Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

tarafından
149
Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi puanınız sizin bankayla olan alışverişinizin bir özetidir. Bankalarla yaptığınız borç anlaşmalarında bu puanlar yükselip düşebilir. Vaktinde ödenen kredi kartı borçları -kredi taksitleri puanınızı yükseltirken kredi limitinizde yükselir. Eğer borçlarınızı vaktinde ödemezseniz ve sadece asgarisini ödeyerek ötelerseniz o zamanda krediniz düşer. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar aracılığı ile kredi başvurusu yapmanız gerekir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, sizin bankaların kredi ürünlerini kullanım alışkanlıklarınıza göre düzenlenen bir puanlama sistemidir. Bankalara kredi için başvurduğunuzda ekranlarında sizin taksitleriniz ödeme alışkanlıklarınız tablolar halinde görüntülenir buna göre banka personeli sizin hangi risk grubunda olduğunuzu görür.

Eğer avukata düşmüş bir banka borcunuz varsa sizin borç ödeme konusunda yanlış bir tutum izlediğiniz anlaşılır. Yasal takibe giren borçlar nedeniyle de kara listede görünürsünüz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Eğer daha önce hiçbir bankayla olumsuz bir ilişiğiniz yoksa , fakat henüz bankacılık ürünlerinden kullanmadığınız için kredi notunuz düşük gözüküyor olabilir. Kredi notunu yükseltmenin en basit yolu düşük limitli bir kredi kartı almak ve aylık ödemeleri düzenli gerçekleştirmek. Eğer bir aracınız veya eviniz varsa ipotek ettirip kredi kullanabilirsiniz.

İki tür puanlama modeli vardır. Birisi hesap hareketlerini izler bir diğeri faturaları ödeme alışkanlığınızı. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız uzman yardımı almayı düşünebilirsiniz. Bu kredi danışmanları size ne yapmanız gerektiğini hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini söyleyebilir. Böylece kısa zamanda yüksek puanlara çıkabilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Nedir? Nasıl Öğrenilir 2020?

Bazı bankalar müşterileriyle ilişkilerine daha çok önem verir ve onların finans dünyasında yolunu açmak ister. Onlara gerekli ürünleri sunmak ve kalıcı olarak bünyesine katmak o bankaların amaçları arasındadır.  Böylece müşterileri ile ilişkilerinde onlara yeni pencereler açarlar. Bir anlamda müşteri için danışmanlık yapmış olurlar. Bankanın temel prensiplerine bağlı kalarak inisiyatif kullanabilirler.

Normal şartlarda bir müşteri önce kredi kartı kullanıp güvenilirliğini kanıtlaması gerekirken sizin kararlı yapınız mutlaka bankacınızda olumlu bir etki uyandıracaktır. Böylece size iyi alternatifler sunulabilir. Şirketlerin politikaları çoğu zaman çalışanlar tarafından olumlu olarak esnetilebilir.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar;.

 • Halkbank
 • Ziraat
 • Vakıfbank
 • Garanti BBVA
 • FinansBank
 • Burgan Bank
 • ICBC
 • FİBABANKA
 • AlternatifBank
 • CıtıBank
 • AkbankDırect

Bu bankaların bazılarının Türkiye’de pek fazla şubesi yoktur. Bu küçük çaplı bankaların müşterilerine daha cömert davrandığı bilinen bir gerçektir. İkinci olarak 2020 pandemi döneminde devlet ve özel bankalar temel ihtiyaç kredisi adı altında hızlı krediler vermektedir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]