Eft Ücretleri

tarafından
142
Eft Ücretleri

2019 EFT ücretleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Hesapta bulunan paranızı farklı bir banka hesabına göndermek için EFT işlemi yapmak istediğinizde bankaların EFT ücretleri değişkenlik gösteriyor. Bizde bu yazımızda bankaların 2019 yılı içerisinde uygulamış olduğu EFT ücret detaylarını ileteceğiz. İş Bankası,  Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bankası, Yapı Kredi, eft ücretleri ne kadar?

Akbank EFT ücreti 2019

Akbank müşterileri şube üzerinden yapacağınız havale işlem ücret 40 TL olarak belirlenmiştir.  Akbank Direkt üzerinden havale işlemi yapmak istiyorsanız 3 TL, ATM üzerinden yapılan havale işlemlerine ise 12 TL ücret alınmaktadır.

Akbank üzerinden başka bankalar ile yapılacak işlemlerde EFT ücreti alınıyor. Şubeler üzerinden EFT para transfer işlemi yapmak istiyorsanız 70 TL, Akbank Direkt (internet bankacılığı) üzerinden yapılan eft işlemine ise 6.75 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. ATM üzerinden vereceğiniz EFT talimatına ise 18 TL ücret alınıyor. Bu duruma ek olarak Akbank, T.C Danıştay İdari Hava Daireleri Kurulu tarafından verilen karara uyarak, tüketicilerden herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti almayacağını da ifade etmiştir.

Ziraat EFT ücreti 2019

Türkiye’nin en büyük müşteri potansiyeline sahip Ziraat bankası müşterileri, ATM üzerinden havale yapmak istiyorsa 8 TL, Şube üzerinden yapılan havale işlemine 250 TL ve üstü havaleler için geçerli 30 TL, İnternet Bankacılığı üzerinden yapılan havale işlemine ise 2 TL ödemek zorundadır. Bu duruma ek olarak mobil bankacılık kullanıp havale yapan kişiler ise 1,75 TL işlem ücreti ödemesi gerekiyor. Havale ücretleri bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir.

Ziraat EFT ücreti 2019 detayları ise  ATM üzerinden EFT talimatı verecekseniz 10 TL, şube üzerinden verilen talimatlar için 40 TL, İnternet, Mobil Bankacılık üzerinden yapılan işlemler için 4,50 TL ücret ödemek zorundasınız. 2019 güncel işlem ücreti banka tarafından bildirilmiş olsa bile yıl içerisinde değişiklik gösterebilir. Ziraat bankasında vadesiz hesabınız varsa işlem hacmine göre hesap işletim ücreti alınmıyor. Her 3 ayda bir alınan 20 TL’lık işlem ücreti ise yıllık 80 TL rakama tekabül etmektedir.

Halkbank EFT ücreti 2019

Halkbank müşterilerinden alınan havale işlemleri için şubeleri tercih edecekseniz 26 TL, İnternet, mobil bankacılıktan havale yapmak istiyorsanız 1,45 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Çağrı merkezini kullanıp havale yaptırmak istiyorsanız 3,33 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

Halkbank EFT ücreti 2019 detayı ise şube üzerinden eft işlemi yapmak istiyorsanız 53 TL ödemeniz gerekiyor. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden yapılan eft işlemleri için 3.33 TL, EFT işlemi için çağrı merkezini kullanmak istiyorsanız 4.76 TL ödemeniz gerekmektedir. Bankaların uygulamış olduğu prosedürler gereği Halkbank da müşterine uyguladığı prosedür gerece aylık hesap işletim ücreti almaktadır. Aylık olarak alınan hesap işletim ücreti 6.75 TL, yıl sonunda ise hesaba 78 TL olarak yansıyor.

Yapı Kredi EFT ücreti 2019

Yapı Kredi müşterileri EFT yapmak istiyorsa belli bir miktarda işlem ücreti ödemesi gerekiyor. İnternet bankacılığından ve mobil bankacılık üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için 6,75 TL oranında ücret alınmaktadır. EFT işlemleri için alınan ücret havale içinde alınmaktadır. Mobil bankacılık üzerinden yapacağınız havale işleminde 2,85 TL, telefon bankacılığından yapacağınız işlemlerde ise 9,25 TL alınmaktadır. ATM üzerinden yapılan havale işlemine ise 12 TL alınıyor. Bu duruma ek olarak Yapı Kredi Bankası hesap işletim ücreti almaktadır. Özellikle müşterilerinin en çok şikayet ettiği konulardan birisi olan hesap işletim ücreti için 64,50 TL ödenmesi gerekmektedir.

İş Bankası EFT ücreti 2019

Kişiler, İş Bankasından eft yapmak istemeleri durumunda ödemeleri gereken ücret bulunuyor. Şube üzerinden hesaptan hesaba havale yapacaksanız 35 TL, Hesaptan isme işlem yapacaksanız eğer 45 ile 520 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. İnternet ve mobil şube üzerinden yapılan havale işlemlerinde ise 2,20 TL, ATM üzerinden yapılan transfer işleminde ise 9 TL ücret ödenmesi gerekmektedir.

EFT ücretleri ise  ATM üzerinden 12 TL ödenmesi gerekmektedir. Her 6 ayda bir de hesap işletim ücret ödenmesi gerekiyor. 96 TL olan hesap işletim ücreti yıllık 192 TL’dir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]