Altın Hesabı Garanti

tarafından
146
Altın Hesabı Garanti

Yatırım denince akla ilk gelen yöntem altın oluyor. Birikmiş olan paralarımızı altın hesabına dönüştürerek yatırım yapabilirsiniz. Altın hesabı Garanti ile vadeli ve vadesiz altın hesabı açabiliyorsunuz. Bu duruma ek olarak birikimli altın hesabı başvurularınızı da garanti üzerinden yapabilirsiniz.

Peki bu vadeli, vadesiz ve birikimli altın hesapları özellikleri nelerdir? sorusunun cevaplarını sizlere iletelim.

[ilgiliicerik icerik_id=”954″]

Vadesiz Altın Hesabı Garanti

Birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız ve güvenli bir şekilde gram bazında altın almak için vadesiz altın hesabı Garanti tercih edebilirsiniz.

Vadesiz altın hesapları ile alım- satım işlemlerinizi Vadesiz Türk Lirası ve USD hesapları aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Birikimlerinizi veya altınlarınızı evde tutmanızın bazı riskleri olabiliyor. Özellikle hırsızlık durumları ile karşı karşıya kaldığınızda bu durum oldukça canınızı sıkabilir. Vadesiz altın hesabı ile çalınma riski olmadan güvenle altın birikimlerinizi yapabilirsiniz. Günün 24 saati Garanti İnternet, Garanti Paramatik,  444 0 333 Alo Garanti veya Garanti şubelerinden Vadesiz altın hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Özelliklerini aktaracak olursak;

 • TL ya da USD karşılığı kadar gram altın alım-satım işlemi yapabilirsiniz.
 • Alım satım işlemlerinde minimum işlem limiti 1 gram, maksimum ise 3.000 gramdır.
 • Gram bazında altın havalesi yapabiliyorsunuz.
 • Vadesiz altın hesabınızda faiz işletilmemektedir.

Avantajlarından bahsedecek olursak;

 • Altın gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi durumlarla karşı karşıya kalmazsanız.
 • İşcilik maaliyeti ödemeniz gerekmiyor.
 • Çalınma riski olmadan güvence altında altın biriktirebilirsiniz.
 • Hesap işletim ücreti vadesiz altın hesaplarında alınmamaktadır.

Vadeli Altın Hesabı Garanti

Vadeli Altın Hesabı Garanti

Vadeli altın hesabı ile hem altın birikimlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Altınlarınızı avantajlı faiz oranları değer kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Bileziklerinizi, yüzüklerinizi, cumhuriyet liralarınızı kısaca tüm takılarınızı garanti bankasına getirip, uzman eksperler aracılığı ile değerlendirilip gram bazında vadeli altın hesabınıza yatırılmaktadır. 50 GR ve üzeri bakiyeli vadeli altın hesabı açıldığında %2,50’ye varan faiz oranından yararlanabilirsiniz. Bankanın anlaşmalı olduğu kuyumculardan fiziki altın yatırımı yapan müşteriler 100 gram ve üzeri olursa 1 yıl vadeli mevduat hesaplarına %2,59’ye varan faiz uygulanmaktadır.

Vadeli altın hesabı Garanti özelliklerini aktaracak olursak;

 • Kampanya, altın şubelerine fiziki altın getiren ve vadeli altın hesabı açan müşterilere uygulanmaktadır.
 • Altının ilerleyen zamanlarda fiyatı artması durumunda hem altın getirisinden hem de faiz getirisinden yararlanmış oluyorsunuz.
 • Vadeli altın hesabınızda 100.000 TL’ye kadar olan kısmı devlet güvencesi altına alınıp Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabi tutulmaktadır.
 • Garanti bankası şubelerinden vadeli altın hesabı açabilirsiniz
 • Stopaj oranı banka tarafından %15 olarak belirlenmiştir.
 • 1 yıl vade en az 50 gram bakiye açan kişilere uygulanacak faiz oranı %0.80 olarak belirlenmiştir. Kampanyadan yararlanan müşterilere ise yıllık %2,50 oranına kadar faiz verilmektedir.
 • Kampanya kapsamında sadece yeni fiziki altın kabul ediliyor. Vadeli hesaba yatırılacak altının üst limiti bulunmamaktadır.
 • Mevcut vadeli veya vadesiz hesabından vadeli hesaba dönen müşteriler bu kampanyadan yararlanamamaktadır. Sadece yeni altın getiren müşteriler yararlanabiliyor.
 • Hurda altın için faiz 366 -400 gün için %2,50 olarak belirlenmiş olup külçe altın için 366-400 gün için %1,75 olarak belirlenmiştir.

Vadesiz Altın Hesabı Garanti

Birikimli Altın Hesabı Garanti

Garanti bankası şubeleri veya Garanti İnternet, Alo Garanti üzerinden birikimli altın hesabı Garanti işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu hesap düzenli olarak birikim yapmanızı olanak sağlar. USD hesabı, vadesiz TL hesabı veya Garanti Bankası kredi kartlarınızı kullanıp otomatik ödeme yaparak düzenli bir şekilde altın birikimi yapabilirsiniz. 1 gramdan başlayan tutarlar ile ödemelerinizi düzenli yapabilirsiniz.

Vadeli ve vadesiz hesap özelliklerinin pek çoğunu barından birikimli altın hesabınıza 7/24 ulaşabilir ve kontrol edebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]