Banka Personel Alımları 2019

tarafından
145
Banka Personel Alımları 2019

Banka personel alımları 2019 yılı içerisinde hızla devam ediyor. Bankaların rekabet içerisinde olduğundan 2019 yılı içerisinde bankalara başvuru yapılabilecek pek çok pozisyon bulunmaktadır. Banka personeli olmak isteyen kişiler bu başvurulara kariyer siteleri veya kendi internet siteleri üzerinden yayınlanan ilanlara başvuru yapabilirler.

Yakın zamanda Türkiye geneli 5 farklı banka en az lise mezunu personel alımı için ilanlarını yayımladılar. Bu ilanlara yapılan talepler oldukça fazla olmasına rağmen hala personel alımı yapılmaktadır. Bankanın personel alımlarında dikkat ettiği şey çözüm odaklı olmanızdır. Dinamik bir kadro oluşturmak isteyen bankalar çözüm odaklı kişilere öncelik veriyor. Tabi başvuru sırasında bazı şartlarda bulunmaktadır. Bu şartları aşağıda bulunan başlıklarda sizlere ileteceğiz.

Hangi Banka Personel Alımı Yapıyor 2019

Hali hazırda pek çok banka ilanı mevcut. Bu ilanlar arasında Burgan Bank, TEB bankası, Akbank,  Garanti Bankası ve QNB finansbank yer almaktadır. Bu bankaların ilanları hala açıkta olup kariyer sitelerinden gerekli araştırmaları yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankaların kendi sitelerinden de personel alım ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Kariyer sitelerinde ilanlar sürekli yenilenmektedir. Bankaya yaptığınız başvuru da Öz geçmiş bilgilerinizin düzgün ve akıcı olması önemlidir. Bankalar personel alımlarında geçmiş banka çalışma tecrübesi olan kişileri daha sık tercih etmektedir. Bazı durumlarda ise tecrübe gerekmeden gerekli eğitimler banka tarafından verilerek personel alınıyor. Başvuru yaptığınızda bankanın değerlendirme süreci uzun olabilir. Bu durum ise bankaya yapılan iş ilan taleplerinin fazla olmasıdır. CV yani öz geçmiş bilgilerinizi düzenli tutup tecrübelerini iyi bir şekilde belirtip referans da belirtme şansınız var ise banka tarafından değerlendirilip işe alınırsınız.

Bankalarda personel alım sirkülasyonları fazla olduğundan başvuru ilanlarını sürekli takip etmeniz sizin için avantajlı olacaktır. İlan süresi içerisinde başvurularınızı tamamlamanız önemlidir. Hangi banka personel alımı yapıyor 2019 bilgisini de sizlere iletmiş olduk.

Banka Personel Alım Şartları 2019

Bankalar tarafından yayımlanan ilanlara başvuru yapacak kişiler için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Banka personel alım şartları 2019 listesini aşağıda bulabilirsiniz.

  • 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
  • En az lise mezunu olmanız gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak kişilerin askerlik görevini tamamlanmış olmaları gerekmektedir. Tamamlamaları durumunda ise en az 2 yıl askerlikleri tecilli olması gerekmektedir.
  • Bankadan bankaya değişkenlik gösterse esnek çalışma saatlerine uyum göstermeleri gerekmektedir. Çoğu bankada çalışma günü 6 gün 6,5 saat olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirttiğimiz şartları yerine getirecek kişiler banka personel alım ilanlarına başvuru yapabilirler. Başvuru sonrası banka tarafından değerlendirilip olumlu olması sonucunda sizlere bilgi verilecektir. Burada önemli olan bankanın şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Bu durum ise en belirgin özellik askerliktir. Askerliğiniz tecil edilmiş veya tamamlanmış olmanız gerekiyor. 2-3 ay sonra askerlik görevini yerine getirmesi gereken kişiler başvurulardan olumlu sonuç alamayabilirler.

Bankalara yapılan başvurular da sicilleriniz önemlidir. Sicil kaydınızda herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Banka şartlarını yerine getirdiğiniz sürece işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]