En Yüksek Kar Payı Veren Katılım Bankası 2019

tarafından
185
En Yüksek Kar Payı Veren Katılım Bankası 2019

İslami bankacılık arasında yer alan katılım bankaları faiz yerine kar payı oranı veriyor. En yüksek kar yapı veren katılım bankası 2019 listesini sizlere ileteceğiz. Faizi haram olarak gören ve faizle iş yapmak istemeyen kişilerin başvurduğu katılım bankalarının kar payı oranları önemlidir. Hangi bankanın ne kadar kar yapı oranı verdiğini bilmeniz gerekiyor.

İslam inancı yüksek, faizi haram gören kişilerin paralarını katılım bankalarına yatırarak saklama eğilimi gösterirler. Türkiye’de bulunan diğer bankaların aksine, katılım bankaları faiz getiri vaat etmemektedir. İslami bankalar müşterine kar ve zarara ortak olmayı teklif etmektedir. Kişiler kenarda duran parasını katılım bankasına aktararak, bankanın büyümesi veya küçülmesi sonucu ortaya çıkan kar ve zarar ortak olmayı kabul edebilirler. Yatırılan bu alanlar kesinlikle faiz üzerinden değerlendirilmeyip, ekonomi alanında faaliyetler gösterilip yapılan karlar müşterilerin hesaplarına aktarılır. Bu karların belli bir oranları oluyor Kar payı oranlarını da sizlere ileteceğiz.

Faiz getirisi olmayan, helal olan bu payların değerlendirme süreci son zamanlarda oldukça rekabet görmektedir. Devlet bankalarında artık katılım bankacılığına dahil olmasıyla en yüksek kar yapı veren banka hangisi sorusu oldukça sorulmaktadır. Katılım bankaların kar oranlarını ve hesaplamalarını aşağıda maddeler halinde bulunabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”363″]

Kuveyt Türk Katılım Kar Hesaplama 2019

Kuveyt Türk bankasının katılım oranı yıllık net oran %15,82 olarak belirtilmiştir. Brüt oransa yıllık %16,66 olarak iletilmektedir. Bankanın belirlediği güncel kar oranı üzerinden 50.000 TL yatırım yaptığınızı düşünürsek eğer 12 ay içerisinde Net Kar 5.615,94 TL , bürüt kar ise 6.381,75 TL olacaktır. Bu kar yapı üzerinden gerekli başvuruyu Kuveyt Türk ile görüşerek yapabilirsiniz. Başvuracağınız günde kar payı oranları değişkenlik gösterebilir.

Ziraat Katılım  Kar Hesaplama 2019

Ziraat katılım bankasına yapacağınız başvurularda kar payı yıllık net oran %12,42 , brüt net oran ise 13,80 olarak iletilmiştir. Bu oranlar üzerinden yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Belirttiğimiz oran üzerinden bankaya yapacağınız 50.000 TL yatırımın 12 ay vade ile net geliri 6.228,00 TL, Brüt gelirimiz ise 6.920,00 TL olacaktır. Ziraat katılım bankasına kar oranını kontrol ederek başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Kar Hesaplama 2019

Türkiye Finans katılım bankasına yapacağınız başvurularda yatırım kar yapı yıllık oranı %12,09 olarak iletilmiştir. Bu oran üzerinden 50.000 TL yatırım yaparsanız yıllık net 5.376,52 TL, brüt net geliriniz ise 6.109,68 TL olacaktır. Başvurduğunuz günlerde bu oranlar farklılık gösterebileceği için bankadan tekrar teyit etmenizde fayda var.

Albaraka Türk Kar Hesaplama 2019

Albaraka Türk üzerinden yatırım yapmanız mümkündür. Albaraka Türk katılım bankası üzerinden 12 ay vade ile 50.000 TRY yatırım yapacak olursanız eğer yıllık kar yapı oranı 11.39 % , brüt kar 12.66 % / Hesaba dağıtılan brüt kar oranı 6.346,81 TRY  , Net Kar ise 5.712,13 TRY olarak iletilmiştir. Başvurunuzu banka temsilcilerine iletebilirsiniz.

Vakıf Katılım Kar Hesaplama 2019

Vakıf Katılım bankasına yapacağınız 12 aylık 50.000 TL yatırımın yıllık net oranı %10,61 olarak belirtilmiş olup brüt kar 6.012,85 TL , Net kar ise 5.291,31 TL olarak iletilmiştir. Bu oranlar üzerinden yatırım yaparak kar alabilirsiniz. Vakıf Katılım bankası üzerinden de kar hesaplama işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Not: Yukarıda belirtilen kar oranları 12 ay üzerinden hesaplanmıştır. Uygun kar payı oranını belirtilen bankalar altında bulabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”366″]

Hangi Katılım Bankası Caiz 2019

Yukarıda belirttiğimiz tüm bankalar kar payı üzerinden işlem yapıyor. Hangi katılım bankası caiz 2019 şeklinde soru sormak pek doğru değil. Faize karşı birisiyseniz, helal para üzerinden işlem yapmak istiyorsanız katılım bankalarını tercih edebilirsiniz. Türkiye’de katılım bankası olarak adlandırılan bu bankalar dünya genelinde İslami Bankacılık olarak biliniyor. Bankaların kullanımı son zamanlarda oldukça arttı. Paranızı faiz ile değil kar üzerinden işlem yaptırmak istiyorsanız tercih edeceğiniz bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Bankanın şartlarını yerine getirdiğiniz sürece tüm katılım bankalarından yararlanabiliyorsunuz.

Katılım Bankası Güvenilir mi 2019

Katılım bankaları yazımızda ilettiğimiz gibi pek çok kişi tarafından yapılıyor. Resmi bir kurum olduğundan güvenilirdir. Kar yapı üzerinden işlem yapılıp yatırdığınız yatırımlar kar ve zarar payına ortak olduğunuz için değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden size en uygun kar yapı veren katılım bankası tercihi yapmanız gerekiyor. Kişilerin yatırımları katılım bankaları arasında değişkenlik göstermektedir. Burada hesaplamayı kar yapı oranı üzerinden yapmanız lazım. Katılım bankası güvenilir mi sorusunun cevabını da böylelikle sizlere iletmiş olduk.

Our Reader Score
[Total: 6 Average: 4]