En Uygun İhtiyaç Kredisi 2019

tarafından
175
En Uygun İhtiyaç Kredisi 2019

Doların artması ve bankaların dış borçlarının artması buna bağlı olarak faiz oranlarının yükselmesi ile  en uygun ihtiyaç kredisi 2019 yılı sonrasında  değişkenlik göstermesi beklenmektedir. Kişiler hayatlarının her durumunda bazı şeylere ihtiyaç duyarlar. Bunlar ister günübirlik yapmış olduğumuz turlar, tatil planları, eğitimler, evlilik gibi ihtiyaç duyulan bu durumların hepsi maddiyata bağlıdır. Belirttiğimiz bu örnekleri çoğaltabiliriz. Bu örnekler maddiyata bağlı olunca bankaların tüketicilere sunduğu kredilere ihtiyaç kredisi olarak adlandırıldı.  En düşük miktarlar için bile bankadan kredi kullanabiliriz. İhtiyaç kredisi özelliği başvuru yaptığımızda az evrak talep edilmesi, kefil istenmemesi ve başvuru yaptığımızda sürecin hızlıca gerçekleşmesidir.

İhtiyaç kredilerine başvurmak oldukça kolaydır. Telefonlarda kullandığınız bankaların mobil bankacılık uygulaması ile hesabınıza para anında yatırılıyor. Sadece bir kaç şartı yerine getirmeniz yeterlidir. Başvuru için pek çok alternatif yol var. Sizde bu yollardan herhangi birini seçerek istediğiniz hesaba kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Birden fazla ihtiyaç kredisi de alabilirsiniz. Bu ihtiyaç kredileri gelirinize bağlı olup, geliriniz yüksek ise kampanyalardan yararlanırsınız. Geliriniz düşük ise banka tarafından hesaplamalar yapılıp duruma göre kredi verilmektedir. İhtiyaç kredisi hakkında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Bu önemli duruma faiz oranı diyebiliriz. Yazımızın devamında sizlere ihtiyaç kredisi içerik ve oranı hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

[ilgiliicerik icerik_id=”457″]

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Sizlere diğer yazılarımızda bankalara özel ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgiler vermiştik. Bu bilgileri tek bir başlık altında toplayıp faiz oranlarını detaylandırmak istiyoruz. Faiz oranlarının yükselme sebebini dolar kurunun artışına bağlamıştık. Tüm bankaların faiz oranlarını attırması krediyi kullanmak zorunda kalan tüketicilerin canını haliyle oldukça sıkmaktadır.  Faiz oranların artması sadece tüketicilerin değil, esnaf, sanatkar, satıcı ve alıcı her türlü ticaret alanda faaliyet gösteren kişileri de etkiledi. Dolar yükselişine bağlı bankaların dış etkenlere borcu artması sadece ihtiyaç kredisi değil, konut ve taşıt olmak üzere diğer tüm kredilerin faiz oranlarını etkilediğini söyleyebiliriz. Bu yükselişten en çok konut kredisi ve otomobil kredisi etkilendi. İhtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yılı için oldukça merak edilirken geçtiğimiz yıllarda kredi oranlarında görülen faiz rakamları %1,60 seviyelerindeyken şu an ise %2,70 oranlarında bankadan bankaya değişkenlik gösteriyor.

Faiz oranları yıl içerisinde %70 artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu artış nedeniyle tüketiciler kredi kullanmak zorunda olsa bile iki kez düşünüyor. Geçtiğimiz yıllarda ise bankalar tarafında rekabet oldukça fazlaydı. Taleplerin artık daha az olması bankalar tarafında da durgunluğa neden olmaktadır. Durum böyle olunca faiz oranlarında değişkenlik beklendi ancak herhangi bir yenilik çalışması yapılmadı. 2019 yılı içerisinde ihtiyaç kredisi faiz oranlarında değişkenlik beklenmiyor. Sizlere bankaların belirlemiş olduğu güncel ihtiyaç kredisi oranlarını aşağıda aktarmak istiyoruz.

 • ING Bank İhtiyaç Kredisi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,09
 • Fibabanka Yıldız Kredi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,75
 • Ziraat Bankası Ziraat Kredi Paketi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,27
 • Akbank Direkt Kredi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,67
 • Vakıfbank Sonbahar Kredisi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,39
 • HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,65
 • ING Bank Dijital Kredisi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,39
 • Türkiye İş Bankası Yeni yıl kredisi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,60
 • ICBC Bank Hesaplı Kredi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,40
 • Enparacom Masrafsız İhtiyaç Kredisi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,49
 • Burgan Bank Dijital İhtiyaç Kredisi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,59
 • Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi minimum 3 ay / maksimum 36 ay faiz oranı %2,55

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Kişiler genellikle daha önce çalıştıkları bankaların oranlarını araştırma yapıp başvuru yapıyor. Bu durumun nedeni ise bazı bankalar çalıştıkları müşterilere kampanyalar yapıp daha uygun oranlar sunabilmektedir. Maaş hesabınız kredinizi alacağınız bankada bulunuyorsa daha hızlı öncelik sağlanmaktadır.  Yukarıda size ilettiğimiz bankalar içerisinde en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yılı dahil İNG Bank yüzde 2,09 ardından ise Ziraat Bankası yüzde %2,27 oranıyla gelmektedir. Bu iki banka diğer bankalara göre ihtiyaç kredisini daha uyguna vermektedir. Talep ettiğiniz takdir de size en yakın banka şubesine giderek veya bankanın web sitesi, İnternet mobil uygulamasından başvurunuzu yapabilirsiniz. En yüksek faiz oranına sahip banka ise Fibabank olduğu görülmektedir. Faiz oranı yüzde 2,75 ile oldukça dikkat çekiyor. Başvuru yapmadan önce geri ödemesinin bütçenize uygun olan bankayı seçmeniz daha iyi olacaktır. Faiz oranlarına dikkat ederek ilk önce maaş hesabı kullandığınız bankanın teklifini dinleyebilirsiniz. Eğer faiz oranı veya geri ödemesi yüksek gelirse diğer bankaların tekliflerini dinlemekte fayda var. Kişilerin ihtiyaçları için kullandığı krediler önemlidir. Hesaplamamızı iyi yapmazsak eğer ihtiyaçları gidermek için kullandığımız bu krediler ileride canımızı sıkabilir.

[ilgiliicerik icerik_id=”567″]

İhtiyaç Kredisi Şartları 2019

Kredi hesaplama işlemlerinize dikkat etmeniz gerektiğini iletmiştik. Bankalar kişilere kredi verirken belli bir risk değerlendirmesi yaparlar. Bu değerlendirme sonuçları her banka için değişkenlik gösterse bile, kriterler genelde aynıdır.  Bankalar ihtiyaç kredisi vermeden önce incelediği noktaları sizlere iletelim.

 1. Hali hazırda ödemesini yaptığınız kredinizin olup olmadığı kontrol edilir ve 5 yıl içerisinde kredi hesaplarınızın, kredi kartları, bireysel kredilerin durumu incelenir.
 2. Daha önce kullanmış olduğunuz kredilerin geri ödeme performansına bakılır. Gecikme veya aksama olmaması gerekiyor.
 3. Kefil olduğunuz hesaplara bakılır.
 4. Kredinize kefil göstereceğiniz kişinin kredi riski ve ödeme performansına bakılır.
 5. Gelir ve gider durumunuz incelenir.
 6. Geçmiş döneme ait ödenmiş veya ödenmemiş faturalarınız kontrol edilir.
 7. Banka mevduatlarınız ve süreleri kontrol edilir.

Bankalara yapılan kredi başvuruları ön onay aşamasında ret edilebiliyor.  Ön onay başvurusundan geçmek için yukarıdaki şartları sağlamanız yeterli olacaktır. Ödemelerinizi düzenli yapmanız önemlidir. İhtiyaç kredisi şartları 2019 hakkında sormak istediğiniz soruları yorumlarda belirtmekten çekinmeyin.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]