Çin Asgari Ücret 2019

tarafından
150
Çin Asgari Ücret 2019

Çin Asgari Ücret 2019

Çin’de çalışmayı düşünen birçok insan için Çin asgari ücret 2019 konusu oldukça büyük bir önem arz ediyor. Çin’de asgari ücret uygulaması bulunuyor ancak bu ücret Çin’in eyaletlerine göre değişiklik gösteriyor.  Örneğin Şangay’da asgari ücret 2300 RMB olmasına rağmen Qinghai eyaletinde asgari ücret yalnızca 1270 RBM tutarında uygulanıyor. Dolayısıyla birçok insan asgari ücretin en fazla olduğu Şangay’da çalışma talebinde bulunuyor. Ancak birçok ülkede olduğu gibi Çin’in eyaletleri arasında da yaşam maliyetleri farklılık gösteriyor. Örneğin Türkiye’de tek bir asgari ücret uygulaması olmasına rağmen bu ücretle İstanbul gibi yaşam maliyetinin yüksek olduğu bir şehirde yaşayabilmek oldukça zorken daha küçük şehirlerde yaşayabilmek daha kolay olabiliyor. Dolayısıyla Çin’de çalışmak ve yaşamına orada devam etmek isteyen birçok insanın asgari ücretle beraber o eyaletteki yaşam maliyetlerini araştırarak karar vermesi gerekir.

 

 Çin Asgari Ücret Ne Kadar 2019

Çin’de 2019 yılının girişinde yapılan asgari ücret düzenlemeleri farklılık gösterdi. Örneğin Çin’in bazı eyaletlerinde asgari ücrete enflasyon oranında zam yapılırken, enflasyon oranından daha düşük ve daha yüksek zam yapılan eyaletlerde söz konusu olmakta. Dolayısıyla Çin’in asgari ücret düzenlemeleri oldukça komplike bir şekilde meydana geliyor. Bu yüzden Çin asgari ücret ne kadar 2019 sorusunun tek bir cevabı bulunmuyor. Bu sorunun cevabı farklı eyaletler için farklı tutarlar olarak karşımıza çıkıyor. Bazı şehirlerse asgari ücret uygulaması konusunda oldukça sıkıntılı bir seyir izliyor. Örneğin asgari ücretin en düşük olduğu Qinghai eyaletinde 3 yıldır herhangi bir düzenleme yapılmamaktadır. Dolayısıyla bu eyalette yaşayan vatandaşların geliri artan enflasyon karşısında erimeye devam etmektedir. Bu insanlar Çin’de reel geliri, alım gücü en düşük olan insanlardır.

[ilgiliicerik icerik_id=”2007″]

Çin Çalışma Vizesi 2019

Çin’de çalışmak için gerekli olan vizeyi alabilmek için birtakım şartları yerine getirmek gerekmektedir. Öncelikle Çin’de çalışmak istediğiniz firmanın sizin adınıza çalışma vizesini alması gerekmektedir. Ancak bu süreçte sizin de belirli belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Örneğin eğitim belgelerinizi ve CV’nizi hazırlamanız gerekmektedir. İlgili firmanınsa iş sözleşmesi, maaş bordrosu ve çalışacağınız pozisyonu gösteren bir belgeyi hazırlaması gerekmektedir. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey Çin konsolosluğuna başvuru yapmaktır. Başvurudan sonraysa mülakata girmeniz gerekmektedir. Başvurunun olumlu sonuçlanması halindeyse vize için gerekli lan harç tutarını yatırarak Çin’de çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Böylece sizlere Çin çalışma vizesi 2019 hakkında gereken bilgileri sunmuş olduk.

 

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]