0

Katılım bankaları arasında yer alan Albaraka Türk, Türk bankacılık sektörünün köklü bankalarındandır. Vatandaşlara vermiş olduğu hizmetler ile ön plana çıkan Albaraka Türk, katılım bankacılığı alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Bireysel ve kurumsal müşterilere vermiş olduğu hizmetlerin yanı sıra kişilere sunmuş olduğu kariyer imkanları ile bilinen bankanın, özellikle eğitimleri gereği staj yapma zorunluluğu olan öğrenciler için de çeşitli staj programları hazırlamaktadır. Hazırlanan staj programları ile geleceğin bankacıları adı altında kendilerine yol gösterilmektedir.

2019 Albaraka Türk staj başvurusu yapan öğrenciler için belli bir süre bünyelerine dahil ederek staj yapmalarına olanak sağlanıyor.

2019 Albaraka Türk Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

2019 Albara türk staj başvuru işlemleri için genel olarak lise ve üniversite öğrencilerin ekonomi, muhasebe, bankacılık ve finans gibi bölümlerde okumaları gerekiyor. Bu belirttiğimiz alanlara benzer alanlar altında okuyan öğrenciler başvuru yapabilirler.  Yaz ve kış aylarında stajyer alımı yapılmaktadır. Lise öğrencisi kış ayları boyunca haftanın 3 günü 09:00 ile akşam 17:00 arası staj yapmaktadır. Üniversite öğrencileri ise genel olarak yaz aylarında 1 ila 3 ay arası staj yapmaktadır.

Albara Türk staj tarihleri banka tarafından belirleniyor. Staj yapma zamanı gelen öğrenciler banka tarafından kariyer sitelerinde yayımlanan ilanları takip etmesi gerekmektedir. Bu siteler üzerinden başvuru işlemleri değerlendirilecektir.

Albaraka Türk Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Bankacılık kariyerinde ilerlemek isteyen öğrenciler staj için banka ilanlarına başvurması gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Banka ilanına başvuran öğrencilerin bazı nitelikleri taşıması gerekiyor. Başvuru sonuçları olumlu olan öğrenciler için eğitim verilmektedir. Örnek verecek olursak eğer hafta içi okul dönemimde en az 2 gün çalışabilecek olması, geçmiş dönem derslerinin başarılı tamamlanmış olması, faizsiz bankacılık alanlarında çalışmaya istekli olması, analitik düşünme ve buna benzer kriterlere uygun olması gerekmektedir. Başvuru sırasında öğrencilerden talep edilen evrak ise özgeçmiştir.

Albaraka Türk Stajyer Maaşları 2019

Albaraka Türk stajyer maaşları, banka bünyesinde çalışan stajyerlere verilen maaşlardır. Genel yasa gereği tüm bankaların bünyesinde çalıştırdıkları stajyerler için belli bir miktar maaş ödemesi yapması gerekmektedir. Albaraka Türk stajyer maaşları hakkında net bilgi veremiyoruz. Bu ücret banka tarafından gizli tutulduğundan sadece personel ile paylaşılmaktadır.

Staj başvuru işlemleri için sormak istediğiniz soruları yorumda belirtebilirsiniz.

Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Like it? Share with your friends!

0

Bu yazıya tepkin nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Finansçı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir