Arsa Kredisi Hesaplama 2019

tarafından
155
Arsa Kredisi Hesaplama 2019

Günümüzde tüm bankalar, tüketicilere hemen hemen her finansman ihtiyaçlarına yönelik destekler vermektedir. Bu kredilerden birisi de arsa kredisidir. Arsa kredisi sahip olmak isteyen kişiler belli şartlar altında arsa kredisi alarak yatırım yapabilmektedir.

Arsa kredisi olarak alarak hayalleriniz gerçekleştirmek veya taşınma yatırımlarınızı değerlendirmek için etkili bir yol olabilir. Arsa kredinizi almadan önce tüm bütçe planlamanızı iyi yapmanız ve başvuruyu bu durumu hesaba katarak yapmanız gerekmektedir. Arsa kredisi ürününde dilediğiniz tutarda 36 ay ile 12 aya varan vadelerden yararlanabilirsiniz. Tüm kredilerde olduğu gibi arsa kredisinde de en önemli kriter findeks kredi skorunuzdur. Findeks puanınızın yüksek olması banka açısından önemlidir. Arsa kredisi hesaplama 2019 işlemleri için pek çok hesaplama araçları bulunuyor. İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu kredilerin hesaplamasını bankanın kendi web sitesinde bulunan hesaplama araçlarından hesaplayabilirsiniz.

Hesaplama işlemlerinde faiz oranı oldukça önemli olacaktır çünkü faiz oranına göre krediniz hesaplanmaktadır. Arsa kredisi başvurusu ve kredi oranlarını sizlere iletelim.

Arsa Kredisi Başvurusu

Arsa kredisi almak için bazı şartlara uymanız gerekmektedir. Arsa kredisi başvurusu işlemleri için tercih ettiğiniz bankanın şubelerine giderek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bankanın arsa kredisi için oranları bulunuyor. Bu oranları aşağıda bulunan sizlere ileteceğiz.

Krediye uygun hale gelmeniz durumunda bankadan arsa kredisi alabilirsiniz. Arsa kredisi için bankanın vermiş olduğu ekspertiz oranı üzerinden alabileceğiniz kredi miktarlarını hesaplayabilirsiniz.

Banka AdıMaksimum Vade Kredilendirme Oranı
Ziraat Bankası60 AyEkspertiz değerinin %50'si kadar kredi vermektedir.
TEB Bankası60 AyEkspertiz değerinin %60'si kadar kredi vermektedir.
İş Bankası60 AyEkspertiz değerinin %50'si kadar kredi vermektedir.
Şekerbank120 Ay Ekspertiz değerinin %45'i kadar kredi vermektedir.
Albaraka60 AyEkspertiz değerinin %100'ü kadar kredi vermektedir.

Bu oranları banka özelinde incelemek için arsa kredisi oranları sayfamızdan detayları inceleyebilirsiniz.

Arsa Kredisi Alma Şartları

Arsa kredisi almak isteyen kişiler belli şartlar altında arsa kredisi alarak yatırım yapabilirler. Bu şartları sizlere maddeler halinde aşağıda sunuyoruz.

  • Arsa kredisi, gerçek kişilerin ticari nitelikte olmayan sadece arsa alımlarına yönelik finansman olarak kullanabilirsiniz.
  • Krediyi kullanmak istediğiniz arsanın birden fazla hissesi varsa eğer tüm hisselerin alınması gerekmektedir.
  • Banka tarafından kredi için gerek görülmesi halinde ek teminat istenir.
  • Teminat olarak alacağınız arsa imarlı ise ipotek olarak gösterilmektedir. Satın alınan arsanın imarlı olmaması durumunda, teminata başka bir gayrimenkul ipoteği alınmaktadır.
  • Kredi miktarları bazı bankalarda ekspertiz değerinin %50’si bazı bankalarda ise %60’a kadar çıkabilir. Bu durum bankadan bankaya oran değişkenlik göstermektedir.
  • Bankalar belirlemiş oldukları prosedür gereği 36 ay vade ile kredi sunarken bazı bankalar ise 120 aya kadar vade yapabilmektedir.

Arsa kredisi alma şartları sağlamanız durumunda gerekli finansmanı bankadan alabilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]