Altın Hesabı Faiz Oranları 2019

tarafından
186
Altın Hesabı Faiz Oranları 2019

Düğün, nişan, sünnet gibi kutlamalardan sahip olduğunuz bir çok altını evde mi yoksa bankanın güvenli kasalarında mı saklamak istiyorsunuz? Evde sakladığınız altınların çalınma risklerine karşı bankaların tüketicilere sunduğu altın hesapları bulunuyor.

Vadeli mevduat hesaplarından pek bir farklı olmayan vadeli altın hesabı belirli bir faiz oranında sizlere kazanç sağlamaktadır. Bu hesaplar bankalar tarafından tüketicilere ilk sunuldğunda fiziki altını evde saklamak yerine daha güvenli olan bankada saklamayı amaçlayan ve o dönem içerisinde faiz işletilmeyen hesaplardı. Bankalar artık müşteri potansiyelini arttırmak için altın hesaplarına faiz getirilmiştir. Faiz karşılığı tercih ettiğiniz bankaya altınlarını yatırarak kazancınızı arttırabilirsiniz ve böylelikle altınların çalışma ve tarihlerinin eski olması durumuyla karşı karşıya kalmazsınız. Altın hesabı faiz oranları 2019 yılı içerisinde bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Altın hesabı hakkında hakkında tüm bilgileri sitemiz aracılığı ile sizlere duyuruyoruz. Altın hesabına en yüksek faizi veren bankalar ve hesaplamalar hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Altın Hesabına En Yüksek Faizi Veren Bankalar 2019

Bankalar tarafından altın hesabı, vadeli mevduat hesapları arasında tüketicilere sunulmaktadır.  Bankada bulunan altın hesabınızı mesai saatleri dışı tatil günleri dahil olmak üzere 7 gün 24 saat alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Altın alımlarınızı TL, gram veya çeyrek olarak yapılabilmektedir. Örnek verecek olursak hesabınızda 300 TL para var bu para karşılığında gram altını alabilirsiniz. Aynı şekilde almış olduğunuz altını satarak TL üzerinden hesabınıza nakit sağlayabilirsiniz.

Altın Hesabına En Yüksek Faizi Veren Bankalar 2019

Bankadan açtığınız altın hesaplarınıza güvenli bir şekilde yatırım yapmaya devam edebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır. Pek çok bankanın sunduğu altın hesabı bulunuyor. Faiz olarak işletilen bu altın hesapların en yüksek faizi seçmek her zaman avantajlıdır. Vadeli altın hesabı açarak elinizde bulunan altınlara faiz getirisi sağlayabiliyorsunuz. Bu faiz oranları bankaya başvuru yaptığınızda öğrenip detayları alabilirsiniz. Altın hesabına en yüksek faizi veren bankalar 2019 listesini faiz oranları ile birlikte sizlere iletelim.

Banka AdıFaiz Oranı
İNG Bank%2
Denizbank%2,50
Garanti Bankası%2,50
Odebank%2
Akbank%2,45
Şekerbank%2
Halkbank%2
Ziraat Bankası%2,30
İş Bankası%2
Burgan Bank%1,90
Qnb Finansbank%2,15

Altın faiz oranları sadece bilgi amaçlıdır.  Bankalar altın faiz oranları başvuracağınız güne göre değişkenlik gösterebilir. Ek olarak altın hesapları BSMV ve diğer vergilerle birlikte kesinti uygulanabilir.

Altın Hesabı Faiz Oranları Hesaplama 2019

Faiz üzerinden işlenen vadeli altın hesabınız varsa bunun hesaplama işlemleri de mümkündür. Yatırımlarınız karşılığı alacağınız bu faiz oranlarının hesaplama işlemlerini bankalar aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvurduğunuz bankanın müşteri temsilcisine bu durumu sorgulayabilirsiniz. Bu duruma ek olarak bankanın web sitesinde yer alan hesaplama araçlarını kullanarak altın hesabı faiz oranları hesaplama 2019 işlemlerinizi yapabilirsiniz. Altın hesabı hakkında sormak istediğiniz diğer tüm soruları sitemizde bulabilir veya bize yorumlarda iletebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]