0

Öncelikle kredi sicilinizi sorgulayabileceğiniz bir çok kanal vardır . Bunlardan bir tanesi de E devlet üzerinden ücretsiz olarak rahatlıkla sorgulayabileceksiniz . E devlet üzerine giriş yapabilmek için en yakın PTT ‘ye giderek öncelikle E devlet şifresi almanız gerekmektedir .

E-devlet Şifresi Nasıl Alabilirim ? 

Kimliğiniz ile birlikte gittikten sonra 2 TL karşılığında şifrenizi alabileceksiniz . Bu aldığınız şifreyi öncelikle değiştirmenizi öneriyoruz. Çünkü genelde bu verilen şifreler unutulmakta ve sonrasında tekrar PTT’ye giderek yeni şifre almanız gerekmektedir . Bunun içinde ücretleri katlanarak devam etmektedir .

[ilgiliicerik icerik_id=”1132″]

 

Şimdi Gelelim Kredi Notunuzu Sorgulama Kısmına 

https://www.turkiye.gov.tr/ Adresine giriş yaparak TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazıyorsunuz . Arama motoru bölümüne Risk Merkezi Raporu Oluşturma yazıyoruz. Daha sonrasında ise , çıkan sayfaya tıklıyoruz . Sol üst köşede yer alan Yeni Başvuru butonuna tıkladıktan sonra raporunuz oluşturuluyor . Türkiye bankalar birliği ile yapılan bu raporlama da cep telefonunuza gelen şifreyi yazıyorsunuz . Sonrasında karşınıza çıkan dökümanı açabilmek için güvenlik kodu ve cep telefonunuza gelen şifreyi yazmanız gerekmektedir .

Raporunuz oluşturulduktan sonra , cep telefonunuza SMS olarak bildirimi sağlanıyor ve sizde detaylı olarak görüntüleyebiliyorsunuz .

Kredi Raporu İçerisinde Hangi Bilgiler Mevcut  ?

  • Hangi bankalardan ne kadar kredi çektiğiniz ?
  • Bu zamana kadar kullandığınız kredi kartları ve kullanım limit bilgileriniz .
  • Kapattırdığınız kredi kartları ve bu kartlarda ki ödeme detaylarınız . ( düzenli ödeme ve düzensiz ödeme olarak görebilirsiniz )
  • Kredi Notunuz ( En önemlisi)

 

 

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansci

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir