0

2019 başlangıcı itibariyle ülkemizde en çok merak edilen konulardan birisi de Azerbaycan asgari ücret 2019 sorusunun cevabıdır. Ülkemize kardeş ülke olarak nitelendirdiğimiz ülkelerden birisi de Azerbaycan’dır. Dağılan Sovyet birliği sonrasında kendini birçok anlamda geliştiren Azerbaycan ile ülkemiz arasında kültürel anlamda birçok benzerlik bulunmaktadır. Bundan dolayı Azerbaycan’daki hayat standartları önemli bir kesim tarafından merak edilmektedir. Azerbaycan’da yatırımlar daha çok inşaat sektöründe yapılmıştır ve ilerleyen zamanlarda da bu yatırımın artması beklenmektedir. Birçok Türk vatandaşı ise bu firmalarda önemli pozisyonlarda yer almakta ve üst mevkilere yükselmektedirler. Azerbaycan’ın petrol yatakları üzerinde olması ve Hazar Denizi kıyısında olması bakımından jeopolitik önemi büyüktür ve ekonomisi önemli ölçüde enerji sektörüne bağlıdır.

[ilgiliicerik icerik_id=”2007″]

Azerbaycan Asgari Ücret Ne Kadar 2019

Yaşam standartları konusunda Azerbaycan ve Türkiye önemli ölçüde benzerlik göstermektedir. Bu sebepledir ki Türkiye’deki asgari ücret 2019 miktarı ve kardeş ülkemiz Azerbaycan’da asgari ücret 2019 önemli oranda fark ihtiva etmese de şuan ki ekonomik durgunluğa rağmen bir miktar artması söz konusu olmuştur. Tam da bu noktada Azerbaycan Asgari Ücret Ne Kadar 2019 sorusunun cevabı önem kazanmıştır. 2019 yılı için Azerbaycan asgari ücreti henüz bir netlik kazanmış değildir. 2018 yılındaki asgari ücretin 2000 Türk lirası olduğu ve bu değerin yeni yılla beraber artacağı bilinmektedir. Para birimi Manat olan Azerbaycan’da şuan 1 Manat 3.09 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. İstanbul’a oranla, Azerbaycan’ın en büyük şehri olan Bakü yapılan hesaplamalarda daha uygun görünse de Türkiye ve Azerbaycan arasında yaşam koşulları önemli ölçüde benzerlik içermektedir.

Azerbaycan Çalışma Saatleri 2019

Güncel olarak nüfusun yaklaşık 10 milyon olduğu Azerbaycan’da nüfus yoğunluğu düşüklüğü sebebiyle şehirlerde fazla bir kalabalık görüşmemekte ve rahat yaşam standartları ülke genelinde etkili olmaktadır. Dünyada okur-yazarlık sıralamasında 13. sıraya yerleşen Azerbaycan’da halk genel olarak eğitimli ve yüksek kültür seviyesine sahip insanlardan oluşmaktadır. Olumsuz olarak söylenebilecek şeylerden birisi de Azerbaycan’da gelir dağılımının çevre ülkelere göre adaletsiz olmasıdır. Yine de bu durum halk açısından ciddi bir sorun yaratmamakta ve geçim kaygısı anlamında önemli bir probleme sebep olmamaktadır. Bu refah seviyesi gündeme geldiğinde sorulacak önemli sorulardan birisi de elbette Azerbaycan Çalışma Saatleri 2019 olmaktadır. Sektörler ve firmalar bazında değişkenlik gösteren çalışma saatleri konusunda ortalama olarak söylenebilecek bazı değerler mevcut. Güncel olarak günlük 8 saat ve haftalık 40 saat ortalama çalışma süresi çalışanlar için ideal bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir