0

Hata kodu 57 pos ne demek sorusunun cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz. Ülkemizde her ailede birden fazla kredi kartı var. Bu kartların ödemelerini kontrol altına almakta zorlanabilirsiniz. Bu yüzden fazla olan kredi kartlarınızı iptal ettirmek önemlidir. Kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz durumlarda kredi notunuzu etkileyeceğini geçmiş yazılarımda iletmiştik. Kredi kartı borcunuz olup ödemezseniz veya ödemeyi unutursanız alışveriş sırasında hata alabilirsiniz. Akbank, Garanti, Halkbank, İşbank, Hsbc, İş bankası, İng gibi diğer tüm bankalarda karşılaşabileceğiniz hata kodu 57 nedir? nasıl çözülür sorusunun cevaplarını sizlere aktaralım.

Hata Kodu 57 Nedir?

Kredi kartlarınızı bilinçsiz ve kontrolsüz bir şekilde kullanma sonucu oluşan sorunlardan bir tanesi de hata kodu 57 ile karşı karşıya kalmaktır. Biriken borçlarınızın ödenmemesi nedeniyle bu sorunla karşı karşıla kalabilirsiniz. Hata kodu 57 nedir sorusunu açıklayacak olursa kartınızla alışveriş yapmak istediğinizde pos cihazı üzerinden yapılan işlemlerde hata alırsınız. Bu hatanın kodu 57’dir. Hata kodu 57 kartınızın banka tarafından işleme kapatıldığı anlamına geliyor. Bu durumun nedeni ödemelerinizi düzenli yapmamanız, geç ödemeniz veya hiç ödeme yapamamanız durumunda karşılaşılmaktadır.

Bu hata kodu ile sürekli karşılaşabilirsiniz. Ülkemizde pek çok kişi bu hata kodunu alıyor ve durumu bilmedikleri için endişeye kapılıyorlar. Kredi borcunuzun ödenmemesi ve kartınızın bloke olması halinde bu hata kodunu pos cihazı ekranında göreceğinizi unutmayınız.

[ilgiliicerik icerik_id=”1842″]

57 Hata Kodu Nasıl Çözülür?

Alışveriş işlemlerinizi tamamladınız ve kasaya ödeme için sıraya girdiğinizi varsayalım. Kart ile ödeme işlemi sırasında bu durumlar karşılaşmak oldukça can sıkıcı olabilir. Aldıklarınız eşyaları, giyecek veya içecekleri geri bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

Kredi kartınızın kullanıma kapatılması/bloke olması durumunda bu hata kodu ile karşılaşabileceğinizi iletmiştik. 57 Hata Kodu Nasıl Çözülür sorusunun cevabı için öncelikle kartı almış olduğunuz banka ile görüşmeniz gerekiyor.  Banka ile görüşüp hata kodunu söyleyebilirsiniz veya direkt kart borcunuzun detaylarını öğrenebilirsiniz. Bu sorunu hızlı çözülmesinin ilk adımı bankanız ile görüşmek olacaktır. Görüşme sırasında banka temsilcisi size kart borcunuzu iletecektir. Görüşme sonrası kart borcunuzu ödediğinizde bloke kaldırılırsa bu hata kodunu artık almazsanız. Kart borcunuzu öderseniz bu sorunla karşılaşmazsınız. Bu hata kodunu çözmenin tek yolu kart borcunuzu düzenli ödemeniz olacaktır.

Hata Kodu 57 RED – Onaylanmadı anlamına gelmektedir. Almış olduğunuz diğer hata kodlarını bizlere yorumlarda iletebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir