0

Bankalar emekliler için faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Yalnız bu faizsiz krediden niyet faiz  oranının %1 ‘in altında olmasıdır. Finans uzmanlarına göre %1 oranının altında ki faiz faiz olarak sayılmamaktadır. Özellikle bankalar kendi bankalarından emekli maaşını alan emekliye faizsiz kredi kampanyaları düzenlemekte ve çok uygun ödeme koşulları ile kredi sunmaktadır.

Bankalar Neden Faizsiz Kredi Vermez?

Bankaların faizsiz kredi verebilmesi için kamu otoritesinin bankada oluşacak cari açığı karşılaması gerekir. Bu cari açığın sebebi sürekli artan enflasyon oranları ile paranın değerinin sürekli değişmesi. Yani bugünün 100 TL si 3 sene sonra bugünkü kadar değerli olmayacak. O halde banka buna tedbir olarak ve kendi kazancınıda hesaplayarak Kredi almak isteyenlere bir ödeme planı çıkarır.

Emekli Banka Müşterilerinin Avantajları

Bankalar emekli müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlar genel olarak emekli maaşının o bankaya taşınması veya bankada otomatik ödeme talimatı verilmesiyle oluşur. Haberlerde sürekli çıkar Emekli maaşınızı getirin size kredi kartı verelim veya düşük faizli kredi verelim diye tekliflerde bulunurlar. Bu dönemsel teklifler bazen gerçekten çok düşük faiz oranlarıyla olabiliyor.

emekliye kredi, emekliye faizsiz kredi, PTT Bank Kredi kampanyaları

Devlet bankaları Emekli müşterilerine karşı oldukça hassas. Dönemsel olarak gerçekten yok denecek kadar az faiz oranlarıyla kampanyalar yürütebiliyorlar. Halkbank Ziraat Bankası Vakıf Bank ve PTT Bank devlet bankalarıdır. PTT bank kredi kampanyaları arasında sürekli emekli maaşını taşıyana bin veya iki bin TL kadar faizsiz kredi imkanı yer alıyor.

Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Bazı bankalar faiz yerine kar payı ile kredi vermektedir. Bu kredileri verirken emekli müşterilerinden bazı şartları yerine getirmeleri beklenir.

  • 75 yaş altında olmak
  • Başka kredi borcu olmaması
  • Taksitleri maaşın %70 oranının altında olması

Fibabanka: emekli müşterilerine 3000 tl krediyi 0 faizle 3 yıl sabit ödemeli olarak sunan ilk bankadır.

Denizbank: Denizbank 1000TL masrafsız krediyi faizsiz olarak müşterilerine veriyor. Bunun için bir deniz bank mevduat hesabı açmanız ve 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor. 12 ay vadeli bu kredi aylık 83 tl sabit ödemeyle geri ödeniyor.

emekliye kredi, emekliye faizsiz kredi, PTT Bank Kredi kampanyaları

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Diğer Bankalar

  • Ziraat Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalar kar payı ile emekliye kredi vermektedir. Katılım bankaları faiz yerine kar zarar üzerinden işlem yapmaktadır. Bu bankaların nasıl işlediğine dair detaylı bilgi almak isterseniz bir şubeye danışabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansci

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir