Altın Hesabı Açma 2019

tarafından
160
Altın Hesabı Açma 2019

Bankalar tarafından tüketicilere sunulan bir diğer ürün ise altın hesabıdır. Yatırımcılar altın tasarruflarını gerek fiziki gerekse altın birikimi oluşturmalarına olanak sağlamak için açılan hesaba altın hesabı diyoruz. Geleneksel yatırımcılar kadar küresel piyasaların da yatırım modelleri arasından popüler olarak altın hesabı da bulunmaktadır. Yatırımcılar tasarruf olarak gördükleri altınlara ziynet eşyası, platin, gümüş, cumhuriyet, çeyrek ve gram gibi kuyum olarak kabul edilen işlenmiş altınlar dahil olmak üzere her türlü ziynet ile altın hesabı açılabilmektedir.

Birikimleri altına yatırarak arttırmak isteyen tüketiciler altın hesabı bankalar aracılığı ile açabilir. Altın hesabı açma 2019 yılı içerisinde oldukça kolaydır ancak bu işlemlerin avantajları da bulunuyor. Yazımızın geri kalan kısmında altın hesabı nasıl açılır ve avantajları nelerdir sorusunun cevaplarını ileteceğiz.

Altın Hesabı Nasıl Açılır 2019

Bankalar genelde tüm şubelerinde mesai saatleri içerisinde her zaman altın eksperleri bulundurmamaktadır.

Genelde bankanın altın eksperleri ilan ettiği gün,saat ve yerlerde altın hesabı açmak isteyen yatırımcıların altınlarına göre değer biçiyorlar. Kimliğinizle beraber altın hesabı açtırmak için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Altın hesabı nasıl açılır 2019 sorusunun cevabı için bankanın ihtiyaç duyduğu kimlik ve ıslak imzanız dır.  Gişe görevlisine banka hesabı açtırmak istediğinizi söylediğinizde gişe de görevli olan bireysel müşteri temsilcileri sizi bekletmeden tüm işlemlerinizi halletmek için yardımcı olacaktır. Altın hesaplarınız bilezik, yüzük, kolye, cumhuriyet vb pek çok birikimlerinizin değeri belirlenerek açılmaktadır. Bankanın sunduğu bir faiz oranı varsa faiz ile birlikte altınlarınız daha fazla değer kazanacaktır.  Şubeye gittiğinizde altın üzerinden işlem yaptığınızı belirtirseniz size altın mevduat hesabı açılması gerektiğini iletecek. Bu durumu detaylandıracak olursak eğer altın alım satım işlemlerinizi yapabileceğiniz hesap türüdür. Bu tür ise ikiye ayrılıyor. Vadeli ve vadesiz altın hesaplar üzerinden tercih yapılmaktadır. Bankalara açtıracağınız bu hesaplar üzerinden TL ya da USD karşılığı olarak altınlarını değerlendirebiliyorsunuz. Yapacağınız satımlar kuyumculara oranla daha düşük gramajlarla da gerçekleşebilir.

Altın Hesabı Nasıl Açılır 2019

Ek olarak altın hesabınızı sadece şubeden değil İnternet aracılığı ile banka web sitesinden de açma talebinde bulunabilirsiniz. Böylece bankaya gitmeden altın hesabınızı daha hızlı bir şekilde açmış olursunuz. Eğer bankanın bir çalışanıysanız ve internet bankacılığı kullanıyorsanız İnternet bankacılığı aracılığıyla da altın hesabı açabilir, birikimlerinizi yatırabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız banka ile iletişime geçerek İnternet bankacılığı şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bankada bulunan altın hesabınız ile TL karşılığı altın alım satım işlemlerinizi haftanın 7 günü 24 saat yapabilir, USD karşılığı ise mesai saatleri içi 09:00 ile 18:00 arasında gerçekleştirebiliyorsunuz.

[ilgiliicerik icerik_id=”996″]

Altın Hesabının Avantajları Nelerdir 2019

Yatırımcıların tasarruf olarak tercih ettiği altın hesapları gram ve ayar cinsinden saklama imkanı sunulan bankalar tarafından altın hesaplarına faiz geliri işletilmektedir. Böylece yatırımcılar yastık altında sakladığı altınları tasarruf yapmak için altın hesabına yatırarak çalışma, ayar kaybı, yıpranma gibi ihtimalleri ortadan kaldırmış oluyor. Bu durumun en önemlisi altınlarınızın çalınma durumudur. Banka tarafında güvence altında olan hesaplarınız daha avantajlı olacaktır. Altın hesabının avantajları nelerdir 2019 sorusunun da cevaplarını sizlere iletmiş olduk.

Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]