0

Enpara birikim hesabı, tasarruflarından kazanç elde etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir birikim hesabıdır. Günümüzde şubesiz bankacılık sektöründe öncü durumda olan ve müşterilerine pek çok avantajı bir arada sunan Enpara, müşterilerinin birikimlerinden gecelik kazanç sahibi olmasına aracı olmaktadır. Bu birikim hesabında herhangi bir alt ya da üst limit de bulunmamaktadır.

Enpara’nın birikim hesabında tüketiciler istedikleri zaman para çekme ya da para yatırma işlemlerini de gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca bu hesap türünde birikimler üzerinden kazanç elde edilirken, vade sonu beklenmeden hesabın kapatılması işlemi de yapılabilmektedir. Enpara birikim hesabı sayesinde banka müşterileri, diledikleri zaman hesaplarını kapatabilme ve paralarını çekebilme imkânına sahip olmaktadır.

Enpara Birikim Hesabı Nasıl Çalışır?

QNB Finansbank’ın bir girişimi olan Enpara, kişilerin tasarruflarından kazanç elde edebilmelerini kolay bir hale getirmek amacıyla birikim hesabı ürününü tüketicilere sunmaktadır. Şubesiz bankacılık girişimi olması nedeniyle sıradan bankalara göre daha fazla avantaj sağlayan bu banka ve ürünü hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler, Enpara Birikim Hesabı nedir diye sormaktadır.

Bankanın bu ürünü, gecelik faiz uygulamasını müşterilerine sunmaktadır. Kişilerin birikim hesaplarında bulunan meblağa gecelik faiz uygulanmaktadır. Ancak gün içinde saat 05.00 ile 23.00 arasında hesaba girişi ve çıkışı yapılan meblağ, faiz uygulamasına dâhil edilmemektedir. Yalnızca günün sonunda yani saat 23.00’te hesapta bulunan para üzerine faiz getirisi uygulanmaktadır.

Enpara Birikim Hesabı Nedir?

Enpara Birikim Hesabı kullananlar bu faiz getirilerini sabah saat 05.00 itibari ile hesaplarında görebilmektedir. Kısacası bu birikim hesabının avantajı oldukça fazladır. Çünkü vade beklenmesi gibi bir durum söz konusu değildir ve dileyen kişiler diledikleri zaman hesaptan paralarını çekebilmektedir.

Enpara Birikim Hesabı Özellikleri

Enpara Birikim Hesabı, diğer şube bankacılığı özelliğine sahip geleneksel bankaların vadeli mevduat hesaplarından oldukça farklı bir sistemle çalışmaktadır. Bu hesapta bankanın müşterilerinin vade süresini beklemesi söz konusu değildir çünkü faiz uygulaması gecelik olarak yapılmaktadır. Bu kazandıran hesabın genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Yalnızca TL cinsinden hesap açılışı yapılabilmektedir. Döviz üzerinden birikim hesapları açılamamaktadır
  • Söz konusu hesapta bulunan birikimin tutarına göre uygulanan faiz oranı farklılaşabilmektedir
  • Hesap açılışı yapılabilmesi için minimum olarak belirlenmiş olan bir tutar yoktur; sıfır bakiye ile de hesap açılışı yapılabilmektedir
  • 00 ile 23.00 arasında hesaplara para girişi ve çıkışı yapılabilmektedir
  • Enpara’nın vadesiz TL hesabından, Enpara Birikim Hesabı için para transferi yapılabilmektedir. Bunun için de otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansci

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir