Borç Kapatma Kredisi Nedir?

tarafından
184
Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Bankalarla alışverişi olan vatandaşlar cazip kredi ve kredi kartı avantajlarından sürekli faydalanır. Bu sayede bankalar bu kişilerin kredi notunu yükseltir ve kredi kartı limitleri sürekli güncellenir. Kredi borçlarınız çok fazla bankaya dağılmış ya da ödemekte zorlanıyorsanız borç kapatma kredisi kullanarak tek bir bankada toplayabilirsiniz.

Ödemelerini düzenli yapan müşterilere bankalar her zaman yeni kredi teklifleri için çağrı yapabilir. Bir süre sonra vatandaşlar artan taksit sayısıyla ve taksitlerin ödemeleriyle baş edemez hale gelebilir. Bu kadar ödemeyi takip edecek muhasebe yeteneğiniz yoksa hiçbir ödemeyi atlamamak açısından bütün borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz.

Bankalarda birikmiş borcunuz varsa ve her an birinin avukata düşeceğinden endişe duyuyorsanız belki de bankaların borç kapatma kredisi hizmetinden faydalanmanız sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Hangi Borçlar Kapatma Kredisine Girer?

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

İcraya düşmemiş bütün kredi ve kredi kartı borçları borç kapatma kredisi kapsamına girer. İcraya düşen borçlar için borç yapılandırma işlemi uygulanır bu da bankanın değil avukatların yürüttüğü bir işlemdir.

Kredi ve kredi kartlarının üzerindeki bir başka tehlikede yüksek faiz oranlarıdır. Limitler yükseldikçe ödemelerin faizleri de yükselecektir. Geciken ve biriken ödemelerse neredeyse borcu ikiye katlayacağından bu durumda borç kapatma kredisi kullanıp ödediğiniz faiz oranından ve miktarından emin olabilirsiniz. Bazı bankalar diğer bankalara ait bütün borçlarınızı sizin için tek ödeme haline getirebiliyor.

Borç Kapatma Kredisi

Banka Vade Limit Faiz Ek Bilgi
ŞekerBank 36 100.000    
Garanti BBVA 36 60.000 1.32%  
ING Bank 60   1.14%  
DenizBank 36 50.000    
Teb 36 10.000 1.20%  
BurganBank 60   1.99%  
Akbank 36 20.000 1.25%  
Finansbank 36 50.000    
VakıfBank 36      
Aktif Bank 36   2.19% Emekliye özel
HalkBank 36 50.000    

Konut kredisi ve diğer krediler birleştirilebilir mi?

Konut kredisi uzun vadeli ödemelerden oluşur borç kapatma kredileri ise en fazla 60 ay vadelidir. Bu sebeple Konut kredisi diğer borçlarla transfer edilemez.

Tabloda gösterilen kredi faiz oranları bankaların yaptığı kampanyalarda değişebilmektedir. En güncel bilgi için bankaların web sitelerini ziyaret ediniz. Borç Kapatma Kredisi online platformda veya telefonla verilmemektedir. Hangi bankaya başvuru yapacaksanız şube gidip bireysel bankacılık işlemlerinden giriş yapmanız gerekir. Borç transfer kredileri esnaf ve emekliler için farklı kampanyalar ve oranlar sunabilir bunları güncel haberlerden takip edebilirsiniz.

 

 

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]