Emekliye Faizsiz Kredi 2019

tarafından
108
Emekliye Faizsiz Kredi 2019

Emekliye faizsiz kredi 2019 başlıklı yazımızda sizlere emekli kredisi hakkında detayları iletmek istedik. Emekli olan kişiler maaşlarının yetmediği durumlarda kredi çekmek isteyebilirler. Bankalardan sunulan bu kredilerin düşük faizli olanları mevcut ancak düşük faizli yerine faizsiz kredi günümüzde en çok araştırılan konuların başında yer almaktadır. Aldıkları maaşı düşük olan kişiler, bir de faizi yüksek kredi alınca geri ödemede sorun yaşayabilirler. Bizde faizsiz nasıl kredi alınır sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

İhtiyaç doğrultusunda kullanılmak istenen kredi ile herhangi ürün alınıp, seyahat ve tatile gitmeyi düşünülüyorsa eğer faizsiz kredi hizmeti sunan daha önceki yazılarımızda detaylarını ilettiğimiz 5 tane katılım bankası bulunuyor. Katılım bankaları ihtiyaçlarını 48 ay vade ile finanse etmektedir. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar 2019 isimleri aşağıda bulabilirsiniz.

 1. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 2. Türkiye Finans Katılım Bankası
 3. Albaraka Türk Katılım Bankası
 4. Ziraat Katılım Bankası
 5. Vakıf Katılım Bankası

İlettiğimiz bu bankalar kar yapı oranları üzerinden işlem yapmaktadır.

Emekliye Sıfır Faizli Kredi 2019

Günümüz itibari ile emekliye sıfır faizli kredi 2019, sıfır kar paylı kredi veren banka bulunmamaktadır.  Yukarıda ilettiğimiz Katılım Bankası aracılığı ile faizsiz kredi alınabilir. 2019 yılı içerisinde faizsiz kredi gelişmelerini takip ediyor olacağız. Faizsiz kredi bulmanın tek yolu ise emekli yerine faizin kamu otoritesi tarafından karşılanması ile gerçekleşebilir. Bu uygulama günümüzde mevcut değil ve uygulamaya koyulması da zor gözükmektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”366″]

Emekli Kredi Kullanma Şartları 2019

Emekli bireylerin kredi kullanması için bankaların uygulamış olduğu bazı şartlar bulunuyor. Bu şartları yerine getiremediğiniz sürece banka tarafından krediniz onaylanmıyor. Kredi şartları hakkında tüm detaylı bilgileri size aşağıda maddeler halinde iletiyoruz.

 1. Daha önce kullanmış olduğunuz kredilerle alakalı herhangi yasal veya idari takibi olmaması gerekmektedir. İdari takibiniz olursa eğer banka tarafından kredi verilmeyecektir.
 2. Emekli olup 80 yaş üzerindeyseniz eğer kredi verilemiyor. Tüm bankalar tarafında bu şekilde prosedür uygulanmaktadır.
 3. Emekli olan kişi çalışıyorsa resmi geçerliliği olan belgeyi kanıtlaması gerekiyor.
 4. Başvuracağınız kredi talebinin ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeyi, taşıt kredisinde ise 48 ay vade süresini geçmemesi gerekiyor.
 5. Talep edilen taksitlerin emekli maaş gelirinizin yarısını geçmemesi gerekiyor.
 6. Bankaya ipotek verilecek ise eş rızasının olduğuna dair yazı olarak bankaya verilmesi gerekmektedir.

Bu şartları sağladığınız takdir de bankalardan kredi alabilirsiniz. Emekli kredi kullanma şartları 2019 yılı da dahil bu şekildedir.

Emekliye Sıfır Faizli Kredi 2019

Emekli Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Bireysel kredilerde olduğu gibi emekli kredilerinde de bir takım belgeler istenmektedir. Bu belgeler bankalar tarafından tüm müşterilerden istenildiğini daha önceki yazılarımızda belirtmiştir. Emekli kredi başvurusunda istenen belgeler listesini size maddeler halinde tekrar iletelim.

 1. Emekli maaşı aldığına dair aylık döküm listesi,
 2. İkametgah belgenizin bankaya iletilmesi,
 3. Konut kredisi için başvuru yapıyorsanız tapu fotokopisi iletilmesi,
 4. Araba alacaksanız ruhsat fotokopisi veya faturasının iletilmesi,
 5. Emekli olup kira, emekli çalışma belgesi vb gibi ek geliriniz var ise bankaya iletilmesi,

Belirttiğimiz belgelerin iletilmesi yeterli olacaktır. Krediyi maaş aldığınız bankadan kullanacaksanız eğer emekli aylık dökümü ve ikametgah belgesini iletmenize gerek kalmayacaktır. Hali hazırda bu bilgiler zaten bankanızda mevcuttur.

Bireysel kredi işlemlerinde sigorta yaptırmaya bağlılığı bulunmamaktadır.  Bankalar faiz oranı farklı olarak aynı ürünü sigortalı ve sigortasız olarak tüketicilere sunmaktadır.  Emekliler için bu durum biraz daha farklı.Emeklilerin yaşı gerekçe gösterilmektedir. Emekli bireylerin yaşı dolayısıyla bankanın kredi kullandırdığında riskinin fazla olmasıdır. Hayat sigortası yaptırmak zorunlu değil. Kişinin kendi hür özgür kararına bağlıdır ancak sigorta yaptırmayan emekli kişilere bankalar genelde kredi kullandırma yanaşmıyor. Kredi işlemlerinin hızlandırılması için hayat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]