Doğum Yardımı Sorgulama 2019

tarafından
128
Doğum Yardımı Sorgulama 2019

Doğum yardımı sorgulama 2019 yılı içerisinde nereden yapılacağı vatandaşlar tarafından oldukça merak edilmektedir.

E-Devlet sistemi yeni hizmetlerle genişlerken, sisteme eklenen bir diğer hizmet ise doğum yardımı olmuştur. E-Devlet üzerinden doğum yardımı başvuru işlemlerinin eklenmesi sonrası bu hizmet ile ilgili durumları kontrol edebilmeniz daha kolay hale gelmiştir. En çok merak edilen konuların başında yer alan doğum yardımı sorgulama işlemlerine ait yapmış olduğunuz itirazların sonuçlarını da e-devlet sistemi üzerinden görebileceksiniz. Bu işlem için E-devlet sisteminde kimlik doğrulaması yaptıktan sonra TC Kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Sisteme giriş sonrası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hizmetlerine gidip “Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama” seçeneğine tıklayarak başvuru sonucunun detaylarını öğrenebilirsiniz.

Doğum yardımı başvuru 2019 yılında nereden yapılır? Başvuru dilekçesi hakkında tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1645″]

Doğum Yardımı Başvuru 2019

Doğum yardımı almak isteyen yeni çocuk sahibi olmuş vatandaşlar ikamet ettikleri illere bağlı olan Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne müracaat ederek başvuru işlemi yapabilirler. Doğum yardımı başvuru 2019 işlemleri E-devlet sisteminden veya herhangi bir online platform üzerinden yapılmıyor. Başvuruları direkt il müdürlüklerine giderek yapmanız gerekmektedir. Bu duruma dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Başvuru yapabilmeniz için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların detaylarını sizlere aktaracak olursak eğer;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor.
  • Doğum sırasında ve sonrasında anne ve bebeğin yaşıyor olması,

Doğum parası almanız için yeterli olacak şartlardır.

Doğum Yardımı Başvuru 2019

Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi 2019

Doğum yardımı başvurusu için dilekçe yazmanız gerekiyor. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlükleri’ne müracaat ettiğinizde sizden bazı evraklar istenecektir.

  • Anne nüfus cüzdanı fotokopisi olması gerekiyor.
  • Başvuru gerçekleştiren ebeveyn baba ise babanın kimlik fotokopisinin iletilmesi,
  • Doğum yapılan hastane tarafından verilmiş doğum raporunun iletilmesi,
  • İl Müdürlüğü yetkileri tarafından verilen başvuru dilekçesi,

Evrakları ile başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1628″]

Doğum yardımı başvuru dilekçesi 2019 

 

Doğum yardımı başvuru dilekçesi 2019 

Doğum yardımı Devlet tarafından doğum yapan kişilere tanınan haktır. Bu haktan TC vatandaşı doğum yapan herkes yararlanabilir. Gerekli tüm ödenekler devlet tarafından karşılanıyor. Devletin sunmuş olduğu bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız yazımızda belirtmiş olduğumuz başvuru işlemleri bilgisine sahip olup size en yakın Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na talebinizi iletebilirsiniz. Bize sormak istediğiniz soruları yorumlarda iletirseniz tüm sorularınızı cevaplayabiliriz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]