Bedelli Askerlik İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?

tarafından
196
Bedelli Askerlik İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?

Bedelli askerlik kredisi, vatani görevini bedelli olarak yapacak olan kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için başvurduğu bir kredi türüdür. Günümüzde askerlik çağı gelmiş olan kişiler çeşitli nedenlerden dolayı vatani görevlerini bir ücret karşılığında yapmaktadır. Ancak bedelli olarak askerlik yapacak olan kişilerin gerekli birikimleri bulunmaması durumunda bankalardan destek alınabilmektedir.

Askerlik görevini bedelli olarak yapmak isteyen ancak yeterli birikimi olmayan kişiler bedelli askerlik kredisi var mı sorusunu sormaktadır. Günümüzde çoğu banka bunun için özel olarak kredi imkânı sunmaktadır. Ancak bu kredi, askerlik görevini yapacak olan kişilere dönemsel olarak sağlanmaktadır. Her kredi ürününde olduğu gibi bedelli askerlik kredisi başvurusu için sağlanması gereken şartlar bulunmaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2020

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar yalnızca yasalarla da belirlenmiş olan bedelli askerlik şartlarını sağlayan kişilere hizmet sunmaktadır. Bu kredi ürünü için belirlenmiş olan zaman dilimleri vardır ve başvurular sadece bu dönemde alınmaktadır. Günümüzde bedelli askerlik için kredi veren bankalar ise şunlardır:

 • Türkiye İş Bankası
 • Halkbank
 • Denizbank
 • ING
 • Yapı Kredi
 • Türkiye Finans
 • Garanti BBVA

Bedelli askerlik kredisi Halkbank tarafından ve tüm bankalar tarafından yalnızca kredi almaya uygun olan kişilere verilmektedir. Dolayısı ile bedelli askerlik kredisi alacak olan kişiler kredi notu bakımından yeterli olmalı, aylık gelirlerini bir belge ile beyan edebilmeli, maksimum 48 ay vade talep etmeli, ipotek yöntemine başvurulacak ise de evli kişiler eş rızası almalıdır.

Bedelli Askerlik İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?

Faizsiz Bedelli Askerlik Kredisi

Hemen hemen her kredi ürünü gibi bedelli askerlik kredisi de belirli bir faiz oranı uygulamasıyla tüketicilere sunulmaktadır. Dolayısıyla faizsiz bedelli kredisi bulunmamaktadır. Bu kredi ürününün faiz oranları, bankadan bankaya göre değişmektedir. Bedelli askerlik kredisi Ziraat Bankası’nda ve tüm bankalarda uygun faiz oranlarıyla askere gidecek olan kişilere sunulmaktadır.

Bu yazının hazırlandığı sırada bankalar ve bankaların bedelli askerlik kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir:

 • ING faiz oranı; %1,29
 • Türkiye İş Bankası bedelli askerlik kredisi faiz oranı; %1,30
 • Türkiye Finans faiz oranı; %1,40
 • Garanti BBVA faiz oranı; %1,76
 • Yapı Kredi faiz oranı; %1,79
 • Denizbank faiz oranı; %1,92

15 Bin TL Bedelli Askerlik Kredisi

15 Bin TL bedelli askerlik kredisi hesaplaması yapılırken bankaların uyguladıkları faiz oranları hesaba katılmalıdır. Bedelli askerlik kredisi ne kadar sorusunu soran kişilerin tam olarak bankaya ne kadar geri ödeme yapacaklarını belirleyebilmesi için öncelikle hangi faiz oranından yararlanacaklarını öğrenmesi gereklidir. Ayrıca bankalar, müşterilerinin tercih ettiği vade süresine göre de faiz oranı uygulaması yapmaktadır.

Bedelli askerlik kredisi hesaplama işlemi bankalar aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Bankanın müşterileri, tercih edecekleri bankanın şubelerine giderek ya da internet sitesine giriş yaparak online olarak çekecekleri kredinin hesaplamasını vade süresini de seçerek yapabilmektedir. Ayrıca bu hesaplama için bankanın çağrı merkezinden de hizmet alınabilmektedir.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]