunu Nasıl Öğrenebilirim 2019

Eşimin kredi kartı borcunu nasıl öğrenirim 2019 yılı içerisinde merak edilen ve bizlere oldukça sık sorulan sorunun cevabını yazımızda ileteceğiz.

Bankalardan almış olduğunuz kartların kontrolsüz ve bilinçsiz kullanımı nedeniyle aşırı borç gelebilir. Bu durumda kartları kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bankaların tüketicilere kampanyalar dahilinde sunmuş olduğu kredi kartlarının hesap ekstre kesim tarihinde sistemde kayıtlı olan mail adresine hesap özetini iletiyor. Bu hesap özetini görüntüleyip ay içerisinde ne kadar harcama yapmışsınız, nelere harcama yapmışsınız, toplam tutar ve min. asgari ödeme tutarını görüntüleyebilirsiniz.

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre bir aile de birden fazla kredi kartı bulunuyor. Durum böyle olunca ister istemez tüm kartları kontrol altına almak isteyebilirsiniz. Bu duruma eşinizde bulunan kredi kartının kontrolü de dahildir.  Eşinizin kredi veya kredi kartı borcunu öğrenmeniz ileride yaşayacağınız büyük problemlerin önüne geçebilir. Peki kredi kartı borcu nasıl öğrenilir? tüm detayları iletelim.

Eşimin Kart Borcunu Nasıl Öğrenebilirim 2019

Eğer eşinizin mail adresine erişiminiz varsa ve hesap ekstresi o mail adresine geliyorsa mail üzerinden kontrol edip öğrenebilirsiniz. Eğer mail adresi yoksa bu durumu öğrenmek için bankayla görüşmeniz gerekecektir ancak bankalar güvenlik açısından kart sahibi dışında bilgi vermeyi ret edebiliyor. Bu yüzden eşinizin kredi kartını borcunu öğrenemezsiniz. Bankalar güvenlik prosedürleri gereği bu bilgileri 2. şahıslarla paylaşamıyor. 1. dereceden akraba olmanız bu durumu yine etkilemeyecektir. Bu durumun tek yöntemi eşinizin almış olduğu kredi kartının hesap özetini mail üzerinden görmektir. Bunun içinde bankaya mail adresi yine kart sahibi tarafından iletilmesi gerekiyor.

Eşimin Kredi Kartı Ekstresini Nasıl Öğrenebilirim 2019

Eşinizin kredi kartı ekstresini öğrenmek için alternatif yollar mevcut ancak bu yinede güvenlik adımlarından geçmenize neden olacaktır. Eşimin kredi kartı ekstresini nasıl öğrenebilirim 2019 yılı alternatif yollarından bir tanesi yukarıda belirttiğimiz üzere mail üzerinden kontrol edebilirsiniz. Eşinizin mail adresine erişmeniz yeterli olacaktır ancak bankaya da belirtilen mail adresi iletilmiş olması gerekiyor. Bu duruma ek olarak bankanın mobil uygulaması üzerinden eşinizin internet bankacılığı şifresini biliyorsanız şifreyle erişip, eşinizin telefonuna gelen güvenlik kodunu girerek görebilirsiniz.

Ek olarak kartın şifresini biliyorsanız ATM aracılığıyla da kredi kartı ekstresini öğrenebilirsiniz. Bu belirttiğimiz yollar dışında kart borcunu öğrenemezsiniz. Kısacası eşinizin rızası olması durumunda, bu bilgilere çok rahat bir şekilde kalıcı erişebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]