0

Diğer yazılarımızda belirttiğimiz kredilerin yanı sıra bu sefer sizlere devlet destekli faizsiz ihtiyaç kredisi 2019 adı altında yer alan detayları ileteceğiz. Pek çok tüketicinin ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığını iletmiştik. Türkiye genelinde ise rekabet içerisinde olan bankalar kredi kampanyaları yapıyor. Özellikle son yıllarda devlet desteklerinin artmasıyla beraber birçok kurum faizsiz krediler vermeye başlamıştır. Devlet tarafından sunulan destekli ihtiyaç kredileri vatandaşlara pek çok avantajı vardır. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumun düzeltilmesi atılan en büyük adımlardan bir tanesidir. Bunun nedeni ise devlet teşvikleri aracılığıyla verilen faizsiz krediler, girişimlerin yatırım yapmasına olanak sağlamaktadır. Yatırım yapan girişimciler zamanla ekonomiye katkı sağlaması bekleniyor.  Bu krediler devlet ve girişimci ve tüketiciler açısından oldukça önemlidir. İki farklı faizsiz kredi veren kurum bulunmaktadır. Devlet destekli ihtiyaç kredisinin nereden veya nasıl alabileceğinize dair sizlere yazımızın devamında detaylı bilgi vereceğiz.

Özel Bankalardan Devlet Destekli Krediler

İki farklı faizsiz kredi seçeneği olduğunu iletmiştir. Bu durumda ilk seçenek banka kurumlarından alınan kredilerdir. Bankalar tarafından düşük faizli veya faizsiz kredi imkanları sunuyor. Faizsiz krediler her zaman tüketicilere sunulmasa düşük faizli kredi imkanları tanınmaktadır. 2018 yılı içerisinde bankalar kampanya yaparak kredi faiz oranları 0,96’lara kadar indirmişti. Faizler düşük olursa eğer çekeceğiniz miktar için fazladan faiz tutarı ödemezsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”359″]

Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi Veren Katılım Bankası

Katılım bankaları kişilerin başvurma durumunda kredi şartlarını kontrol edip kredi imkanı sağlamaktadır. Faiz yerine sadece kar payı alınmaktadır. Kredi için faiz ödemez, sigorta masrafı ve kredi masrafı ücreti alınır.  Bankaların sunmuş olduğu faizsiz kredi kampanyalarının amacı ekonominin gerilemesi ve banka müşteri potansiyelinin artmasıdır. Bankadan çekilen kredilerin sicil notuna bağlı olduğunu iletmiştik. Geçtiğimiz günlerde HSBC Bank müşteri potansiyelini arttırmak için kredi notu 800 civarında olan yani riskli grupta yer alan kişilere kredi imkanı vermişti. Böylelikle müşteri potansiyelini arttırmış oldu.  Bu vermiş olduğumuz bilgi devlet destekli ihtiyaç kredisi adı altında değil bankanın tamamen uyguladığı özel kampanyadır. 5 farklı katılım bankası bulunmaktadır. Bu katılım bankaları ise Albara Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım bankasıdır.

Devlet Destekli Faizsiz Krediyi Kimler Alabilir?

Devlet destekli faizsiz krediler projelere göre değişmektedir. Devlet destekli faizsiz kredilerden tüm girişimciler yararlanabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse eğer çiftçi, esnaf, sanatkar, işçi, memur gibi pek çok kişi kullanabilir.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Devletin sunmuş olduğu bu kredileri birden fazla alanda kullanabilirsiniz. Sizlere devlet destekli kredilerin kullanabileceği alanları aşağıda maddeler halinde iletiyoruz.

  • İş yeri açmak için devlet destekli kredi,
  • Faizsiz devlet destekli konut kredisi,
  • Faizsiz devlet destekli taşıt kredisi,
  • Hayvancılık için hibe kredisi,
  • Devlet destekli  tarım kredisi,
  • Çiftçilere sağlanan krediler,
  • Esnaflara sağlanan krediler,
  • Girişimci Kredileri,
  • İnşaat firmaları için devlet destekli krediler

Yukarıda belirttiğimiz krediler girişimciler için verilmektedir. Krediyi kullanacak kişilerin ekonomiye katkı da bulunması beklenmektedir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir