En Uygun Konut Kredisi 2019

tarafından
166
En Uygun Konut Kredisi 2019

En uygun konut kredisi 2019 yılı dahil pek çok kişi tarafından oldukça merak edilip araştırılmaktadır. Bizde sizlere bu yazımızda uygun konut kredisi bulmanız konusunda yardımcı olacağız. Ev almak ciddi bir meseledir. Evli olan kişiler, evlilik adayında olan kişilerin ilk akıllara gelen ve sorulan soru “ev alabilecek miyiz” olmuştur. Evi olmayan kişi bu durumdan şikayetçidir. Ciddi bir birikiminiz var ise ev alabilirsiniz. Şu an metropol yani yüksek nüfuslu şehirlerde yaşayan kişilerin artan ev fiyatları nedeniyle ev alması zor gözüküyor. Ev fiyatları yükseldikçe bu duruma bağlı olarak kiralarda yükseliyor.

Asgari ücretle çalışan kişinin ev alması malesef günümüz şartlarında oldukça zordur. Asgari ücrete ev geçindirmeye çalışan kişi, kira parası da veriyorsa maaşının anca yeteceğini tahmin edebiliriz. Ev sahibi olabilmeniz için küçük yaşlardan beri birikim yaptıysanız ufak bir bütçe eklemesiyle ev almak kolay olacaktır. Birikimi olmayan kişinin 2019 yılı içerisinde bankadan çekeceği konut kredisini oranları ve fiyat karşılaştırmalarını sizlere ileteceğiz. Peki konut kredisi hangi bankada daha avantajlı durumda, oranlarını kontrol edelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”457″]

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2019

Alacağınız kredinin faiz oranına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yüzden tüm bankaların uygulamış olduğu faiz oranlarını bilmenizde fayda var. Konut kredisi alacak kişilerin kampanyaları banka sitelerinden veya banka şubelerine giderek öğrenebilirler. Kredi çekmek için temel koşullardan en önemlisi krediyi çeken kişinin sigortalı bir işte çalışıyor olmasıdır. Bankadan krediyi kullanmak devam eden sigortanız olmalı ve belgelenebilir geliriniz olması gerekiyor. Gelirinizi belgeyemezseniz eğer bankadan kredi kullanamazsanız.

Banka için diğer önemli kriter ise krediyi kullanacak kişinin sicili iyi olması gerekmektedir. Kredi siciliniz ise kredi notunuza bağlıdır. Kredi notu hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Kredi notunuz ödediğiniz faturalara ve bankalara çalışmanıza bağlıdır. Ödemeleriniz düzensiz ise kredi notu puanınız düşecektir. Puanı düşük olan kişiler bankalar tarafından risk gruplarında yer alıp ortalama altında bulunan kişiler kredi kullanamazlar. Kredi notu ortalama üstü veya yüksek olanların kredi alma ihtimali daha yüksektir. En uygun konut kredisi veren bankalar 2019 yılı dahil banka faiz oranlarını hep birlikte inceleyelim. Aşağıda ilettiğimiz listede bankaların kredi çeşitleri, vade ve faiz oranlarını görebilirsiniz.

 • ING Bank Konut Kredisi / 120 Ay / %1,89
 • ICBC Bank Yeni Evim Kredisi / 120 Ay / %1,92
 • Ziraat Bankası Ziraat Konut Kredisi /120 Ay / %1,98
 • Kuveyt Türk Konut Finansmanı / 120 Ay / %1,94
 • Akbank Kredim Akbank’ta Konut Kredisi / 120 Ay / %2,01
 • Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi / 120 Ay / %2,09
 • Vakıfbank Halden Anlayan Konut Kredisi / 120 Ay / %2,09
 • Ziraat Katılım Konut Finansmanı / 120 Ay / %2,15
 • Garanti Kiracıya Mortgage / 120 Ay / %2,28
 • Yapı Kredi Konut Kredisi / 120 Ay / %2,29
 • Türkiye İş Bankası Konut Kredisi / 120 Ay / %2,30
 • Denizbank DenizMortgage / 120 Ay / %2,29
 • Burganbank Konut Kredisi / 120 Ay / %2,39

Bankaların 120 ay konut kredisi faiz güncel oranları yukarıda belirtilmiştir. Bu oranlar başvuracağınız güne göre değişkenlik gösterebilir. Başvuru yaptığınız sırada faiz oranını tekrar kontrol etmeyi unutmayınız.

En Uygun Konut Kredisi 2019

Düşük Faizli Konut Kredisi 2019

Liste halinde belirttiğimiz bankalar içerisinde düşük faizli konut kredisi 2019 yılına yaklaşırken %1,89 ile ING Bank olmuştur. İkinci banka ise ICBC Turkey Bankası %1,92, üçüncü banka ise Kuveyt Türk %1,94 oranıyla müşterine kredi imkanı sağlamıştır. Belirttiğimiz bu bankalardan düşük faizli kredi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken banka şubesine gidip detayları öğrenmek. Krediye uygun iseniz başvurunuz onaylanacaktır.

En Uygun Konut Kredisi Şartları 2019

Ev almak isteyen kişilerin ev sahiplerine “krediye uygun mu” sorusunu sorduklarını biliyoruz. Alınacak evin krediye uygun olması lazım. Bankanın da kredi vermeden önce konut kredisi şartları bulunmaktadır. Bu şartları yerine getirmeyen kişilerin kredi alması mümkün değildir. En uygun konut kredisi şartları 2019 listesini sizlere maddeler halinde iletmek istiyoruz.

 • Alacağınız ev inşaat halinde ise inşaatın %80 oranında tamamlanmış olması gerekiyor.
 • Alacağınız konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi gerekmektedir.
 • Kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusunun olması gerekmektedir.
 • Alacağınız evin tapuda hacizi olmaması gerekmektedir.

Yukarıdaki şartlar sağlanırsa evin krediye uygun olduğunu gösterir. Buna ek olarak apartmana ait bodrum ve otopark gibi ortam kullanım alanı olan yerlerin tapuya dahil edilmesi, dubleks olarak görünen dairenin iki ayrı kapıyla ayrılmış olup meskene dönüştürülmüş olması durumunda konut kredisi çekmeye uygun olmayan durumlar arasında yer almaktadır.  Konutun krediye uygun özelliğini taşırsa başvuru süreciniz olumlu sonuçlanır.

Almak istediğiniz konutun sahibi birinci dereceden akrabanız olmaması gerekiyor. Birinci dereceden akranız ise kredi başvurunuz onaylanmayacaktır. Neden diye soracak olursanız, bankaların yüksek tutardaki nakit ihtiyaçlarını gidermek için bu yönteme başvuran kişilerin önüne geçmek amacıyla konut kredisi vermeye yanaşmamaktadır.

Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi aldığınızda hesaplamalar banka tarafından sizlere liste olarak iletilecektir. düşük faizli konut kredisi faiz oranı %1,89 ile ING bank olduğunu iletmiştik. İNG bank üzerinden konut kredisi hesaplama işlemini yapalım. İNG bank üzerinden 200.000 Türk Lirası kredi çekecek olan kişinin aylık taksit tutarı 4.227  Türk Lirası olacaktır. Kredinin toplam geri ödemesi ise 509.088 Türk Lirasıdır.  10 yıl üzerinden hesaplaması yapılan kredinin faiz oranı %1,89 olarak alınmıştır. Bu durumda bankanın sizden 10 yıl içerisinde alacağı faiz oranı 307.227 Türk Lirasıdır.

Konut kredisi hesaplama işlemleri için diğer tutarları banka üzerinden yapabilirsiniz. Bankanın müşteri temsilcisi veya şubelerinden detayları öğrenebilirsiniz.

 

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]